Reklam
Reklam

"Fakültenin Önü Marina yapılamaz"

İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Görevlilerinden Kaptan Mustafa Can ile okuldaki son gelişmeler üzerine bir söyleşi yaptık. İşte gündem yaratacak olan sorular ve cevaplar:

"Fakültenin Önü Marina yapılamaz"
11 Şubat 2009 - 23:48

İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Görevlilerinden Kaptan Mustafa Can ile okuldaki son gelişmeler üzerine bir söyleşi yaptık. İşte gündem yaratacak olan sorular ve cevaplar:

"Piri Reis Denizcilik Üniversitesi Değil"
 
DenizHaber: Piri reis Üniversitesi kuruldu. Henüz öğrenci almaya başlamadı ama Piri reis sanki Denizcilik Fakültesine karşı kuruldu gibi algılama da var. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? İki üniversite fazla mı? Denizcilik Fakültesi varken Piri Reis Üniversitesi bir ihtiyaç mıydı?

Kapt. Mustafa Can: Piri Reis Üniversitesi adı üstünde bir üniversite denizcilik üniversitesi değil. Denizcilik bu üniversitenin çatısı altında fakülte olarak mevcudiyet bulacaktır. İTÜ denizcilik fakültesi varken böyle bir üniversiteye ihtiyaç varmıdır? Siz karar verin. Kısıtlı kaynaklarla onlarca okul kurulmasına bence gerek yoktur. Yerleşim yeri , mevcut kaynakları ve öğrenci kalitesi açısından İTÜ Denizcilik Fakültesi herkesin kabul ettiği gibi 1 numaradır. Bu kaynağı geliştirmek , büyütmek yerine enerjimizi tekrar sıfırdan başlayarak heba etmemeliyiz. Ayrıca Piri Reis Üniversitesi Deniz Ticaret Odasının kaynaklarını kullanmaktadır. Bu kaynaklardan İTÜ Denizcik Fakültesi de yararlanmalıdır. Bırakın bu okul mezunlarının Türk Deizciliğine hizmet ettiğini; Deniz Ticaret Odasına ödenen aidatlarda bu okul mezunlarının da paylarının olduğu unutulmamalıdır.

"Okulun önü marina yapılamaz"


 
DenizHaber: Okulun önündeki deniz alanında pek çok yat var. Burası yatlarca işgal edilmiş gibi. Bu yatlar neden burada? Burası ayrıca marina da yapılmak isteniyor. Buranın marina yapılması okulu nasıl etkiler? Buranın okul tarafından eğitim amaçlı kullanılması daha doğru olmaz mı?
  

Kapt. Mustafa Can: Okul iskelelerinde bulunan yatlar Tuzla Tersanelerinde inşa edilmiş ve son rötuşları yapılan teknelerdir.Denize indikten sonra temiz yer bulamadığı için okulumuzdan eğitimi aksatmadan yararlanmaktadırlar. Bunu mevcut kaynakların denizciliğimizin hizmetine sunmak olarak görebilirsiniz.

Ancak buraya bir marina yapılması söz konusu dahi edilemez. Hareket halindeki mevcut okul gemileri manevra yapamaz hale gelir. Yani eğitimi direk etkiler. Öğrencileri denizden koparır. Marinayla denizcilik eğitiminin aynı sınırlar içinde yapılabileceğini iddia etmek tamamen art niyet taşır. İleride bu okulun kapanmasına kadar gider. Okulun gözünün içine marina yapılması abesle iştigaldir ve herkes bütün gücünü bunu durdurmak için kullanmalıdır.

"Yatılı eğitim yapamamamız en büyük sorunumuz"

DenizHaber: Okuldaki öğrencilerin sorunları neler? Burs konusunda sorunlar var mı? Burs veren firmalar hangileri, nasıl arttırılabilir?

Kapt. Mustafa Can: En büyük sornumuz yatılı olması gereken denizcilik eğitimini yapamıyor olmamızdır. Ben bu okula anadoludan geldim ve yatılı olmasaydı okuma şansım da olmayacaktı. Anadolu dan gelmiş başarılı ama yoksul gençlerimizi desteklemek için uğraşıyoruz ancak denizcilik firmalarımız krizin de etkisiyle çok duyarsızlar. Krize rağmen destek veren firmaları burada zikretmek ve teşekkür etmek istiyorum.

 • İTÜ Vakfı 85 kişiye yemek bursu
 • İTÜ Vakfı 2 kişiye
 • Defav 39 kişiye
 • İnce Denizcilik 23 kişiye
 • Yas Denizcilik 23 kişiye
 • Transbosphor Denizcilik 7 kişiye
 • Vehbi Koç Vakfı 7 kişiye
 • Denak Denizcilik 7 kişiye
 • Öğretim görevlileri 6 kişiye
 • Turk Loydu 6 kişiye
 • Egeden Denizcilik 3 kişiye
 • Sabancı vakfı 1 kişiye 

Bu burslardan en anlamlısı da okulumuz mezunlarından Muzaffer Yaran'ın anısına oğlu Koray Yaran tarafından 3 kişiye burs verilmesidir.

Öğrencilerimizin bireysel olarakta şirketlerden burs aldığını biliyoruz ancak burs komisyonunun bilgisi dahilinde olmadığı için burada adlarını veremedik. 
 
Okulumuzda iyi çalışan bir burs komisyonu vardır komisyonun en faal çalışanıda sayın hocamız Sabire Cömert'tir. Önümüzdeki senelerde burs vermek isteyen kişi yada kuruluşlar direk irtibata geçerlerse verilen burslar tam yerine ulaşacaktır.

"Prof. Dr. Aydın Şalcı görevini hakkıyla yaptı"

DenizHaber: Dekan değişiminden sonra okulda sorunlar bitti mi?
 


Kapt. Mustafa Can: Sayın Prof. Dr.Aydın Şalcı bana göre işini hakkıyla yapmış ve bayrağı yeni Dekanımız Prof. Dr. Nil Güler'e teslim etmiştir. Okulumuzun rijid , çözülemeyecek problemleri yoktur zamanla teker teker aşılmaktadır. Türkiye nin 1 numaralı denizcilik fakültesi olmak ve bunu korumak için herkes çok çalışmak zorundadır ve bunuda tüm arkadaşlarımız iyi bilmektedir.

DenizHaber: Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin sorunları neler? Öğretim görevlisi açığı nasıl kapatılabilir?
  
Kapt. Mustafa Can: Daha öncede belirttiğimiz gibi yatacak yer sorunu vardır. Acilen yurt yapılması gerekmektedir.
 
Öğretim görevlisi açığı vardır ama diğer ilgili okullarla kıyaslandığında çok ta kötü durumda olmadığımız açıktır. Öğretim elemanlarının maaşlarının iyileştirilmesi gerekmektedir. Meslekten adam almak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Şu anda okulda akademik kariyer yapmak için uğraşan kardeşlerimiz gerçekten büyük özveri içindedirler. Kendi arkadaşları ev araba ve ciddi birikimleri olmasına ragmen halen kirada oturmaktadırlar. Bu problem kolay aşılacak bir problem değildir. Denizcilik çevrelerinin yaptığı yardımlarda aspirin görevi görmektedir.

DenizHaber: Sayın Mustafa Can, verdiğiniz önemli bilgiler için teşekkür ederiz.

