Deniz yoluyla 8 bin 280 canlı hayvan ithal edildi
Reklam
Reklam

Deniz yoluyla 8 bin 280 canlı hayvan ithal edildi

Et ve Balık Kurumu tarafından kasaplık hayvan ithalatı kapsamındaki ihaleye bağlı olarak Uruguay'dan ithal canlı hayvanlar deniz yoluyla Mersin Limanı'na getirildi.

20 Temmuz 2010 - 09:06

Et ve Balık Kurumu  tarafından kasaplık hayvan ithalatı kapsamında gerçekleştirilen ihaleye bağlı olarak Uruguay'dan ithal edilen canlı hayvanlar deniz yoluyla Mersin Limanı'na getirildi. Söz konusu ithalatın bugüne kadar yapılan en büyük parti olduğuna dikkat çekildi.

Yaklaşık üç hafta önce Uruguay'dan yola çıkan içerisinde 8 bin 280 adet Angus cinsi büyükbaş canlı hayvanın bulunduğu Ürdün bandıralı 'Bader-3' adlı gemi, 19 Temmuz'da Mersin Limanı'nda demirledi. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Mersin Veteriner Sınır Kontrol Noktası ile Akdeniz İlçe Tarım Müdürlüğü'ne bağlı veteriner hekimlerce söz konusu gemide çalışma başlatıldı. Canlı hayvanların nakliyesinde kullanılacak kamyon ve TIR'larda dezenfekte işlemi yapıldıktan sonra limana alındı. Bugüne kadar Türkiye'nin yurt dışından ithal etmiş olduğu en büyük parti olarak öne çıkan canlı hayvanların karayoluyla Adana, Diyarbakır ve Ankara'nın Sincan ilçesine gönderilmesine yönelik tahliye işlemlerinin de başlatıldığı vurgulandı. Yaklaşık 3 bin 800 ton civarındaki toplam 8 bin 280 adet canlı hayvanın sevk işlemleri yaklaşık dört gün sürecek.

Bu haber 6124 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamıştan yapılmış gemi bugün İstanbul'a ulaşacak
Kamıştan yapılmış gemi bugün İstanbul'a ulaşacak
Genç kızları kurtaran esnaf konuştu: "Hiç düşünmeden denize atladım"
Genç kızları kurtaran esnaf konuştu: "Hiç düşünmeden...
denizhaber.com