Reklam
Reklam
Reklam

Denizi kirleten 2 tekneye 35 bin lira para cezası kesildi

Antalya'da deniz kirliliğine neden olduğu tespit edilen iki tekneye toplam 35 bin 176 lira para cezası verildi. Antalya Körfezi'nin karadan ve denizden kirlenmeye karşı korunması konusunda gerekli çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Denizi kirleten 2 tekneye 35 bin lira para cezası kesildi
29 Ağustos 2019 - 09:50

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü, Antalya Körfezi'nde deniz araçlarından kaynaklanan kirliliğin önüne geçmek için denetim yaptı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen çalışma kapsamında SETUR Marina'da bağlı olan iki deniz aracının deniz kirliliği oluşturduğu tespit edildi. Teknelere toplam 35 bin 176 lira idari para cezası verildi.

Deniz kirliliğiyle ilgili şikayetlerin hassasiyetle değerlendirildiği, Antalya Körfezi'nin karadan ve denizden kirlenmeye karşı korunması konusunda gerekli çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Vatandaşların da deniz kirliliğiyle ilgili şikayetlerini Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğüne ait 0 242 249 52 00 telefon numarasına bildirebilecekleri kaydedildi.

deniz_araci_1.jpgdeniz_araci_2.jpgdeniz_araci_3.jpgdeniz_araci_4.jpg

DENİZGAZETE

Bu haber 778 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com