Reklam
Reklam

Deniz ulaşımına poyraz engeli

Marmara Denizi'nde sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren poyraz nedeniyle çok sayıda gemi Tekirdağ kıyılarına demirledi. Kent genelinde etkili olan soğuk hava sebebiyle sahil...

Deniz ulaşımına poyraz engeli
29 Kasım 2018 - 20:04 - Güncelleme: 29 Kasım 2018 - 20:04

Marmara Denizi'nde sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren poyraz nedeniyle çok sayıda gemi Tekirdağ kıyılarına demirledi. Kent genelinde etkili olan soğuk hava sebebiyle sahil alanda bulunan birçok çay bahçesi ve kafe işletmecileri sandalye ve masalarını topladı.
Marmara Denizi'nde sabah saatlerinden bu yana etkili olan poyraz, deniz ulaşımında aksamalara neden oluyor. Marmara Denizi'nde, hızı zaman zaman 80 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle yerli ve yabancı bandıralı çok sayıda şilep ve tanker, rotaları Tekirdağ sahillerine çevrilerek demirlendi. Fırtına, balıkçıları da olumsuz etkilemeye devam ederken, çok sayıda balıkçı teknesi de denize açılamadı.

Sandalye ve masalar çekildi
Etkisini sürdüren fırtına nedeniyle oluşan dalgalar, Süleymanpaşa ilçesinin sahil kesiminde bulunan esnafları da etkiliyor. Birçok kafe işletmecisi, 3 metreye ulaşan dalgaların nedeniyle sular altında kalan sandalye ve masalarını topladı.
Yaz boyunca insanlarla dolup taşan Süleymanpaşa sahili de soğuk hava ve dalgalar nedeniyle bomboş kaldı.


Bu haber 1257 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com