Ünlü tarihçi Ortaylı, Urlalılarla buluştu
Reklam
Reklam
Reklam

Ünlü tarihçi Ortaylı, Urlalılarla buluştu

Urla Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Sualtı Arkeolojik Araştırma Merkezi, Türkiye'nin ünlü tarihçisi Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı Urlalılarla buluşturdu.Ankara Üniversitesi Mustafa...

03 Temmuz 2016 - 12:32 - Güncelleme: 03 Temmuz 2016 - 22:24

Urla Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Sualtı Arkeolojik Araştırma Merkezi, Türkiye'nin ünlü tarihçisi Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı Urlalılarla buluşturdu.
Ankara Üniversitesi Mustafa V. Koç Deniz Arkeoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde gerçekleşen söyleşiye Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Emekli Korgeneral Cahit Sarsılmaz, 22. Dönem Milletvekili Türkan Miçooğulları, 21. Dönem Milletvekili Ayşe Gürocak, Limantepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkenal ve çok sayıda tarih sever katıldı. Urla'nın arkeolojisi, Ankara Üniversitesi Sualtı Arkeolojik Araştırma Merkezi'nin faaliyetleri ve Anadolu'nun kökeni hakkında yapılan söyleşide, katılımcılar İlber Ortaylı'yı dikkatle dinledi, söyleşi sonunda ise ünlü tarihçiye sorular sordu. Katılmcılar, söyleşi sonunda Ortaylı'yla fotoğraf çekilip, kitap imzalattı.

Bu haber 7396 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çin: "Kimse Umman Körfezi'nde savaş görmek istemiyor"
Çin: "Kimse Umman Körfezi'nde savaş görmek...
Bayburt'ta serinlemek amacıyla baraj, gölet, su kanalı ya da regülatörlere girmek valilik kararıyla yasaklandı
Bayburt'ta serinlemek amacıyla baraj, gölet, su kanalı ya da...
denizhaber.com