Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Akıllı gemi teknolojisinin geliştirilmesi için işbirliği anlaşması imzalandı

Samsung Heavy Industries, Man ES ile akıllı gemi teknolojisinin geliştirilmek amacıyla işbirliği anlaşması imzaladı. Şirket ayrıca, LNG yakıtlı gemilere uygulanabilir bir uzaktan motor teşhis teknolojisi geliştirmek için WinGD ile de çalışıyor.

Akıllı gemi teknolojisinin geliştirilmesi için işbirliği anlaşması imzalandı
28 Ağustos 2019 - 09:14

Güney Koreli gemi üreticisi Samsung Heavy Industries, Alman motor şirketi Man Energy Solutions ile işbirliği anlaşması imzaladı. İki şirket, akıllı gemi teknolojisinin geliştirilmesi amacıyla işbirliği yapacak.

Samsung Heavy Industries, anlaşmaya bağlı olarak MAN'ın motor teşhis ve kontrol teknolojisini kendileri tarafından geliştirilen bulut tabanlı akıllık gemi sistemi SVESSEL'e entegre ederek ana motorların işletim hizmetlerini artırmayı amaçlıyor.

Samsung Heavy Industries Sgip & Offshore Araştırma Enstitüsü Başkan Yardımcısı Yong-Lae, "Hem gemi üreticilerinin hem de ekipman üreticilerinin bir arada bulunduğu ekosistemi sağlamlaştırmak, yenilikçi akıllı gemi sistemi geliştirmede öncülük edeceğiz. Bulut tabanlı akıllı gemi sistemimiz ile birlikte gemi sahiplerine daha faydalı ve çeşitli hizmetler sağlanacak" dedi.

Güney Koreli şirket, SVESSEL vasıtasıyla karadaki kontrol merkezlerine ve denizdeki gemilere gerçek zamanlı olarak doğru veriler aktararak işletme maliyetlerini azaltmayı hedefliyor.

Şirket ayrıca, LNG yakıtlı gemilere uygulanabilir bir uzaktan motor teşhis teknolojisi geliştirmek için İsviçre'nin WinGD şirketiyle de çalışıyor.

DENİZGAZETE

Bu haber 587 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com