Arhavi derin deniz deşarjına kavuşuyor
Reklam
Reklam
Reklam

Arhavi derin deniz deşarjına kavuşuyor

Artvin'in Arhavi ilçesinde Derin Deniz Deşarjı inşaatı için ihaleye çıkılacağı bildirildi.Arhavi Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada, İller Bankası tarafından Arhavi...

11 Ekim 2017 - 06:51 - Güncelleme: 11 Ekim 2017 - 06:51

Artvin'in Arhavi ilçesinde Derin Deniz Deşarjı inşaatı için ihaleye çıkılacağı bildirildi.
Arhavi Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada, İller Bankası tarafından Arhavi ilçesi Derin Deniz Deşarjı inşaatı için ihale çalışması yapılarak söz konusu projenin 24 Ekim'de Ankara'da ihaleye çıkacağı belirtildi.
Proje aşaması tamamlanan ve ihalesi beklenen Arhavi Derin Deniz Deşarjı Projesinin İller Bankası Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığınca Ankara'da ihaleye çıkarılacağı belirtilen açıklamada, "Proje ile Arhavi ilçesinin kanalizasyon ve alt yapı atıkları ilçemiz Kapisre deresi deniz kavuşumu olarak bilenen bölgede yapılacak derin deniz deşarjı ve ön arıtma üniteleri ile şehrin çevre sağlığının, çevre kirliliğinin ve kötü görüntülerin önüne geçilmiş olacak. Yapılacak bu çalışma ile tüm kanalizasyon atıklarının denizin dibinde yaklaşık 1 kilometre içeriye deşarjı mümkün olacaktır. Yapılacak ihaleye göre Arhavi Derin Deniz Deşarjı inşaatı ihaleye çıktığı günden itibaren 540 gün içerisinde tamamlanması planlanmaktadır" ifadelerine yer verildi.

Bu haber 1812 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denize 40 kilometre uzaklıkta deniz feneri
Denize 40 kilometre uzaklıkta deniz feneri
Samsun'da 4 kişi denizde boğuldu
Samsun'da 4 kişi denizde boğuldu
denizhaber.com