Kapt. Mustafa Can: Okul mezunlarımızın okullarına maddi ve manevi desteklerini  artırarak devam etmelerini umuyor, sizede vakit ve yer ayırdığınız için teşekkür ediyorum.


Bu haber 8871 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 108 Yorum
 • vahide yaran
  7 yıl önce
  değerli cemil kaptan bayram mesajınızı telefonuma bırakmışsınız.varolunuz.bende,kaptanımve kendi adıma çok teşekkür ediyorum .talebelik yıllarımda,büyükler,denizci nezaketi derler deniz askerlerininve subaylarının çok kibar olduğunu ,anlatırlardı.hep bir denizci hayal ettim .rabbim kaptanımı,hediye etti,büyükler ,doğru demişler ,onun,terbiyeve saygısını hepinizin şahsında gördüm .telefon bırakmadığınız için bu yolla teşekkür edebiliyorum .sizeve her zaman ilgive saygılarını esirgemeyen yüksek denizcilik okulunun mükemmel ekibinin bayramlarına hayırlar diliyorve aslanlanlar gibi cumhuriyet bayramımızı şahsınızda kutluyorum .saygılar cemil kaptanve arkadaşlarınıza .
 • VAHİDE YARAN
  8 yıl önce
  CANIMIN CANI ,KALBİMDEKİ PAŞAM,21 OCAK CUMARTESİ GÜNÜ MUHTEŞEM DUALARLA ÜÇÜNCÜ YILINA GİRDİN SANKİ ASIRLAR GEÇTİ .TAM SENIN ARZULADIĞIN GİBİ NEŞELİ SOHBETLİ,ACILARI KALBİMDE VE GÜL AĞACI DEĞİLEM TÜRKÜSÜ İLE ANILARINI YAŞATTIK .TALEBELERİM,DOSTLARIMIZ YARABBİ NE GÜZEL AD BIRAKMIŞSIN .OĞLUMUZLA GURUR DUY HUZUR İÇİNDE RUHUN MUTLU OLSUN BAHÇENE ÇOK GÜZEL BAKIYOR.SENİ HER AN YADEDİYORUZ .KAPTANIM 76 YAŞINI BİTİRDİĞİN KASIM AYINA KADAR NE TANSİYON NEDE KALPVE BAŞKA SAĞLIK SORUNU YAŞAMADIN SEFER DÖNÜŞÜ HİÇBİR SORUNU ANLATMAMAYA KENDİM ÇÖZMEYE ÇALIŞTIM ÜZÜLMEN YÜREĞİMİ TİTRETİRDİ .EVİMİZE NEŞ,E İLE GİRER SEFEREDE GÜLEREK ÇIKARDIN TANRININ BANA YUVAMIZA EN GÜZEL HEDİYESİ SENDİN .YILLAR RÜYA GİBİ MUTLULUKLA GEÇTİ SANA HEP MİNNETTARIM BU HUZURU VERDİĞİN İÇİN .ARKADAŞLARININ HEPSİ KALP HASTASI VEDE HAYATTALAR .BERABER SENİ SEVGİ İLE ANIYOR,YADEDİYORUZ .ÇİÇEKLERİN,RAHMETLERİN BOL OLSUN PAŞAM .
 • VAHİDE YARAN
  8 yıl önce
  IKI YIL DEĞİL IKI ASIR OLUYOR KAPTANIM CANIMIN CANI NEREDESİN .TEKRAR BİR AMELIYAT VAR ARTIK BENDE YORULDUM SENİ ÖZLÜYORUM ELİNİ TUTMAK GÜÇ ALMAK İSTİYORUM HEP ELİM BOŞ DÖNÜYOR .HERGÜN DUALARIMI ALIYORSUN DEĞİLMİ OĞLUMUZ YATAĞINA GÜLLER DONATIYOR HUZUR İÇİNDE OL .İKİMİZDE SENİÇOK ÖZLEDİK SONBAHAR GELDİ SARARAN YAPRAKLAR.DALGA SESİ HEP SENİ HATIRLATIYOR PİPO KOKULARINI RÜZGARLARLA YOLLUYORUM HEPSİ YERİNDE DURUYOR .YÜCE RUHLU DÜRÜSTLÜK ABİDESİ KAPTANIM MÜMTAZ ADINI SAYGI İLE YAŞATIYORUZ RUHUN HUZURLA DOLSUN .NURTANEM .
 • vahide yaran
  8 yıl önce
  BİRTANEM BUGUN ŞEKER BAYRAMI NAMAZDAN SONRA OĞLUMUZLA SANA GELDİK ONUNLA GURUR DUY YERIN ÇİÇEKLWER DOLU TERTEMIZ EVLATLIK VAZIFESINI MUKEMMEL YAPIYOR EMEKLERIN İÇİN MUTLU OL HER IKIMIZDE ELLERINDEN ÖPÜYORUZ NURLAR ÇİÇEKLER SENİN OLSUN BULUTLAR SEVGIMIZI GETIRIYOR SENIN YANINA CANIM BİRTANEM KAPTANIM .
 • vahide yaran
  8 yıl önce
  15 gun oldu ramazan başlayalı her akşam çok sevdiğin hurmanı tabağına koyuyorum .sensizlik çok zormuş kaptanım .sabrını.sakinliğini.dostluğunu arıyorum denize bakıyorum sanki elini uzatıyorsun yanındayım diyorsun .gözümdeki nemler gözyaşını geçti çığ gibi büyüyor bahçemizdeki son yaz güllerine hüzünle bakıyorum tek gülgetirirdin bana .koparamıyor kokluyorum mis gibi sen kokuyorsun .nur tanem.birtanem .tanrının bıze lütfu kaptanım .nurlar rahmetlwer yolluyorum bugün süleymanityede yasın okuyup yolluyacagım hemen kabulet huzurun nurlarla dolsun oğlumuzla gurur duy yerıne çiçek gıbı bakıyor .seni çok özledim KAPITANOM .KANAYAN GÖNLÜMÜ ÖKSÜZ BIRAKTIN ŞEREFLİ KAPTANIM.
 • VAHİDE YARAN
  8 yıl önce
  CANIM KAPTANIM.BUGÜN SENİN GÜNÜN EV BOŞ AMA KALBIM SENINLE .OĞLUMUZLA SANA GELECEĞİZ ADINA IST TEKNIK UNI ÜÇ ÖĞRENCİYİ OKUTUYOR .SEVAPLARINI SANA YOLLUYORUZ .DENİZE HER AN BAKIYORUM ONA DARGINIM HALA SENİ GETIRMEDİ DALGA SESİ İLE SENDEN SEVGILER ALIYORUM YANIMIZDA OLDUĞUNU BILIYORUM .YERIN PİPON SENI BEKLİYOR NE GÜZEL YÜREKMIŞ TAŞIDIĞIN ÖYELE BIR YER VE ISIM BIRAKTINKİ HERKEZ SENI SAYGI İLE YADEDIYOR .KAPITANOM ELLERINDEN ÖPÜYORUZ HEM BİZİMLESİN ŞİMDİ DUALARINI YOLLADIM RESMINDE GÖZLERINDE SEVGI GÖRÜYORUM .CANIMIN SULTANI .KAPTANIM.YERIN ÇİÇEKLERLE RAHMETLERLE DOLSUN .
 • VAHİDE YARAN
  8 yıl önce
