Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bartın açıklarında Rus bandralı gemi battı

Bartın'ın İnkumu açıklarına olumsuz hava koşulları nedeniyle Palau bandralı Ukrayna'lı armatöre ait bir gemi battı. Gemide bulunan 15 kadar mürettebatı kurtarma çalışmaları başlatıldı.Bartın'ın...

Bartın açıklarında Rus bandralı gemi battı
17 Ocak 2021 - 15:10 - Güncelleme: 17 Ocak 2021 - 15:13
Bartın'ın İnkumu açıklarına olumsuz hava koşulları nedeniyle Palau bandralı Ukrayna'lı armatöre ait bir gemi battı.ARVIN adlı Gemide bulunan 15 kadar mürettebatı kurtarma çalışmaları başlatıldı. Gemi 1975 yapımı 114 metre uzunluğunda nehir gemisi. Sığınma amaçlı İkumu önlerine gelen gemi burada barınamayıp battı. Bölgede olağanüstü zor deniz ve hava koşulları var. 3 filika ile gemiden ayrılan mürettebattan 5'i kurtarıldı, 2'si kayalık bölgeye sürüklenerek yaşamını yitirdi. Bölgede arama kurtarma çalışmalarına devam edilmekte. 

Bartın'ın İnkumu beldesi açıklarında bir geminin battığı yönündeki ihbar üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Üç filikada mahsur 15 kadar mürettebatı kurtarma çalışmaları başlatıldı. Olumsuz hava koşullarının kurtarma çalışmalarını zorlaştırdığı öğrenildi. Bartın Valisi Sinan Güner, bölgeye diğer diğer gemilerin de gönderildiğini söyledi. Şiddetli yağış ve rüzgarın etkisini sürdürdüğü öğrenildi.

İHA
Bu haber 1322 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com