Reklam
Reklam
Reklam

CSSC, Guangdong Eyaleti'nde Devasa LNG Dönüşüm Projesini Başlattı!

CSSC, iç sularındaki 1.500 gemi için devasa bir LNG dönüşüm projesinde Guangdong Eyaleti ve Çin Ulusal Açık Deniz Petrol Şirketi (CNOOC) ile ortaklık yapıyor.

CSSC, Guangdong Eyaleti'nde Devasa LNG Dönüşüm Projesini Başlattı!
02 Haziran 2020 - 12:00

CSSC, iç sularındaki 1.500 gemi için devasa bir LNG dönüşüm projesinde Guangdong Eyaleti ve Çin Ulusal Açık Deniz Petrol Şirketi (CNOOC) ile ortaklık yapıyor.

Proje, Pearl River'da bir ön gösterim projesi ile başlayacak ve 2025 yılına kadar 1.500 gemiye (nehrin filosunun yaklaşık dörtte biri) genişletilmesi planlanıyor. Dönüşüm, yerel hava kalitesi üzerinde olumlu etkilere yol açacak. Gemi ulaşımından kaynaklı toplam zararlı partikül seviyesi yüzde 20 oranında azalacak ve yılda yaklaşık 0,4 milyon ton LNG için bir pazar yaratacaktır.

İç nakliye için yakıt sağlamak üzere nehir boyunca yaklaşık 20 LNG nakil istasyonu inşa edilecektir.

Buna ek olarak, CSSC bir haber bülteninde girişimin "Xi Jinping’in ekolojik medeniyet düşüncelerini derinden uygulayacağını ve Parti Merkez Komitesinin ekolojik çevre koruma ve mavi gökyüzü savunma savaşını kazanma kararını uygulayacağını" söyledi.

Projenin, Yangtze Nehri üzerinde potansiyel bir dönüşüm girişimi de dahil olmak üzere, Çin'in başka yerlerindeki benzer girişimler için bir model olabileceğine dikkat çekildi.

Bu haber 219 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com