  TÜRK DENİZİNİN BARBAROSLARI CEFAKAR DÜRÜST GÜVENILIR SAYGI DEĞER KAPTANLAR VE BAŞ MÜHENDİSLER .HEPİNİZİN ŞAHSINDA ŞİMDİDEN BABALAR GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM ADINIZA SEVGILI KAPTANIM EŞSİZ EŞİM .DE HEPİNİZİ YERİNDEN KUTLUYOR ONUN ADINA SIZLERE KALBİ BAHAR ÇİÇEKLERİ YOLLUYORUM MUTLU OLUN VE DILIYORUM TÜM DALGALAR SIZDEN KORKSUN .SAYGILAR KUCAK DOLUSU SEVGILER YD OKULU MEZUNLARININ OLSUN .
 • vahideyaran
  9 yıl önce
  ıkı yıl üç ay bıttı neredesin denize bakıyorum seni bekliyorum şimdi oğlumuz geldi seni her an anıp yadediyoruz .canım ezan okunuyor kalbım sana rahmetler yolluyor .YERİNİ KIMSE DOLDURAMIYOR kişiliğin efendılığin dostluğun güven verışın hep kalbımdesın nur tanem şebboylar sana geliyor yerın çiçek kokusu dolsun .
 • VAHİDE YARAN
  9 yıl önce
  HAKKIMDA SİTAYİŞKAR YAZILARINI ŞİMDİ OKUDUM .RABBİME BİNLERCE ŞÜKRAN BORÇLUYUM.SİZLERİN HOCASI OLMAYI NASİP ETTİĞİ İÇİN .YAŞAM SEVİNCİ BERABERLİK PAYLAŞIM DUYGUSUNU SİZLERDE BULDUM .İLGİNİZ SEVGİNİZ DR,UM PROF IŞIK AKGÜN BEYEFENDİNİNDE DİKKATİNİ ÇEKTİ BÖYLE BİR SEVGİYİ KENDİSİİNDE GÖRMEK İSTEDİĞİNİ BELİRTTİ ÇOK ENTERESANDIR ÖNCEKİ YILLARDA REKTÖR PROF KEMAL ALEMDAROĞLUDA AYNİ CÜMLEYİ CAN HASTANESINDE SÖYLEMIŞTİ .ÖĞRENCİLERİM KEMAL HOCAYA HAKKIMDA ÇOK GÜZEL İFADELERDE BULUNDULAR O GÜN KONUŞAMIYORDUM VE ALLAHIM BU EVLATLARIMI KORU ONLAR BU ACILARI ASLA ÇEKMESİNLER DEDİM EVET CANIM OĞLUM TANRI SİZLERİ KORUSUN SAĞLIĞINIZ DAİM OLSUN. SENİN ŞAHSINDA HEPİNİZİ ÖPÜYORUM .AYRICA DEĞERLİ MUSTAFA CAN BEYE NEZAKETİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM ŞAHSINDA DENİZCİLİK ALEMININ SEVGİLİLET GÜNÜNÜ KUTLUYOR HAYIRLI KANDİLLER DİLİYORUM .
 • vahide yaran
  9 yıl önce
  yiğidim canım kaptanım,sensiz bır sevgili günü daha ve rabbim beni çok seviyor kandille beraber geldi sana bütün gece dualar yoluyacağım .içimde sen elimden tutup hadi artık yeter gel kahvemizi içelim diyeceksin .nurtanem ameliyat masasında seni düşünerek gözümü kapadım yokluğun çok acı veriyor hergün tedavi dönüşü menekşelere bakıyorum .ve heryanı menekşeler sardıgözbebeklerindeki özlemi görüyorum o cı gün sisle sarılmıştıkyüreğimden birşeyler kopmuştu.menekşeler yoktu o gün inci çiçekleri dağılmıştı.deniz siyah sana ulaşmak en geç varış olmuştu .mutlu beraberliğimizi çok sevdiğin deniz dalgalar bitirmışti.toprak gökyüzü kapkaraidi yanlızlığınaalışmalıydım çok zordu .lodosdalgaları esen kuzey rüzğarlarısolan resimlergöz yaşlarımdaki gül menekşe kokusuartık hicran la beraberdim.sen yoktun gökyüzüde ağlıyordu OKYANUSLARIN KORKUSUZ FATIHI CANIM KAPTANIM SEVGILILR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN VEDE KANDİL BEN VE OĞLUMUZ ELLERİNDEN ÖPÜYORUZ RUHUN HUZUR DOLSUN OĞLUMUZ ŞEREFLİ ADINI SAYGI VE ŞEREFLE YÜRÜTÜYOR .ÇUHA ÇİÇEKLERİ YOLLUYORUM BİRTANEM .
 • ayhan gencer
  9 yıl önce
  Mustafa Bey,rSevgili öğretmenimiz Vahide hanım,hastaneden taburcu olmuştur.Evinde istirihattedir.Ameliyattan kaynaklanan ağrıların dışında sağlığı yerindedir.Rabbim sevenlerine bağışladı....rSaygılar....
 • kaptan mustafa can
  9 yıl önce
  Ayhan bey,rrHocamızın iyi haberlerini bekliyoruz.rrKaptan Mustafa CAN
 • Ayhan Gencer
  9 yıl önce
  Aşağıdaki paylaşımda hastane isminde yanlışlıktan dolayı özür dilerim.Doğrusu Metropolitan olacaktır.rSaygılar.
 • ayhan gencer
  9 yıl önce
  En büyük sevgiyi hakedecek kadar mükemmel,herkesin sevmeyi haketmeyeceği kadar özel VAHİDE YARAN hocamız yarın hastaneye yatıyor çarşamba günüde ameliyat oluyor.Kendisine burdan acil şifalar dileriz.En kısa sürede sağlığına kavuşup tekrar aramıza katılması en büyük dileğimiz.Dualarınızla ve sevginizle inşallah bugünleride atlatacak sevgili öğretmenimiz...rESENİŞ LİSESİ MEZUNLARIrrYer:GAYRETTEPE MEMORİAL HASTANESİ.
 • vahide yaran
  9 yıl önce
  GURUP SAATİ GÜNEŞİ TOPLUYORUM BİR GÜN DAHA BİTİYOR .SENSİZ BİR BAYRAM.GERÇEK BAYRAMMI BİZE KAPTANIM SEVGİMİ ÖZLEMİMİ ANLATSAM OKYANUSLAR ÖLÇÜ OLABİLİRMİ .SENİ ÇOK ÖZLEDİK OĞLUMUZLA ANIYORUZ HER GÜN YADEDİYORUZ BAYRAM SABAHI ELLERİNİ ÖPERDİK HARÇLIK İSTERDİK NAMAZ DÖNÜŞÜ SİZE BÖREK SIMIT ALDIM DERDİN HARÇLIĞIMIZI VERMEMEK İÇİN NELER YAPARDIN CANIM BENIM BU GÜZEL ANILARI HATIRIYORUZ BEN VE OĞLUMUZ ELLERİNDEN ÖPÜYORUZ . YERİN ÇÇEKLERLE MENEKŞE GARDENYA MANOLYALARLA DOLSUN ..
 • hamza hamza
  9 yıl önce
  www.kaptanimdenizim.com
 • vahide yaran
  9 yıl önce
