50 yıllık mayadan kefir üretiyor
Reklam
Reklam
Reklam

50 yıllık mayadan kefir üretiyor

Marmaris'te yaşayan Kamile Kırtay Kafkasya'dan gelen 50 yıllık kefir mayasıyla kefir yapıyor. Kırtay ürettiği kefiri satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.Marmaris'te yaşayan...

04 Mart 2019 - 12:40 - Güncelleme: 04 Mart 2019 - 12:44

Marmaris'te yaşayan Kamile Kırtay Kafkasya'dan gelen 50 yıllık kefir mayasıyla kefir yapıyor. Kırtay ürettiği kefiri satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.
Marmaris'te yaşayan Kamile Kırtay 50 yıllık bir geçmişe sahip, Kafkasya'dan gelen kefir mayasıyla kefir üretiyor. Kırtay yaptığı doğal ev yapımı kefiri satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor. Kefir mayasını Selanik'te yaşayan büyüklerinden kendilerine ulaştığını belirten Kırtay, "Doğal ev yapımı kefir yapıyorum. Yaptığım kefirin mayası elli yıllıktır. Kafkaslardan, Selanik'te olan anneannemlere geliyor kefir mayası. Yaklaşık on yıldır da ben yapıyorum. Günde en fazla on beş litre sütten yapabiliyorum. Daha fazlasını yapamıyorum, anca yetişiyorum. Bende olan kefir tanelerini özel rahatsızlığı olan kişilere de dağıttım. Sağlıklı bir içecek olduğu için kendileri yapıp içsinler diye. Bazı arkadaşlarım çocukları için benden kefir alıyorlar. Sade olarak içen çocuklar da var ama içmeyen çocuklar da var. İçmeyen çocuklara meyvelerle süsleyip veriyorlar. Çocukların o şekilde tüketmesini sağlıyorlar." dedi. Kırtay'ın ürettiği kefir tüketiciler tarafından rağbet görüyor.

Bu haber 399 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Böcek: "Denizkurdu Türk donanmasının gücünü dünyaya gösterdi"
Başkan Böcek: "Denizkurdu Türk donanmasının gücünü...
Bolvadin'de Yeni İpek Yolu "Bir Kuşak Bir Yol " Konferansı
Bolvadin'de Yeni İpek Yolu "Bir Kuşak Bir Yol "...
denizhaber.com