Uluabat gölü kurtuluyor
Reklam
Reklam
Reklam

Uluabat gölü kurtuluyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplam 30 milyon TL'lik yatırımla Uluabat Gölü'nü kirlilikten kurtaracak.Uluabat Gölü'ne temiz su bırakılmasını sağlayacak Akçalar Arıtma Tesisi...

14 Şubat 2017 - 23:27 - Güncelleme: 14 Şubat 2017 - 23:27

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplam 30 milyon TL'lik yatırımla Uluabat Gölü'nü kirlilikten kurtaracak.
Uluabat Gölü'ne temiz su bırakılmasını sağlayacak Akçalar Arıtma Tesisi inşaat alanını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çevre köylerden toplanan atık suların tesiste arıtılarak göldeki kirliliğin önüne geçileceğini söyledi. Gölün güneydoğusu ile batısına 1 metre çapında kolektörler döşendiğini, çevre bölgelerdeki atıkların döşenen kolektörler vasıtasıyla toplanarak Akçalar arıtma tesisine aktarılacağını belirten Recep Altepe, "Şu anda arıtma tesisi inşaatı başladı. İnşallah bütün atıklar bu tesiste bir araya getirilecek ve arıtılacak. Böylelikle Uluabat Gölü'nün kirlenmesinin gönüne geçilecek" dedi.
Altepe, göl çevresindeki Gölyazı, Çatalağıl, Karacaoba, Başköy ve Akçalar'ın atıklarının tesiste değerlendirileceğini ifade etti. Batıdaki Fadıllı bölgesine döşenen kolektörlerle birlikte bütün atıkların Akçalar bölgesindeki arıtma tesisinde toplanacağını kaydeden Başkan Recep Altepe, "Bu yatırımla birlikte, nasıl daha önce sahil ile derelerde tam temizliği sağladıysak, Uluabat Gölü'nde de bu yapılmış olacak. Buraya artık direkt deşarj yapılmayacak. Arıtma tesisi ve kolektörlerle birlikte toplam 30 milyon TL'lik yatırım gerçekleşmiş oluyor. Her şey daha temiz çevre daha temiz bir Uluabat için" diye konuştu.

Bu haber 465 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Telefon çeksin diye ya ağaca ya da minareye çıkıyorlar
Telefon çeksin diye ya ağaca ya da minareye çıkıyorlar
Meteoroloji saat verdi! İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı! (17 Aralık Pazar) hava durumu
Meteoroloji saat verdi! İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı!...
denizhaber.com