Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rum armatör Castor Maritime aframax tipi gemi satın aldı: 14 milyon dolar!

Güney Kıbrıs merkezli armatör şirket Castor Maritime, 2005 Kore inşa aframax tipi tankeri 14,8 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

Rum armatör Castor Maritime aframax tipi gemi satın aldı: 14 milyon dolar!
19 Nisan 2021 - 09:40 - Güncelleme: 04 Mayıs 2021 - 13:08

Güney Kıbrıs merkezli armatör şirket Castor Maritime, 2005 Kore inşa aframax tipi tankeri 14,8 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

Bu satın almayla, şubat ayında yaptığı çifte aframax anlaşmasıyla ilk tankerlerini satın alan Castor’un tanker filosundaki gemi sayısını üçe çıkardığı belirtildi. 2005 inşa aframax tipi tankerin bu yılın ikinci çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor.

2021'de onuncu gemisini satın aldı!

Castor'un CEO'su Petros Panagiotidis; “2021'de tamamladığımız onuncu gemi satın alımını Castor'un filosuna bir aframax tankerinin eklenmesiyle duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Yakın zamanda duyurduğumuz tüm satın almalarımızın teslimatlarının tamamlanmasının ardından filomuzdaki gemi adeti on altıya çıkacak. Cazip satın alma fırsatları için pazarı sürekli olarak izlemeye devam ediyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Castor Maritime, yıla altı panamax dökme yük gemisinden oluşan bir filo ile başladı ve şu anda bir capesize, beş kamsarmax, yedi panamax ve üç aframax tankerinden oluşan 16 gemiye sahip.


KAYNAK: DENİZHABER.COM ÖZEL HABER
Bu haber 169 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com