  sanki hiç gitmemiş gibi yanımdasın ,hep var gibisin aklımdasın .her geçen gün daha acı veriyor unuttum çiçekleri gül bahçesini,kokusunu,içimde sönmeyen ateşdurmadan düşünüyorum,yılları yüzyıllar geçdese,seni ÇOK SEVİYORUM .beraber dinlediğimiz jalousıeyi tekrar dinliyerek seni hatırlıyorum till ,hergün anarak dınlıyorum .canım nur çiçek rahmet yolluyoruz binlerce sevgi ile .
 • vahide yaran
  9 yıl önce
  BİRTANEM BU GECE GALATADA ESENIŞLİLER GECESİ VARDI GÖZLERİM SENİARADI OLSAYDIN HEMEN OYNARDIN MUHLİS PİANO ÇALIYORDU ONU ÇOK SEVERDİN .CANIM HEP YANIMDASIN ELİNİ TUTUYORUM EVDE PİPO KOKUSU VAR SENİ ÇOK ÖZLİM DENİZ GEMİ DOLU ONLARI İZLİYORUM AMA SEN YOKSUN BITMIYECEKMİ BU HASRET .ÇİÇEKLWER YOLLUYORUM BEYAZ SIYAH BJK BU GECE KAZANDI RUHUNU ŞAD EDİYORLAR . HISSETTIĞİNİ BILIYORUM .OĞLUMUZLA SANA SEVGİ YOLLUYORUZ BIRTANEM .
 • 9 yıl önce
  Hanımefendi eşimle duman olduk, gözümüzde yaş kalmadırrYapmayın içimiz acıyor...
 • vahide yaran
  9 yıl önce
  CANIM KAPTANIM SENSİZ BU IKINCI KADIR KANDILI VE ŞEKERLİ BAYRAM GELİYOR .MAHSUN VE SENSİZ OĞLUMUZ BİR NOT YAZMIŞ İNG YAZDIĞI BU NOTU TESADÜFEN GÖRDÜM . BABAMI ARIYORUM ONU HİSSETMEK İSTİYORUM BABA KIYMETİNİ BİLİN HAYATIMDA KOCAMAN BOŞLUK VAR DOLMUYOR DOLDURAMIYIORUM DEMIŞ AĞLIYARAK OKUDUM EVET BOŞLUK DOLMUYOR .KADİR GUNUNUHAYIRLA MÜBAREK KILSIN RABBIM YERİNE IŞIKLAR SEVGİLER RAHMETLER YOLLUYORUZ ELLERİNİ ÖPÜYORUZ BAYRAMINI KUTLUYORUZ SABAH NAMAZDAN SONRA ELİNİ ÖPMEYE GELECEĞİZ .KAPİTANOM SEVGİLİ BJK TAKIMIN ÇOK İYİ DUYUYORSUNDUR MUTLU OL BİR TANEM RUHUN ŞAD OLSUN .
 • vahide yaran
  9 yıl önce
  BİRTANEM SENSİZ IKINCİ RAMAZAN ...HAYAT ÇOK ZOR YANLIZLIK BENİM KADERİM KAPTANIM HER GECE TEL SESİNİ BEKLİYORUM BELKİ ARARSIN DIYE SAĞLIĞIM ÇOK BOZUK YOKLUĞUNA ALIŞAMIYORUM SENİ ÇOK ÖZLEDİM ....... HERGÜN HER SANİYE DENİZE BAKIYORUM ..SINIF ARKADAŞLARININ EŞLERİNE BAKIYORUM BU KADAR DUYGUSUZ NASIL OLABİLİYORLAR ACABA BENMİ YANLIŞIM YOKSA ONLARMI ÇÖZEMEDİM BİLİYORMUSUN ARTIK YÜRÜYEMİYORUM BASTON KULLANIYORUM PSİKOLOJIK DIYOR DR LAR SEN OLSAN BENİ ÇOK GÜLDÜRÜRDÜN ZATEN BUNLAR OLMAZDI SENİ ÇOKKKK HEMDE ÇOKKK SEVİYORUMMMM .
 • vahide yaran
  9 yıl önce
  ŞEREFLİ CANIM KAPTANIM KACINCI KANDİL SENSİZ CUMARTESI GUNU OĞLUMUZLA SANA GELDİK YERİNİ SÜSLEDİK YAVRUMUZLA GURUR DUY HEP İSTEDİKLERİMİZİ RABBİMİZ NASİP ETTİ BUNLARI İZLIYORSUN BİLİYORUM CANOM BABALAR GÜNÜNÜ ŞİMDİDEN KUTLUYORUM IKIMIZDE O GÜZEL ELLERİNDEN ÖPÜYORUZ YERİN MOR SALKIMLARIN RÜZGARI İLE SERİNLESİN .....
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  CANIM BİR RÜZGAR GIBI GEÇTİELLERIMDE GENÇLİĞİM HİÇ UNUTMUYORUM YAZ GECELERIMIZI SEVGİMİZE ŞAHIT OLAN YILDIZLERDA ARTIK GÖRMÜYORLAR BİLMEZLER SEVGİMİZİ BİLMEZLER NASIL YANDIĞIMIZI KIMSE SANA BENZEMIYOR TAVRIN GULUŞUN ZEKAN ESPRILERIN KİMSEDE YOK SEN YÜREĞİMDE TAKTIN HEP TEKSIN KAPTANIM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  YAŞAMIMIZ ÖMÜRLÜK OLSUN DEDİK HEP AMA BU 4 CÜ KANDİL SENSİZ BU SAAT OLDU YOKLUĞUN DAĞLARI DELDİ . PUS RENKLİDİR ELEMDOLDURDU DÜNYAMISEVGİ KANDİLİMİMİZİ SÖNDÜRMEMEYE ÇALIŞIYORUM BEN VE OĞLUMUZ ELLERİNDEN ÖPÜYORUZ SEVGİLİ KAPİTANOM
 • vahide yaran
  10 yıl önce
  DUN GALERIDE SENINLE OTURDUĞUMUZ YERDE OTURDUK MANZARAYABAKTIM KITAP OKUDUĞUMUZ KÖŞESENINLE DOLU SANKİ BAHAR DLLARI UZUYOR PAPATYALAR BAHÇEMIZI SARDI YUZLERI EVIMIZE DÖNÜK SANKİ SENİ ARIYORLAR KAPTANIM YOKLUĞUN SENİ ARAYIŞIM UFKU AŞTI ŞİMDİ KALKIP DENİZİ SEYREDERDİK HEP YANIMDASIN SÖZÜNÜ TUTMADIN AMELIYATTA ELIMI TUTACAKTIN AMA YOKSUN BILIYORUM ELIM GENE ELINDE OLACAK SENİ ÇOK ÖZLEDİM KAPİŞTANOM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  ÖYLEBİR SEVGİLİ İDİNKİ SENİ UNUTMIYACAGIM KAPİTANOM SENİNLE DOĞDUM SENİNLE YAŞİYORUMYAŞIYACAĞIM .SEVDAM SENİNLE BAŞLADI 4OO GÜNÜ GEÇTİUYKUYU UNUTTUM ACABA KAPİTANOM BENİ UNUTTUMU DİYORUM.HAYAT BAZEN TATLIDIR DERLER SENINLE HEP TATLI BIR HAYAT YAŞADIMBİRGÜN ESEN RÜZGARIN GETİRDİĞİ DALGA TATLI HAYATI NOKTALADI CANOM BİR TANEM VALENTİN GÜNÜMÜZ SENSİZ AMA YANIMDA HİSSEDEREK KUTLU OLSUN DİYORUM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  YARIN HEPİNİZ ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN, YÜREGİNİZİ SEVGİ DALLARI İLE SARIN HAYAT ÇOK GÜZEL AMA ACIMASIZ SİZLER OKYANUSLARI TİTRETEN ASLAN YÜREKLİ CEFAKAR DENİZCİ KARDEŞLERİMİZ AGABEYLERİMİZ 14 ŞUBAT GÜNÜ SEVGİYE KOLLARINIZI AÇIN BEN VE KAPTANIM MUZAFFER AGABEYİNİZ VALENTİN GÜNÜNÜZÜ KUTLUYOR DALGALARIN SİZE KUCAK DOLUSU MUTLULUK SEVGİ GETİRMESİNİ DİLİYOR HEPİNİZİ MUTLULUK YOLUNDA BERABER YÜRÜMEYE ÇAĞİRİYORUZ
