Reklam
Reklam
Reklam

Baltık Denizi'nin En Büyük Yüzer Havuzu Göreve Başladı!

Baltık ülkelerindeki en büyük yüzer iskele temmuz başında görevine başladı!

Baltık Denizi'nin En Büyük Yüzer Havuzu Göreve Başladı!
06 Ağustos 2020 - 10:02

Temmuz başında, Baltık ülkelerindeki en büyük yüzer iskele Litvanya'nın Klaipeda limanındaki BLRT Grupp'a ait olan Batı Tersanesi'ne kuruldu. Onarım için ilk gemisini çoktan kabul ettiği bildirildi!

Bu yüzer havuz, 235 metre uzunluğa, 45 metre genişliğe ve 33.000 ton kaldırma kapasitesine sahip ve Post-Panamax, Panamax ve Aframax gemileri havuzlayabildiği belirtildi. 2016 yılında BLRT Grupp tarafından satın alınan yüzer iskelenin, yenilenerek modernize edildiği gelen detaylar arasında.

BLRT Tersaneler CEO'su Andrejus Babachinas; ‘’Rıhtımın işletmeye başlanması ve ilk geminin onarım için kabul edilmesiyle, projenin ilk dört yıllık aşaması tamamlandı. Şu anda 201 metre uzunluğunda, 35 metre genişliğinde ve 30.000 ton kaldırma kapasiteli yüzer iskelede yenileme ve onarım çalışmaları yapılıyor. Şu ana kadar tersanede faaliyet gösteren ve en büyüğü olarak kabul edilen 200 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde ve 27.000 ton kaldırma kapasitesine sahip mevcut iskelemiz artık kapasite olarak üçüncü sıraya geriledi.’’ dedi.

Baltık bölgesindeki en büyük yüzer iskele tarafından kabul edilen ilk gemi, Bernhard Schulte Shipmanagement Cyprus (BSM) tarafından yönetilen 189 metre uzunluğunda ve 30.5 metre genişliğinde bir konteyner gemisi olan Minerva oldu.

Bu haber 418 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com