Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Estonya hibritlenecek

TS Laevad Feribot Şirketi, yeni hibritleştirme projesiyle rotasındaki dizel yakıt tüketimini 5’te 1’e indirmeyi hedefliyor. Hali hazırda hizmet veren feribotların hibrit sisteme dönüştürülmesi çalışmaları, bu yılın son çeyreğinde gerçekleştirilecek.

Estonya hibritlenecek
03 Eylül 2019 - 09:32

Estonya’nın batı bölgesindeki adalar ile anakara arasında hizmet veren TS Laevad Feribot Şirketi, yeni hibritleştirme projesiyle rotasındaki dizel yakıt tüketimini 5’te 1’e indirmeyi hedefliyor.

Hibritleştirme projesinin tasarımı LMG Marine şirketiyle yapılırken bataryalar Corvus Energy firması tarafından sağlanacak.

Projenin sistem entegrasyonunu ise, Norwegian Electric Systems üstlendi. Norweagian Electric Systems Bölge Satış Müdürü Fridtjof Erichsen, projenin ortaya çıkarılmasında büyük rol oynadıklarının altını çizdi.

Erichsen, “TS Laevad, LMG Marin, Corvus Energy ve Baltic Workboats ile yakın kontak halindeydik. Süreci başarılı bir şekilde yürüterek, gerekli pazarlama aşamalarını olumlu sonuçlandırdık” dedi.

Hali hazırda hizmet veren feribotların hibrit sisteme dönüştürülmesi çalışmaları, bu yılın son çeyreğinde gerçekleştirilecek. İlk geminin 2020 Şubat’ında hazır olması bekleniyor. Proje, TS Laevad tarafından işletilen ve elektrik enerjisiyle çalışan dört adet çevre dostu feribot ile tamamlanmış olacak.

DENİZGAZETE

Bu haber 886 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com