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BİRTANEM EŞSİZ DEGERLİ KAPTANIM YÜREGİM ÖYLE GÜZEL SÖZLER SÖYLÜYORKİ HEP YANIMDASIN RESMINLE DERTLEŞİYORUM GECE YARISI FIRTINA SANKİ KAPTANIMIN SESİ İLE VAHİDE DIYORDU HAYATIMDA BABAMDAN SONRA ADIMI EN GÜZEL SÖYLEYEBİLEN SENDİN NURTANEM BAZEN ÜŞÜYORMU DİYE DÜŞÜNÜYORUM ESENIŞLİ ÇOÇUKLARIMLA SENİ KONUŞUYORUM DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİST KIZIMIZ MERAL OLAYINI ÖĞRENDİ SESSİZCE AĞLIYORDU ONU AKME İZLEMIŞTIK 8 KASIMDA TÜRKİYEDE KONSERİ VAR ÇİÇEĞİMİZİ SADECE SENİN ADINA YOLIYACAGIM INŞALLAH SENİ ÇOK ÖZLEDİM EV SENSİZ BOŞ NEŞESİZ SAAT 6 AYAK SESİNİ HİSSEDİYORUM HEP SAKİN SESİZDIN GİDİŞİNİDE SESSİZCE YAPTIN HER 5 VAKİT DUALARINI YOLLUYORUM ÇOK SEVDİĞİN PİPO TÜTÜNLERİNİDE UNUTMUYORUM KAPİTANOMMM BİR TANEM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  İÇİMDEKİ DERYA DURGUN TANRIM BU KIŞ VURGUNU OLDU AŞKIMIZ MELTEMDİ.SEVGIMIZ GÜNEŞİ YAKARKEN GECE AY BİZİ ALKIŞLIYORDUUFUK BIZE YAKLAŞTIKÇA DAHA ÇOK BAĞLANDIK GÖNLÜMÜZ BU SEVDA İLE DOLDU TAŞTI KAPİTANOM BU KIŞ VURGUNU FENA VURDU YANLIZLAR LİMANINDAYIM ELİNİ BEKLİYORUM
 • vahide yaran
  10 yıl önce
  KAPTANIM İBU HAFTA KAR YAĞDI İLK KAR SANKİ KAR DA BENIM SENSIZ YÜRÜMEMİ İSTEMIYOR DIZIM SAKATLANDI ZOR YÜRÜYORUM SAATLERCE YÜRÜYECEK SENINLE ELELE GEZDIĞİMİZ GÜNLERİ YAŞAYACAKTIM AMA KARLAR BENİ SENSİZ İSTEMEDI SEYRETTIM KARTANELERININ HER BIRI ILE SEVGIMIZI YOLLADIM ALDIN BILIYORUM BEYNİMİ KONTROL ETMEK İSTİYORUMBAZEN BAŞARIYORUM BAZEN BAŞARISIZ DİREKSİYON BAŞİNDA AGLIYORUM KİMİN DIZINI OKŞIYACAGIM VITESTE KIMIN ELİNİ TUTACAĞIM YANLIZLIK ÇOK ZORMUŞ KAPİTANOM BU SAAT ARAMA SAATIN BEKLİYORUM HER GECE BELKİ BIR SES OLUR DIYE SADECE DALGA SESI VAR ALAYLI GÜLÜŞSESI BEKLEME KAPTANIN BENIMLW DIYOR . CANIM ÇOK ÜŞÜMÜŞÜNDÜR YOLLADIĞIM DUALAR SENİ KORUYOR ISITIYOR YÜREGI TEMIZ SAYGILI EFENDİ KAPTANIM SENİ ÇOK ÖZLEDİM SEVGIMIZ DAIMA SÜRECEK
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  ÇOK SEVDIĞİN SULEYMAN KARADENIZLE HEP SENI ANDIK ELIN ELIMDE IDI AKŞAM OLDU MORMENEKŞELER GENE SOLDU HER GECE ÇİÇEKLERIMIZDE HUZUN GORUYORUM SENIN SUYUNU BEKLIYORKAR GÖK YÜZÜ KARANLIK YILDIZLAR SENIN YÖNÜNDE DENIZ SAKIN HUZURLUSENINLE BERABER UZAKTAN BAKIYORUM ÜCAKLARIN IŞIKLARIYAKAMOZ PIRILTILARI VE SESIN KULAĞIMDA BİR ŞARKISIN SEN ÖMÜR BOYU SÜRECEK BAHARI BEKLIYORUM DENIZE BAKIYORUM SANKI KAPTANINI BAHARDA GERI VERECEĞİM DIYOR INANAYIMMI KAPTANIM BAHARDAMI SEFERDEN DÖNECEKSIN DUN GECE SEN OLSAYDIN BUTUN ÖĞRENCILERE HALAY ÇEKTIRIRDIN ESKI YILLARDAKI GIBI SENİ ÇOK ÖZLEDIM BIR TANEM
 • vahide yaran
  10 yıl önce
  YERİN AYDINLIK DOLSUN NUR TANEM YOKLUĞUN ÇIĞ GIBI BUYUYOR DUN OĞLUMUZLA KONUŞTUK HEP SENI YASADIK BU GECE KOLEJLILERIN GECESI ÇOĞO DIŞARDAN GELDI ILK DANSI ARTIK BIZ AÇMIYACAGIZ KAPTAN NERDE DIYECEKLER SENI YAŞAYARAK ONLARI İZLEYECEĞİM BIRTANEM KALBİMDESİN .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  EVET KAPİTANOM SENSİZ SAADET OLMUYOR BU GECE YARISI GENE LODOS VAR ARTIK BU LODOSU COPLA SONLANDIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM SAATLERDIR SUS DIYORUM DALGALAR AZDI RABBIM NE OLUR DENIZDEKILERI KORU KAPTANIMIN AKIBETINE UĞRAMASINLAR BIRTANEM SANA SAKIN DENIZIN MELTEMINI PIPO TUTUNLERINI GÖNDERIYORUM BIR TANEM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  CANOM 2 OCAK BASINI YEŞİL ÇİMENLERE KOYDUĞUN YÜKSELEN AYI SEYRETTIĞİN YERDESIN EVET SENE BITTI ŞADI OSMAN NACİ CUMHUR MEHMET KAPTANLAR DA GELDI CAINI GİBİ SEVDİĞİN SINIF ARKADAŞLARIN VE OKUNAN MEVLUT DUALAE HEPSİ SANA YAPILDI İ BİZİMLE İDİN YANIMIZDA İDİN HERKEZ VARDI ÇOK KALABALIKTIK RABBIM NE ÇOK SEVİLİYORMUŞ CANIM KAPTANIM .OĞLUMUZLA SENİ YAŞATIYORUZ ONUNLA GURUR DUY ŞEREFİNİ BAŞARI İLE YAŞATIYORUZ RUHUN HUZUR DOLSUN NUR TANEM SENİ ÇOK SEVİYORUZ
