Çapari iğnesiyle yaralanan kaplumbağa ameliyata alındı
Reklam
Reklam
Reklam

Çapari iğnesiyle yaralanan kaplumbağa ameliyata alındı

Kocaeli'de çapari iğnesiyle ile yaralanan ve ölmek üzereyken bulunan bir su kaplumbağası, ameliyatla kurtarılarak tedavi altına alındı.İzmit'te ağzına çapari iğnesi takılı halde...

12 Haziran 2017 - 10:47 - Güncelleme: 12 Haziran 2017 - 10:49

Kocaeli'de çapari iğnesiyle ile yaralanan ve ölmek üzereyken bulunan bir su kaplumbağası, ameliyatla kurtarılarak tedavi altına alındı.
İzmit'te ağzına çapari iğnesi takılı halde ölmek üzereyken vatandaşlar tarafından bulan bulunan yaralı su kaplumbağası, ameliyatla hayata döndürdü. Vatandaşların zabıta ekiplerine teslim ettiği yaralı kaplumbağa, kısa sürede Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne sevk edildi. Ağzındaki çapari iğnesi yüzünden ölmek üzere olduğu anlaşılan kaplumbağa, anestezi ile bayıltılarak ameliyata alındı. Ameliyat sonrası ağzındaki çapariden kurtulan kaplumbağa daha sonra gözlem odasına alındı.
İğneden kurtulmaya çalışırken vücudunun büyük bir bölümünde yaralanmalar oluşan kaplumbağa, başarılı geçen ameliyattan sonra bakımevinde iyileşme sürecine geçti. Kontrol atına tutulan ve doğasına uygun gıdalarla beslenene yaralı kaplumbağa, gözlem süresinin ardından tekrar tatlı suya bırakılacak.

Bu haber 1880 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yolcu gemisinden bin 815 yolcu indi
Yolcu gemisinden bin 815 yolcu indi
Dünyanın en büyük inşaat gemisi Pioneering Spirit, İstanbul Boğazı'ndan böyle geçti
Dünyanın en büyük inşaat gemisi Pioneering Spirit, İstanbul...
denizhaber.com