Reklam
Reklam
Reklam

Antalya'da dalışlar ilçelerde devam ediyor

Antalya’da turizmin gözbebeği dalış turizmi kış aylarında bitiyor. Antalya’da Dalgıç olan Sümeyye Kahraman, kışın merkezde dalışın tükendiğini ancak Kemer’de ve Kaş’ta eğitim amaçlı da olsa dalışların sürekli devam ettiğini söyledi.

Antalya'da dalışlar ilçelerde devam ediyor
08 Ocak 2020 - 10:15

Turizmin başkenti Antalya’da kış mevsimi yaşanırken gözler yaz turizminin gözdesi dalışa yöneldi. Antalya’da dalış turizminin turistler için özellikle yaz aylarında yapıldığını söyleyen Dalgıç Sümeyye Kahraman, “Antalya’da merkezde kış sezonunda dalış tükeniyor ancak Kemer ve Kaş’ta sürekli devam eden dalışlar var” dedi.

Su altı arkeolojisi ve doğasıya büyük zenginliğe sahip olan Antalya’da dalış turizmi özellikle yaz aylarında kırılan turist rekorlarıyla birlikte turistin yapmadan gitmediği bir aktivite haline gelmişken, kışın maalesef devam etmiyor. Antalya’da merkezde turizm amaçlı yapılan dalışların kışın devam etmediğini ifade eden Kahraman, “Kaş ve Kemer’de devam eden dalışlar var. Eğitim amaçlı olan dalışlar ise hiçbir sezonda bitmiyor. Özellikle Kaş’ta dalış turizminin bitmesi imkansız. Kışın su sıcaklığı için gelen bazı türleri görmek için yapılan dalışlar da mevcut” diye konuştu.

‘BIRAKMAK İSTEMİYORLAR’

Dalış sporunu hobi ya da profesyonel olarak devam ettirenlerin ise her daim Antalya’da icra edebileceklerini söyleyen Kahraman, “Antalya dalış sporu için de turizmi için de muhteşem bir yer. Ben üniversite kulübüyle birlikte Antalya’da bu sporu öğrendim ve belgelerimi tamamladım. Antalya’da keşfedilecek, görülmeye değer çok güzel su altı güzellikleri var. Gelen turistlerin de ilgisiyle dalış gittikçe yaygınlaşmaya başladı. Bu yıl da yine özellikle yaz sezonunda bu sporun oldukça fazla ilgi göreceğini düşünüyorum. Zaten bir kere dalış yapan bir kişi bir daha bundan vazgeçmek istemiyor. Eğitimlerini tamamlayıp, belgelerini alıp sürekli olarak dalış yapmayı istiyor. Bu muhteşem bir şey, insanların bu denli ilgi göstermesi ise bizim için çok daha güzel” dedi.

Antalya’da dalış yapılan çok güzel bölgeler olduğunu söyleyen Kahraman, bu yerleri şöyle sıraladı: “Uluburun Antik Batığı, Fransız Sosyete Batığı, Paris Batığı, Uçak Batığı, Suluin Mağarası, Üç Adalar, Sıçan Adası, Falezler.”

Bu haber 201 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com