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  degerli okulun degerli mensupları yeni yılın kar taneleri kadar sevgi pınarlar kadar çağlayan başarılarve okulunuzun hep dorukta olmasını kaptanım MUZAFFER YARANadına BEN EŞİ OLARAKBUTUN KALBIMLE DILIYORUM HEP MUTLU VE BIRLIK OLUNUZ .KALBINIZ SEVGI DOLU OLSUN .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BU GECE ILK KEZ TEL ÇALMIYACAK .OKYANUSLARDAN GELEN SESİ BEKLEYECEĞİM DALGALARLA SEVGİ YOLLADIM ALDINMI DİYEN SESİNİ BEKLEYECEĞİM ÖMRÜM SEVGİNLE DOLU KAPTANIM YATTIĞIN YERDE RUHUNA HUZUR IŞIK KAR TANELERİ KADAR SEVGIMI YOLLUYORUM YENİ YIL YATAGINA BOL ÇİÇEKLER GETİRİYOR SENİ ÇOKKK ÖZLEDİM KAPİTANOM ,BİR TANEMSİN.
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  canım kaptanım 2 ocağa az kaldı senın için hazırlanıyoruz oğlumuzla 2 ocakta mevlut ve kuranlar senın ıçın olacak inşallah arkadaşlarında gelecekler herşey senin istedığin gıbı olacak dun kolejlı öğrencılerımle beraberdım rumeli hısarına arabamı park edeip senınle konser gunlerını tekrar yasadım muazzez abacı kayahan senın çok sevdığin emeli dınlerken beraber elele söyledığimiz şarkılar sahı nıye o guzel şarkıları söylerken ses tonunu degıştırırdın hep benı kızdırmak ıçın kaptanım soruyorum ömür nerede satılıyor ne olur söyle sensızlık çok zor bak hayran olduğumuz cuneyt gökçerde sana geldı o bıle hafıza kaybetmış ama sen dımdık muhteşem zeka ve hafızanla hep ayakta ıdın gıdışıne bıle gıpta edıyorlar yaşantımıza gıpta edıldı gıdışıne de . canomNUR TANEM BİTRTANEM SEVDIĞİN AMIRAL PİPOLARINI ÇİÇEKLERI IŞIKLARI NUR DOLU YATAĞINA YOLLUYORUM BILIYORMUSUN DENIZ KAÇ GUNDUR AZGIN DALGALARI ILE NISPET YAPIYOR SANKİ BAK KAPTAN BENIMLE DIYOR SANA HEP DUALAR YOLLUYORUM ALDIĞINI BILIYORUM CAN TANEM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BİRGÜN AYRILACAKSINIZ DESELER GÜLERDİM BU AYRILIKMI YOKSA HERYERDE GÖRDÜĞÜM YANIMDA HISSETTIĞİM SENMISIN SEVGİMİZ GÜZEL PAYLAŞMALARLA DAHA GÜÇLENDİ BENİ KIZDIRMALARINI HATIRLIYOR GÜLÜYORUM ARTIK SALATALARIMI KİMSE BOZMUYOR PİPOLARIN KÜL TABLALARIN SENİ BEKLİYOR YAPAYANLIZ KALDIM DUN KAPTAN EŞLERI ILE BERABERDIM HEPSI SENI ANLATTI EVET SEN ÇOK FARKLI İDİN ARKADAŞ EŞLERINE BAKIYORUM HIÇBIRI SENIN YERINI TUTAMIYOR SEN CANIMSIN KAPTANIM ZERAFETIN SABRIN TERBIYEN EFENDILİĞİN HEP EŞSIZDIN EŞSIZ KALACAKSIN YERINI DOLDURMAK IMKANSIZ BUTUN YILBASI ÇIÇEKLERI KOKINALAR SENIN OLSUN
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  DÜN GECE TRABYA GARAJDA MEMLEKETLİLERİN GECELERİNE DAVET ETTILER SENİ TEMSİLEN ILK KEZ KATILDIM SEN DEFERDE OLDUĞUN ZAMAN KATILMAZDIM BILIRSIN BU SEFER TEMSİL ETTİM SAG DIZIM MMINÜSKÜS OLDU STRES DEDI DR ESER BEY ZOR YURUYORUM KAPTANIM AMA ADINI HER TOPLUMDA YASATIYORUM YAŞATACAĞIM ILK OKUL VE HAYDARPAŞALİSESİNDEN ARKADAŞLARINI GÖRDÜM KADINI ERKEĞİ HEPSİ ÜNİ MEZUNU ALM VE HOL DADA YAŞIYANLAR GALERİLER FABRİKALAR KURMUŞLAR ÖZEL DERSHANELER AÇMIŞLAR IKTISAT TIP HUKUK MEZUNU HEPSI UNI MEZUNU SENINLE HEP GURUR DUYMUŞTUM ANADOLUNUN MWERT OĞLU CANIM KAPTANIM ULUKIŞLA ILE DE ÖVÜNDÜM IYIKI RABBIM SENI KARSIMA ÇIKARMIŞ .HEPSINDE SENDEKİ NEZAKETİ GÖRDÜM CANIM HEPSİ ADINI SAYUGIDOLU NUR RAHMETLERLE ANDILAR PAZARTESİ OĞLUMUZUN DOĞUM GÜNÜ SENSİZ ILK DOĞUM GÜNÜ AMA ELİNİN YAVRUMUZUN OMUZUNDA OLDUĞUNU BILIYORUM SAYGI İLE ELLERİNDEN ÖPÜYORUZ IŞIĞIN YILDIZIN NURUN PİPO TÜTÜNLERİN BOL OLSUN NUR TANEM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BUGUN SENSİZ EVLİLİK YILIMIZ 44 BITTI 45 BAŞLADI YILIN ILK KARI YAĞIYORDU O MUHTWEŞEM TAKSİM BELEDİYE VE DİLLERDE YILLARCA ANLATILAN DÜĞÜNÜMÜZ OKYANUSLARDAN DALGA SESİYLE KUTLARDIK İLK KEZ YANLIZIM BİR YILDIZ KAYDI GİTTİ ISLAK YOLDA YÜRÜYORUMHEP AKLIMDASIN KAPİTANOMYANIMDASINÇİÇEKLERİ KOPARMADAN YOLLUYORUMGECEM GÜNDÜZÜM SENINLE DOLUSENİ SEVMEKBENİM İÇİN İBADETTİMUTLULUKİBADETİS3EN DÜŞLERİMİN GEZGİNİSİN BİR TANEM. CEYLAN CONT DEN GEÇERKEN O YERDEKI TAKSIM BELEDIYEYI ANIMSIYOR O MUHTEŞEM ESERİ YIKANLARI DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMIYORUM 45 Cİ YILIMIZ RUHUNLA BANA HER ZAMANKİ MUTLULUĞUMUZU HUZURUMUZU GETİRSİN338 GÜNOLDU YOKSUN DÖNÜŞÜNÜ BEKLİYORUM YAHYA KEMALIN SESSİZ GEMİSİNE İNANMIYORUM BİRGÜN GELECEKSİN BİLİYORUM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  EVET DEGERLİ MUSTAFA BEY TEKRAR ILGINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDRIM ELİMDE OLSA MUZAFFER YARAN DENİZCİLİK ÜNİ KURARIM BELKİ BİR GÜN GERÇEKLEŞİR GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR YETERKİ RABBİM DİLESİN SAYGILARIMLA YÜREĞİMİZ KARDEŞLERIMIZIN OKYANUSLARDA SAĞLIKLA DOLAŞABILMESİ IÇIN SEVGİ VE DUALARLA DOLU TANRIM HEPSINI KORUSUN VE BAŞARILI KILSIN SAYGILARIMLA
