Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’nci yılı
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102'nci yılı

Çanakkale Şehitler Abidesi, Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla düzenlenecek törenlere hazırlanıyor.Çanakkale Zaferi'nin 102. yılında düzenlenecek törenler için hazırlıklar...

15 Mart 2017 - 18:39 - Güncelleme: 15 Mart 2017 - 18:40

Çanakkale Şehitler Abidesi, Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla düzenlenecek törenlere hazırlanıyor.
Çanakkale Zaferi'nin 102. yılında düzenlenecek törenler için hazırlıklar yoğun şekilde sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, yabancı heyetler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşecek resmi törenlere ev sahipliği yapacak olan şehitler abidesinde, son hazırlıklar yapılıyor. Abide önündeki tören alanında, 2 farklı tribün kuruldu. 18 Mart günü burada düzenlenecek olan törenleri, 2 bin 500 kişi takip edebilecek.
Ayrıca, törenler esnasında denizde gerçekleştirilecek olan geçit töreni ve Türk Yıldızları gösterisi için de seyir terası oluşturuldu.
Şehitler Abidesindeki sembolik şehit mezarları da törenler için hazırlanıyor. Mezarlık alanının toprak olan tabanı tamamen beyaz çakıl taşlarıyla döşendi. Sembolik şehitliklerin cam kaideleri de kırmızıya çevrildi. Bölgede gün boyunca hummalı bir çalışma yürüten görevliler, sembolik şehitliklerdeki çiçekleri tek tek düzenleyerek çöpleri topladı.

Bu haber 2228 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya ile Ukrayna gerginliği denizlere yansıdı
Rusya ile Ukrayna gerginliği denizlere yansıdı
'Bölgemiz Tarihi Derinliklerinden Kesitler' paneli yapıldı
'Bölgemiz Tarihi Derinliklerinden Kesitler' paneli yapıldı
denizhaber.com