Üniversiteliler sahillerde garsonluk yaparak geçiniyor
Reklam
Reklam
Reklam

Üniversiteliler sahillerde garsonluk yaparak geçiniyor

AYDIN(İHA) – Aydın'ın Didim ilçesinde, mezun oldukları alanlarda iş bulamayan üniversite mezunları restoranlarda garsonluk yaparak geçimlerini sağlıyor.Üniversitenin Gazetecilik...

02 Ağustos 2018 - 09:30 - Güncelleme: 02 Ağustos 2018 - 10:59

AYDIN(İHA) – Aydın'ın Didim ilçesinde, mezun oldukları alanlarda iş bulamayan üniversite mezunları restoranlarda garsonluk yaparak geçimlerini sağlıyor.
Üniversitenin Gazetecilik bölümünden mezun olduğunu ifade eden Mert Çakır, bir yıldır iş aradığını, yerel gazetelerde dahi açık kontenjan olmadığından muhabir olarak çalışamadığını, Didim de mevsimlik olarak bir restoranda garson olarak çalıştığını belirtti.
Sosyolog Murat Eker de, Kamu Personel Sınavlarına katıldığını, kontenjan sayısı az müracaat sayısı fazla olduğundan bir tülü atamasının yapılmadığını belirterek, ülke genelinde üniversitelerin sosyoloji bölümlerden binlerde mezunun olduğu ve kendisi gibi işsiz olduklarını ve kendi branşların da çalışamadığını ifade etti.
Alanın da iş bulamadığı için uzun yıllardır restoranlar da garsonluk yaparak geçimini sağlamaya çalıştığını ifa de eden Eker, Türkiye de mevcut üniversitelerin yeterince araştırma yapılarak ihtiyaçların belirlenmeden öğrenci alımların yapıldığını savunarak, neticede her yıl işsiz üniversite mezunu sayısında da artışların yaşandığını sözlerine ekledi.

Bu haber 1617 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizi aratmayan Keban Barajı üzerinde olimpik "Yüzer Havuz"
Denizi aratmayan Keban Barajı üzerinde olimpik "Yüzer...
Akdeniz'de 53 kaçak göçmen yakalandı
Akdeniz'de 53 kaçak göçmen yakalandı
denizhaber.com