Reklam
Reklam
Reklam

Beyrut Limanı'ndaki geminin kaptanı yardım talep etmiş!

Rusya Denizciler Sendikası’nın Novorossisk Müfettişi Olga Ananina'nın iddiasına göre, Beyrut Limanı'ndaki patlamaya neden olan amonyum nitratı taşıyan Rhosus adlı geminin kaptanının 2014’te kendilerinden yardım talep ettiğini ifade etti. Kaynak: Beyrut Limanı'ndaki geminin kaptanı 2014'te yardım talep etmiş!

Beyrut Limanı'ndaki geminin kaptanı yardım talep etmiş!
06 Ağustos 2020 - 12:05

Sputnik’e konuşan Ananina, şu ifadeleri kullandı:

"2014’te bu konuyla ben ilgileniyordum. Hatırladığım kadarıyla, gemi Beyrut'a vardıktan sonra terk edildi. Kaptan maaşlarıyla ilgili bana müracaat etti. Sonra sahibinin yakıt borcu olduğu ve gemi mürettebatını kaderlerine terk ettiği ortaya çıktı. Mürettebat aç, susuz ortada kaldı. Uzun süre yazıştık, ancak 2014'de ait arşiv bilgisayardan silindi. O kaptan, geminin postası hala çalışır durumdayken bana çok şey yazdı, ancak arşiv silindi. Mahkemeye olan başvuruyu da buldum, avukatlar orada çalışıyordu."

2014 yılında Rusya Denizciler Sendikası, Moldova bandıralı Rhosus adlı geminin Beyrut Limanı'nda durduğunu ve gemi sahibinin mürettebatı kaderine terk ettiğini duyurmuştu. Geminin ciddi işletme ihlalleri nedeniyle alı koyulduğu belirtilmişti.

Gemi sahibi, projeye olan ilgisini yitirince mürettebata maaş ödemedi ve patlamaya yol açan amonyum nitrat 6 yıl boyunca limanda kaldı.

 

Kaynak: HalkTV

Bu haber 259 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com