Van Gölü sahilinde bisiklet etkinliği
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Van Gölü sahilinde bisiklet etkinliği

Yeşilay Cemiyeti Bitlis Şubesi, Yeşilay Haftası münasebetiyle Van Gölü sahilinde bisiklet turu düzenledi.Van Gölü sahilinde yapılan etkinliğe birçok kişinin katıldığını belirten...

09 Mart 2017 - 11:55 - Güncelleme: 09 Mart 2017 - 11:55

Yeşilay Cemiyeti Bitlis Şubesi, Yeşilay Haftası münasebetiyle Van Gölü sahilinde bisiklet turu düzenledi.
Van Gölü sahilinde yapılan etkinliğe birçok kişinin katıldığını belirten Yeşilay Cemiyeti Bitlis İl Genel Sekreteri Serdar Durer, Yeşilay Haftası münasebetiyle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi. Durer, "İl Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizle gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikler kapsamında özelikle madde bağımlısı gençlerimizin rehabilite edilmesi konusunu gündemimizden düşürmedik. Madde bağımlısı insanlarımızla önümüzdeki günlerde çeşitli programlarda yine bir araya geleceğiz. Yeşilay Cemiyeti, 97 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor. Bu büyük camianın bir neferi olmak bile insana çok ciddi sorumluklar yüklüyor. Bu bilinç içerisine hareket etmeye azami gayret ediyoruz" diye konuştu.
Durer; AMATEM'in Bitlis'e de açılması gerektiğini ifade ederek, "AMATEM'in bir an önce Bitlis'te açılması gerektiğine inanıyoruz. Konu ile ilgili Yeşilay Bitlis Şubesi olarak, Sağlık Bakanlığımıza en kısa zamanda etraflıca rapor edeceğiz. Bu merkezin Bitlis'te kurulması ile beraber, ilimizdeki madde bağımlıları başka illere gitmek zorunda kalmayacaklardır. Yine bu merkezin Bitlis'te açılması durumunda çevre illerde böyle bir tedavi merkezi olmadığı için, çevre illerden de insanlarımız Bitlis'e gelecektir. Görüştüğümüz madde bağımlıları, çoğunlukla ailesinin ve çevresinin sevgisinden, ilgisinden mahrum kalmış, işsizlik gibi ciddi problemler yaşayan genç kardeşlerimizden oluşmaktadırlar. Bu genç kardeşlerimizin içine düştükleri bu illetten kurtarılmaları için topyekûn seferber olmalıyız. Tatvan sahilinde yapmış olduğumuz programda bizi yalnız bırakmayan Tatvan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şahin Kardaş'a, Tatvan Gençlik Merkezi Müdürü Erhan Tunç'a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Medeni Öztaş'a teşekkür ederiz" diye konuştu.

Bu haber 1945 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
denizhaber.com