Reklam
Reklam

Bu seminer denizcilik eğitiminde bir ilk oldu

Dekan Yardımcısıve Deniz Ulaştırma İşletme Bölüm Başkanı Muhammet Bamyacı'nın önerisi ile Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi sponsorluğunda Barbaros Denizcilik Kulübü’nün düzenlediği “Lojistik ve Denizcilik Sektöründe Bilişim Teknolojileri” semineri 20 aralıkta gerçekleşti.

Bu seminer denizcilik eğitiminde bir ilk oldu
23 Aralık 2017 - 10:09 - Güncelleme: 23 Aralık 2017 - 10:22

BARBAROS DENİZCİLİK KULÜBÜ LOJİSTİK VE DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİ

Dekan Yardımcısıve Deniz Ulaştırma İşletme Bölüm Başkanı Muhammet Bamyacı'nın önerisi ile  Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi sponsorluğunda Barbaros Denizcilik Kulübü’nün düzenlediği “Lojistik ve Denizcilik Sektöründe Bilişim Teknolojileri” semineri 20 aralıkta gerçekleşti.

Seminere Deniz Ticaret Odası Koceli Şubesi Kurucu Başkanı Av. Vedat DOĞUSEL, Kocaeli Üniversitesi Dekan Vekili Özcan GÜNDOĞDU, Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Akademisyenleri, Sektör Temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

Saat 11:00’da açılışı gerçekleşen ve iki oturumdan oluşan seminerde Denizcilik Yazılımları, Otomasyonun Limanlar İçin Önemi ve Sanayi 4.0 ile Hangi Noktaya Geleceği,  Lojistik Bilgi Sistemleri, Gemi İşletmeciliğinde Digital Dönüşüm, Denizcilik Eğitiminde Simülatör Kullanımı ve Önemi konuları işlendi.

Birinci oturumda, Denizcilik Yazılımları konu başlığında İLKFER GROUP Satış ve Pazarlama Uzmanı Ufuk IŞIKSAL ve Lojistik Bilgi Sistemleri konu başlığında NETLOG Lojistik ve ÜLKER Lojistik Operasyonları Genel Müdürü Barbaros ABA sunumlarını gerçekleştirdiler.

Öğleden sonra gerçekleşen ikinci oturumda, Otomasyonun Limanlar İçin Önemi ve Sanayi 4.0 ile Hangi Noktaya Geleceği adlı konu başlığında SOLON SOFTWARE Yöneticisi E. Oktay OKŞAK, Gemi İşletmeciliğinde Dijital Dönüşüm konusunda HİVE Bilişim ve Yazılım A.Ş Yazılım Mühendisi Dr. İsmet ÖZALP ve STATÜ Gemi Kiralama ve Ticaret LTD. ŞTİ. Kaptan Önder AYDIN, Denizcilik Eğitiminde Simülatör Kullanımı ve Önemi konu başlığında ise Yöntem Teknoloji ve Endüstri Ürünleri San. Tic. Ltd. Şirketinden Emre UZAR ve Şafak ERYILMAZ konuşmacı olarak yer aldılar.

Barbaros Denizcilik Kulübü’nün düzenlediği etkinlikte tüm konuşmacılara sunumlarının ardından teşekkür plaketi takdim edildi. Ayrıca oturumlar arasında tüm katılımcılara balık ekmek ikramı yapıldı. Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin sektördeki değişimler, gelişmeler ve bilişim konusunda bilgi sahibi olmalarını amaçlayan seminer saat 17:00’da başarıyla sonlandırıldı.

Bu haber 4308 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com