Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MAERSK gemisi Kuzey Pasifik'te yüzlerce konteyner kaybetti!

MAERSK' ait MAERSK ESSEN isimli konteyner gemisinin Kuzey Pasifik'te yüzlerce konteyner kaybettiği belirtildi.

MAERSK gemisi Kuzey Pasifik'te yüzlerce konteyner kaybetti!
21 Ocak 2021 - 09:29

17 Ocak'ta Kuzey Pasifik'te MAERSK' ait 366 metre uzunluğundaki MAERSK Essen isimli konteyner gemisinin şiddetli fırtına nedeniyle konteynerlerini denize düşürdüğü açıklandı. Kaza sırasında gemi Xiamen'den Los Angeles'a seyrediyordu.

MAERSK Essen olduğu teyit edilen geminin 750 kadar konteynerinin kaybedildiği, konteynerlerin bir kısmının da çökerek hasar gördüğü açıklandı.

Maersk'ten açıklama!

MAERSK'ten yapılan açıklamada; "Maersk'in TP6 Asya/ABD Batı Kıyısı servisiyle Xiamen, Çin'den Los Angeles, Kaliforniya'ya seyreden Danimarka bayraklı 13.100 TEU'luk Maersk Essen'in 16 Ocak 2021'de Kuzey Pasifik geçişi sırasında şiddetli hava koşulları nedeniyle gemiden yaklaşık 750 konteyner kaybettiğini üzülerek duyurmak zorundayız.

Kaza derinlemesine araştırılacak!

Tüm mürettebat güvende ve gemi yolculuğuna devam eddiyor. Ayrıntılı kargo değerlendirmesi devam ediyor. ABD Sahil Güvenlik, bayrak devleti ve ilgili makamlar bilgilendirildi. Bu kazayı derhal ve derinlemesine araştırılacak çok ciddi bir durum olarak görüyoruz. Operasyonlar ve gemi güvenliği en yüksek önceliğimizdir ve gelecekte meydana gelebilecek benzer olayların riskini en aza indirmek için gerekli tüm adımları atacağız.Etkilenen müşteriler için bir müşteri iletişim planı ve talep süreci acilen uygulamaya konuldu.'' ifadeleri kullanıldı.

Maersk Essen, 2010 yılında inşa edilmiş olmakla birlikte Danimarka bayraklıdır. Gemi 366 metre uzunluğunda ve 141.000 gros tondur. Asya ve ABD Batı Kıyısı'nı Cai Mep (Vietnam, Kwai Chung (Hong Kong), Yantian (Çin), Xiamen (Çin) ve Los Angeles (ABD) uğraklarıyla bağlayan TP6 hizmetinde faaliyet göstermektedir.

KAYNAK: DENİZHABER.COM ÖZEL HABER


Bu haber 950 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com