600 sporcu yüzme kursu alıyor
Reklam
Reklam

600 sporcu yüzme kursu alıyor

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu'nda 600 yüz öğrenci kurs alıyor.Kış mevsiminde havuzlara olan ilginin düşmesine rağmen,...

10 Ocak 2018 - 22:37 - Güncelleme: 10 Ocak 2018 - 22:37

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu'nda 600 yüz öğrenci kurs alıyor.
Kış mevsiminde havuzlara olan ilginin düşmesine rağmen, bünyelerindeki yüzme kursuna yoğun ilginin olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Yüzme Antrenörü Süleyman Pepele, havuzun sabah 8'den akşam 21'e kadar hizmet verdiğini söyledi.
Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu'nun Malatya'nın en temiz havuzu olduğunu belirten Pepele, "Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu, Malatya'nın en temiz havuzudur. Sağlık Bakanlığı ilimizdeki bütün havuzları her ay denetimden geçirerek ölçümler yapar. Yapılan kontrollerde her ay en temiz havuz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün havuzu seçilir. Müdürümüz Sadi Fındıklı çok hassastır. Bone takmadan ve duş alınmadan kesinlikle havuza kimseyi almıyoruz. Haftanın belirli günlerinde erkek ve kadın günleri ayrı olmak üzere halk seanslarımız var. Sabah 8'den akşam 9 buçuğa kadar havuzumuz Malatyalılara hizmet vermektedir. Şuanda 6 yüz dolayında öğrencimiz yüzme kursundan yararlanıyor. Özel kurumlar bizlerden kulvar kiralayarak kendi öğrencilerine de burada yüzme kursu veriyor" şeklinde konuştu.

"Doktorlar tavsiye ediyor"
Yüzmenin oldukça faydalı bir spor dalı olduğunu belirten Pepele, şunları söyledi:
"Maalesef nüfusun genelini baz aldığımızda yüzme branşına olan ilgiyi az görüyorum. Gençlerin büyük kısmı yüzme sporuna devamlılık gerektirdiği için çok fazla vakit ayıramıyor. Ayrıca 40 yaş üzeri yapılabilecek iki spordan birisi yürüyüş, birisi de yüzmedir. Su insanı hakikaten psikolojik olarak rahatlatır. Bel ve boyun fıtığı ağrılarının tedavisinde yüzme çok etkilidir. Çağımızda 14 yaşından itibaren her yaş grubunda bu sorun var. Doktorlar zaten tavsiye ediyor. Yaş ilerledikçe yüzme öğrenmek zorlaşıyor. Küçük yaşlardan itibaren aileler çocuklarını kesinlikle yüzme kurslarına göndermeliler. 6 yaşından itibaren çocuklarımızı ailelerinin kontrolünde kurslarımıza kayıt yapabiliyoruz. Sürekli gelinmesi halinde kursiyerler 3 ders sonrasında tek başına suyun yüzeyinde durmayı öğrenebiliyorlar."

"Kışın rahatlıkla yüzebilirler"
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde 18 yaşına kadar yüzme kursu verildiğini belirten Pepele, "Özellikle yüzme öğrenmek isteyen bayanlara yönelik düzenlenen kurslarda hem yüzme antrenörleri hem de can kurtaran arkadaşlarımız var. Bu sayede kursiyerlerimiz birebir yüzme eğitimi alabilir. Pazartesi günleri genel temizlik yapıldığından dolayı havuzumuz kapalıdır. Çarşamba, cumartesi ve Pazar günleri 11.30 ile 13.30 saatleri arasında bayanlara, Salı, Perşembe, Cuma ve cumartesi günleri ise erkeklere açıktır. Havuz suyu sıcaklığını 27 derecede sabitlediğimiz için insanlar kesinlikle dışarıdaki hava koşullarından etkilenmeden rahatlıkla yüzebilirler. Duşlarda sürekli sıcak suyumuz akıyor. Malatyalılar kış aylarında hiç çekinmeden yüzmek için havuzumuza rahatlıkla gelebilirler. İnşallah önümüzdeki yıl yeni yüzme salonumuz tamamlandığında tam olimpik kapalı yüzme salonumuzda Malatya halkına daha iyi hizmet verebileceğiz" ifadelerini kullandı.

Bu haber 3753 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamıştan yapılmış gemi bugün İstanbul'a ulaşacak
Kamıştan yapılmış gemi bugün İstanbul'a ulaşacak
Öğrenciler denizcilik sektörüne tam donanımlı hazırlanıyor
Öğrenciler denizcilik sektörüne tam donanımlı hazırlanıyor
denizhaber.com