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  MUHABBET BİR EKİN EKİP YEŞERTMEKTİR BİZ BU EKİNİ OĞLUMUZLA KATMERLETTİK YOKLUĞUNUN NE DERMANI NE ILACI VAR AMA YÜREGIMIZDE EKTİĞİN SEVGİYİ OĞLUMUZLA YAŞATIYORUZ DEGERLİ MUSTAFA BEYEFENDİ .İLGİNİZ VE DUYGULARIMIZI PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ BİZ VAZİFEMIZI YAPMAKLA KAPTANIMIN HUZUR BULDUĞUNU BİLİYORUZ O, DENİZE VE OKULUNA HAYRANDI HER ZAMAN ONUN ADINI YAŞATMAYA HAZIRIZ BU NADİDE OKULDAN YETERKİ GURUR DUYDUĞUMUZ KARDEŞLERIMIZ YETİŞSİN.İLGİNİZE TEKRAR TEŞEKKÜR EDER OĞLUM VE ADIM ADINA SIZE SAYGILARIMI SUNARIM YOLUN OKYANUSLAR KADAR AÇIK BAŞARILARINIZ MAVİNİN DERİNLİĞİ KADAR ENGİN OLSUN SAYGILARIMLA .
 • Kpt. Mustafa CAN
  10 yıl önce
  Sayın Valide Hanım,rrBurs komisyonu başkanı olarak ve ağabeyimizin adını yaşattığınız için ayrıca teşekkür ederim.rrKpt. Mustafa CAN
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BU AYDA ÜÇ ÖĞRENCI SENIN OKULUNDAN OĞLUMUZ SENIN ADINA EGITIMINI KABUL ETTI GURUR DUY BIR TANEM RUHUN HUZUR DOLSUN .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  KAPTANIM DUN OĞLUMUZLA SANA GELDIK YEŞİLLİKLER İÇİNDE TEMIZ NUR RAHMET DOLU YATAĞINDA YATIYORDUN BAYRAMIN KUTLU OLSUN ELLERINDEN ÖPTUK DUALAR ETTIK EMELİM SENİ ÇOK SEVMEKTİ VAZGEÇMEDİM BU SWEVGİDEN BU CAN SANA YETMEDI KAPTANIM DENİZİN KUCAK AÇMASINA KOŞTUN SANA BU BAYRAM ÇOK SEVDIĞIN PIPO TÜTÜNLERINI ÇIÇEKLERINI RAHMETLERI FULYA ÇİÇEKLERINI LAVANTALARLA YOLLUYORUM YATAĞIN MIS GIBI ÇIÇEK VE PİPO TÜTÜNÜ KOKSUN KAPİTANOM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  GÖZÜN AYDIN OLSUN BİLİYORUM HİSSEDİYORSUN FANATİK BEŞİKTAŞLUI KAPTANIM ÜÇ GOL ATMANIN MUTLULUĞUNU RUHUN HISSEDIYOR SENIN YERINE OĞLUMUZLA KAZANIN DIYE DUA ETTIK .TANRIM KABUL ETTI ,SABAHA KADAR TELEFNLA ARKADAŞLARINA SEFERDE ISEN BIZE KAÇ KEZ TELEFON EDER SEVİNCİNİ KAHKAHALARINLA DUYURURDUN CANIM BENIM TAKIMIN IYI GIDIYOR HUZUR İÇİNDE OL BİLKİ HİÇBİR AYRILIK BİZİ BULAMIYACAK KAPTANIM.AŞKIN TARİFİ BU OLMALI KAPTANIM EVET BU OLMALI.BALKONDAN ÇOK SEVDİĞİN DENİZİNLE SANA SELAM YOLLUYORUM SENİ SARAN DALGALAR BJK NİN MUTLULUK HABERİNİ SANA ULAŞTIDILAR BILIYORUM NURUN RAHMETIN KAR TANELERI KADAR BOL OLSUN CANIM BENIM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  CANIM KAPTANIM YARIN ILK KONSER VE SEN YOSUN BENDE GITMIYECEĞİM BU AYRILIĞA HASRETE DAYANAMIYORUM ÇEKILMEZ OLDU CANIM KAPTANIM .MASAMDA ÖZLEMIN YUREGIMDE SWEVGIN.BIR KIZIL VAKITTE YAdımda aklıma gelen tek sensın .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  kapitanom GUNAYDIN 311 GUN BITTI YOKSUN AMA HEP YANIMDASIN DUN ALEVORALOĞLU PINAR VE OĞLUMUZLA ETAPTA HEP SENI ANDIK ÖĞRENCILER SENI ASLAUNUTMUYORLAR SAHI BU SEVGI HALKASINI NASIL YARATTIN CANIM BU ÖZELLIK SANA HASEVET UZAKLARDASIN AMA SENIN YANINDA YURUYORUM GERİ DÖNÜŞÜN OLMASADA SANA HEP AŞIKTIM YÜREĞİM SEVGINLE DOLU GÜNEŞİN IŞIKLARI NURLAR YATAĞINI AYDINLATSIN BIR TANEM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  PAZAR GUNU ÇOK SWEVDIĞIN ARKADAŞVE EŞLERINI KAHVALTIYA ÇAĞIRDIK HEPSI GELDI KAPTANIM SENIN ADINA SIYAH BEYAZ ÇORAP HEDIYE ETTIK BJKLİ .OĞLUMUZ EVIMIZIN ERKEĞİ OLARAK SENIN YERINI DOLDURDU RUHUN HUZUR OLSUN CANIMKAPTANIM ONUNLA GURUR DUY HER GEÇEN GUN KIŞILIĞI SANA DAHA ÇOK BENZIYOR BENDE MUTLULUK VE GURURU YAŞIYORUM ARKADAŞLARINI ÇOK MEMNUN ETTIK SENIN SAYGI DOLU ADINI YAŞATIYORUZ BIRTANEM BALKONDA YENI KARANFILLERIMIZ AÇTI HEPSINI SANA YOLLUYORUZ YATAGIN SICAK IŞIK NUR SEVGIMIZLE DOLSUN BIRTANEM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BUGUN 29 EKIM VATANIMIZ ŞEHITLERIMIZ ŞANLI TARIHIMIZ VE SONSUZA DEK DIMDIK AYAKTA ALKIŞLAYACAĞIMIZ CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN KAPTANIM BENIMLE ATAMIZUIN ESERİ OLAN CUMHUIRİYET BAYRAMIMIZI RUHUN KUTLUYOR SENIN VE BUTUN DENIZCILIK ALEMININ SEVGILI OKULUNUNDA SENIN ADINA CUMHURİYET BAYRAMLARINI KUTLUYORUM ATAM BEN VE KAPTANIM RUHUN ŞAD OLSUN DIYORYÜCELİĞİNİN ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLİYORUZ NURDA YAT İŞİĞİN BOL OLSUN ATAM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  ÇÖZEMEDİM BU AYRILIĞI NELER VERDI NELER GÖTÜRDÜ KAPTANIM DÖN GEL ARTIK SENSIZLIK ÇOK ZORMUŞ VARLIĞIN BENLİĞE GÜÇ GÜVEN VERIYORMUŞ HER GÜN DAKIKA BU YOKLUĞA YETER DIYORUM SENSIZLİĞE SEN DIYE SIĞINIYORUM AMA Sbaha yaklaşıyoruz yerın boş yastığın soğuk güçlümü gözüküyorum güçlümuyum hala bılemıyorum bıldığım gulmesını neşemı canlılığımı yıtırdım herşeyım senmışsın kulağım ayak sesını arıyor özlemım heran artıyor dön artık gel kaptanım demetler dolusu çıçekler yapraklar yolluyorum pıpoların yerınde senı beklıyor bu cumartesı arkadaşlarını davet ettık oğlumuzla senın adını yaşatmaya çalışıyoruz senın adına hedıyeler aldık hepsını arkadaşlarına vereceğiz duyduğunu bılıyorum bır tanem rahat uyu
