Rektör Gönen’in Çanakkale Deniz Zaferi mesajı
Reklam
Reklam
Reklam

Rektör Gönen'in Çanakkale Deniz Zaferi mesajı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümünde mesaj...

18 Mart 2018 - 15:10 - Güncelleme: 18 Mart 2018 - 15:10

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümünde mesaj yayınladı.
Mesajında Çanakkale Zaferinin; Türk milletinin kahramanlığını, cesaretini, yurdunu savunmak için verdiği onurlu direnişini tüm dünyaya gösterdiği tarihi bir gün olduğuna dikkat çeken Rektör Gönen, Çanakkale'de insanlık tarihinde eşine rastlanamayacak büyük bir savunma ve kahramanlık örneği gösterilerek kazanılan zaferin, tüm dünyaya "Çanakkale Geçilmez" gerçeğini kabul ettirdiğini vurguladı. Rektör Gönen, mesajında, "Çanakkale Zaferi, dünya tarihinin seyrini değiştirmiştir. Öyle ki cephelerde savaşa katılmış tüm milletler bugünü bizim milletimizle birlikte saygıyla anmaktadır ve geçmişin savaşı, bugünün kardeşliğinin çok önemli bir sembolü haline gelmiştir. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışıyla Çanakkale Savaşı'nda düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşında bir hukuku olduğunu tüm insanlığa göstermiştir. Bugün Çanakkale Zaferinin 103'üncü yılında, milletçe şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı bilinç ve inançla daha da yükseklere taşıyoruz. Onlara şükran borcumuzu ödemenin yolu; vatana, bayrağa, birlik ve beraberliğe kararlı bir şekilde sahip çıkmak, bizi millet yapan yüksek değerleri canlı tutmak, aynı zamanda bu şanlı zaferin nasıl kazanıldığını gelecek kuşaklara aktararak, Çanakkale ruhunu sonsuza kadar yaşatmaktır. Dün Çanakkale destanını yazan 18 Mart ruhu, bugün Afrin Harekatı'nda vatanımızın geleceğini teminat altına almak için canlarını feda etmekten kaçınmayan kahraman evlatlarımızda beden bulmaktadır. Kalbimizin en derin yerine işleyen vatan sevdası, bugün bizleri yepyeni bir ruhla Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümünü kutlamaya sevk etmiştir. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın "Birileri Var" sloganıyla bu vatan uğruna canlarını feda etmekten hiçbir zaman çekinmeyen adsız kahramanlarımıza ithafen yürüttüğü kampanya, genç nesillerimizin de bu mukaddes mücadeleyi çok daha iyi idrak edebilmelerini sağlayacaktır. Bu düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

Bu haber 2092 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızıltan: "Doğu Akdeniz ve hinterlandı, var olan gücü ile Türkiye'nin yeni Marmara'sıdır"
Kızıltan: "Doğu Akdeniz ve hinterlandı, var olan gücü ile...
Av mevsiminin sonu yaklaşırken balık bollaştı
Av mevsiminin sonu yaklaşırken balık bollaştı
denizhaber.com