Reklam
Reklam

Başkan'dan ilk açıklama geldi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan "Boğaz yetkileri Cumhurbaşkanlığı'na devrediliyor" iddiasıyla ilgili ilk açıklama geldi. İmamoğlu, “Hukukumuzu o anlamda sonuna kadar İstanbul halkı lehine kullanırız” dedi.

Başkan'dan ilk açıklama geldi
01 Kasım 2019 - 11:11

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin İstanbul Boğazı'ndaki yetkilerinin Cumhurbaşkanlığı'nın oluşturduğu bir kurula devredileceğine yönelik iddialarla ilgili ilk açıklamasını yaptı.

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nin Strasbourg'daki toplantısına katılan İmamoğlu, euronews'e yaptığı açıklamada hukuki yollara başvuracaklarını belirtti.

İmamoğlu, “İstanbul’un hukuku olan her şeyi yine hukuk yoluyla elde etmek istiyoruz. Hukukumuzu o anlamda sonuna kadar İstanbul halkı lehine kullanırız. Doğru olmadığını düşünüyoruz. Yani Yunus Emre’nin de dediği gibi “Sen sana ne sanırsan başkasına da onu san”, eğer sayın Cumhurbaşkanı biliyorsa, bu sözü de hatırlatmak isterim kendisine” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı ifade edilen 28 maddelik kanun tasarısı ile idare heyetindeki İmamoğlu'nun ve İBB'ye ait Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nün yetkileri elinden alınacak.

Ayrıca, yeni düzenleme ile kaçak yapıların yerine yeni binaların yapılmasına izin verileceği öne sürülüyor.

DENİZHABER

Bu haber 233 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com