Gümrük Müdürü Aygün: "Limandaki x-ray cihazı yetersiz...
Reklam
Reklam

Gümrük Müdürü Aygün: "Limandaki x-ray cihazı yetersiz iddiaları asılsız"

Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ali Aygün, İskenderun Limanı'nda Gümrük Müdürlüğü tarafından yeterince kontrol yapılmadığı ve İskenderun Limanı'ndaki x-ray...

02 Aralık 2016 - 15:41 - Güncelleme: 02 Aralık 2016 - 15:45

Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ali Aygün, İskenderun Limanı'nda Gümrük Müdürlüğü tarafından yeterince kontrol yapılmadığı ve İskenderun Limanı'ndaki x-ray cihazının yetersiz olduğu yönündeki iddiaların asılsız olduğunu söyledi.
Aygün, yaptığı açıklamada, tır şoförlerinin yükü İskenderun Limanı'nda x-raydan geçirilirken, bu konuda çok hassas ve titiz davrandıklarını, ayrıca araç içerisindeki paketleri inceleyen mobil kargo x-ray cihazının da geldiğini, işleme girdiğini belirtti.
Tır şoförlerinin iddialarına değinen Aygün, "Suudi Arabistan'a, Captagon gibi bir parça sentetik uyuşturucuların ihbarı yapılıyor. O araçların sahipleri diyor ki, 'oranın kaçakçılık ekipleri ellerini attıkları gibi buluyorlar bu maddeyi.' Bizim düşüncemiz, bu mal bir şebeke tarafından büyük porsiyonlar halinde götürüldüğü yönünde. Ancak hedef saptırmak için Suudi otoritelerince bunların yakalatılarak diğer malların geçirildiği yönündedir, asla geçit vermeyeceğiz" dedi.

Bu haber 3958 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
U.N. RO-RO, DFDS MARKASINA DÖNÜŞÜM SÜRECİNİ, İKİNCİ DEV GEMİSİYLE TAÇLANDIRARAK BAŞLATTI
U.N. RO-RO, DFDS MARKASINA DÖNÜŞÜM SÜRECİNİ, İKİNCİ DEV...
Fitch'ten Türk bankalarıyla ilgili değerlendirme
Fitch'ten Türk bankalarıyla ilgili değerlendirme
denizhaber.com