Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İsrail'in Aşdod ve Aşkelon limanları saldırılar nedeniyle kapandı!

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalarn şiddetlenmesi nedeniyle İsrail'in Ashdod ve Ashkelon limanlarının kapandığı açıklandı.

İsrail'in Aşdod ve Aşkelon limanları saldırılar nedeniyle kapandı!
17 Mayıs 2021 - 09:30 - Güncelleme: 17 Mayıs 2021 - 10:50

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmaların şiddetlenmesi denizcilik sektörünü de doğrudan etkiledi. İsrail'in Ashdod ve Ashkelon limanlarının, liman altyapısına ve çevresindeki tesislere yapılan saldırıların ardından kapandığı açıklandı.

Hamas ve Filistin İslami Cihat Örgütü'nün İsrail'e attığı yaklaşık 2.000 roketten bazıları Aşdod ve Aşkelon'daki bulunan İsrail liman tesislerini vurdu. Geçtiğimiz günlerde yerel tanıklar ve limanda bulunan denizciler, fırlatılan roketlerin Ashdod liman tesisinde ve çevresinde yarattığı yıkıcı etkileri görüntülemişti.

Deniz güvenliği danışmanlığı şirketi Dryad Global bir değerlendirmesinde, liman ve enerji altyapısına yapılan saldırıların stratejik bir ana hedef olduğunu vurguladı. Diğer bir olayda, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayı, İsrail'in açık deniz gaz platformlarına roketlerle saldırmayı denedi. İsrail Savunma Kuvvetlerine göre roketler havada imha edildi ve tesisler hasar görmedi.

Dryad, "Limanlar ve açık deniz platformları saldırılar nedeniyle yüksek risk altında...'' ifadelerini kullandı.

#BREAKING - #Hamas targets port of #Ashdod with three rockets. pic.twitter.com/873VFLq9SS

— Al Sura (@AlSuraEnglish) May 15, 2021
Bu haber 149 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com