Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

5,8 milyar zarar eden Royal Caribbean seferlerin yakında başlayacağını duyurdu!

Covid-19 pandemisi ve beraberinde getirdiği kısıtlamalar nedeniyle 5,8 milyar dolar zarar eden Royal Caribbean kruvaziyer gemi seferlerinin yakında başlayacağını duyurdu.

5,8 milyar zarar eden Royal Caribbean seferlerin yakında başlayacağını duyurdu!
23 Şubat 2021 - 10:52

Pandemiden önce dünyanın en büyük ikinci kruvaziyer gemisi operatörü olan Royal Caribbean Group, 2020 yılında 5,8 milyar dolara ulaşan ağır mali kayıplar bildirdi ancak seyahat gemisi seferlerinin yeniden başlayacağı yönünde iyimser bir tutum sergiledi.  Şirketin, seferlerin yeniden başlaması için ilerleme kaydedildiğine inandığına dair haberler şirketin hisse senetlerinin bugün New York Menkul Kıymetler Borsası'nda yüzde 9'dan fazla değer kazanmasına neden oldu.

''İyi haberlere giderek daha da yaklaşıyoruz."

Covid-19 gidişatına ve şirketin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ile düzenli görüşmelerine atıfta bulunan CFO Jason Liberty, "Benim düşünceme göre, iyi haberlere giderek daha da yaklaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

250.000 kişi gemilerle seyahate çıkmaya hazır!

Royal Caribbean Group ve gruba ait üç kruvaziyer markası için bir sonraki adım, CDC'nin kendi çerçevesinde talep ettiği deneme seferleri olacak. Kruvaziyer markalarından biri olan Royal Caribbean International, 250.000 gönüllünün gemilerle seyahate çıkmaya hazır olduklarını belirttiğinin altını çizdi.

Rezervasyonlarda yüzde 30'luk bir artış!

Şirketin CEO'su Richard Fain; "11 aylık salgın döneminden sonra insanlar ev dışında bir tecrübe için haykırıyorlar.'' dedi.

Royal Caribbean, güçlü ilginin kanıtı olarak 2020 Kasım ve Aralık aylarına göre yılın ilkinden bu yana gemi seyahat rezervasyonlarında yüzde 30'luk bir artış olduğunu vurguladı. Pandemi başlangıcında seyahatlerini iptal eden tüketicilerin yaklaşık yarısı nakit para iadesi alırken, son aylarda yapılan rezervasyonların yüzde 75'i yeni rezervasyon olarak geri döndü. Yıl sonu itibarıyla şirketin müşteri mevduatı 1.8 milyar dolara ulaştı.

Şirket ayrıca mürettebat üyelerinden güçlü bir destek gördüğünü belirtiyor. Şirkete göre mürettebatın çoğu kısıtlamalar kalktığında işe dönmeyi planladığını bildirdi. Şirket, yaklaşık 70.000 çalışanının 4.000'den fazlasının halihazırda aşılanmış olduğunu söyledi.


KAYNAK: DENİZHABER.COM ÖZEL HABER
Bu haber 212 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com