Bakan Selçuk: ’Kamu görevlileri Hakem Kurulu sürece...
Reklam
Reklam

Bakan Selçuk: 'Kamu görevlileri Hakem Kurulu sürece başlamıştır'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Gelinen noktada müzakereler, uzlaşmazlıkla sonuçlanmış ve Kamu Görevlileri Hakem Kurulu sürece bugünden itibaren resmen başlamıştır” dedi.

21 Ağustos 2019 - 22:40

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 ve 2021 yılları için memur ve memur emeklilerine yapılacak zam oranlarını belirleme amacıyla gerçekleştirilen “5. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerine” ilişkin basın açıklaması düzenledi. 

Bakan Selçuk, 5. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri'nin 1 Ağustos tarihinde başladığını belirterek, “Daha önce yapılan tüm toplu sözleşmelerinde olduğu gibi sürecin ilk toplantısında bu toplu sözleşmenin takvimi de taraflarla mutabık kalınarak kamuoyu ile paylaşıldı. 4688 sayılı yasa her bir süreçte atılacak adımların takvimini de açıkça belirtiyor. Bu kapsamda kamu işveren heyeti ile kamu görevlileri sendikaları heyeti arasında takvimin belirlenmesi, komisyon çalışmaları, komisyon raporlarının değerlendirilmesi ve resmi tekliflerin iletildiği 4 toplantı yaptık” diye konuştu. 

Bu haber 275 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Kurumahmut:
Ali Kurumahmut: "Montrö, istikrar ve dengenin belgesidir"
denizhaber.com