 • 10 yıl önce
  SİZLER NE İSE ARARSINIZ DİYE HALLA MRAK EDİYORUM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  CANOM GECEGENE UTYKUSUZ KARA KALEM RESIMLERINE BAKIP SESSIZ CE SENI DUŞUNUYORUM BARIŞ MANÇONUN KOL DUĞMELERINI DINLIYORUM SANA ILK HEDIYEM ALTIN KOL DUĞMESI SEDEFLI KRAVAT IĞNESI IDI HATIRLADIM HEM GULDUM HEM AGLADIM HANI BEN ÇOK GUÇLÜ IDIM ÖYLE DERDIN NE GUCUM NE TAKATIM KALDI YOKLUĞUN BENI HERGUN YIKIYOR SENI ÇOK ARIYORUM NEDESIN BIR TANECIK CAN KAPTANIM . TRAŞ OLURKEN SÖYLEDIĞIN ALIŞIMIN KAŞLARI KARA TURKUSUN IKINCI SATIRINI HIÇ SOYLEMEDEN HEP BIRINCIYI SÖYLWEDIN HALINE BAKIP GULERDIM GECENIN BU SAATINDE GULUŞUN SESIN BENIMLE BERABER BALKONDAKI YILDIZIMIZ BENI HIÇ BIRAKMIYOR ODA SENI ÖZLEDI IŞIL IŞL DURUYOR . RUHUN YILDIZIMIZ GIBI IŞILDAYOR BILIYORUMŞİMDİ BANA GULUYORSUN HERZAMANKİ GIBI HADI YAT YARIN ERKEN DERSIN VAR DIYORSUN BU YAŞAMAKMI KAPTANIM NE DERSİN ,.
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BIZE NELER OLDU KAPTANIM DÜŞLER BİZİMDİ YÜREĞİM YANGIN OLDU NİYE HIRPALANDIKGÖZLERLE BİZİ YARALADILAR SABAHLARIRÜZGARDA SARHOŞ GIBI RUHUMHAYAT YOLUNDA SENSIZ AMA RUHUM SENINLE DOLU GIDIYORUMSAHIL BOŞ SESSIZ DUNKU FIRTINADA GENE KIMI ALACAKSIN DENIZ DIYE HAYKIRDIM KAPTANIM MUCIZE OLDU DENIZ KISA BIR ANDA SESSIZLEŞTI ILAHI MUCIZE IDI IÇIMIN YANDIĞUINI YANLIZLIĞIMI DENIZ HISSEDIYOR VE UTANARAK BANA BAKIYOR SANKI HISSEDIYOR ACILARIMI YERLER YAPRAK DOLU ILK SONBAHAR SENSIZ HANGIMIZ DAHA ÇOK YAPRAĞAASACAGIZ GULLERIMI ALIYORMUSUN KAPITANOM SENI ÇOK ÖZLEDIM YATAGIN SONBAHAR YAPRAKLARININ SEVGISI ILE DOLSUN CANIM KAPTANIM .
 • 10 yıl önce
  HİKAYE ANLATMAYIN VERİN SU ARAZİYİDE VİLLALARI DİKELİM.
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BİRYERLERE SIĞMAYAN YÜREĞİM AVARE OLDU KAPTANIM .BAHARLAR SENINLE GÜZELDİ YUREĞİM KIŞA DÖNDÜ YOLUNU GÖZLÜYORUM GELMİYORSUN NE BİTMEZ SEFERMİŞ BU YAŞANTIMIZ MUHABBET KUŞU İDİ HEP SEV DEDIK . O SEVGİNİN MELTEMİ HALA RUHUMDA ESİYOR .SENİ ÖZLÜYORUM BİNLERCE ÇİMENİN TAZE KOKUSUNU YOLLUYORUM ÇOK SEVDIĞIN YAĞMUR SONRASI TOPRAK VE ÇIMENLER SENINLE ŞİMDİ .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  MERHABA KAPTANCIM ,EVE GİRİŞTE BU İFADEYİ HEP KULLANDIM SENDE ME5RHABA HANIMCIM DERDIN . HER EVE GİRİŞTE TEKRARLIYORUM BUGÜN GALERİDE DERİDENDE ÇOÇUKLAR SENİ SORDULAR VE ŞOK OLDULAR PİPOLU KAPTANIMIZ NASIL OLUR DEDILER ANLIYAMADILAr inanamadılar canım.anlıyamazlar ben hala anlıyamıyorum .hergece yanlız deniz sakin ve muzaffer edası ile sevdığın yanımda diyor ılk yenılgıyı yaşattı marmara dilerim son olur . her beş vakıt te çiçekler yolluyorum alıyorsun bılıyorum dün gece rüyamda idin oğlumuzla her sabah sana selam yolluyoruz selamda dalga sesi özlem acıyan yüregin feryadı ve kucak dolusu sevgı var seni nasıl özledim bılemezsin canom . nurlar yolluyorum yatağına .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  KAPTANIM,SENINLE ORUÇ TUTMAK NE GÜZELDİ SAHURDA TAHİNLİ BÖREK HAZIRLAMAN KAHVEMIZ DUALAR SENIN UYKULARIN İÇİM ACIYARAK YAŞIYORUM DÜN GECE RÜYAMDA IDIN NE GÜZEL BEYAZ BIR EVDEYDIK ÇUBUK YIYORDUN DUALARIMI ÇİÇEKLERİMİ ALIYORSUN BİLİYORUM .YOKLUĞUN YANLIZLIK ÖYLE DERİNKİ OKYANUS DERİNLİĞİNİ GEÇTİ SABAH ALTIDA DENİZE BAKTIM ACABA DÖNERMİSİN DİYE AMA BİTMEZ SEFERDESİN SEKİZ AY 223 GUN OLDU YOKSUN ,HERGUN KURAN OKUYORUM SEN OLSAYDIN HANIM UÇACAKSIN DERDIN CANIM KAPTANIM RAMAZANINI KUTLUYORUZ OĞLUM LA ELLERINI ÖPÜYORUZ TANRININ HEDİYESİ CANIM KAPTANIM KARANFİLLER YOLLUYORUM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  KAPTANIM SULTANBEYLİDE BIRAZ OTURDUM AKŞAMIN SERİNLİĞİNİ HISSEDERKEN SANKİ DARBOĞAZDA TOROSLARIN RÜZĞARI VARDI SEN YANIMDAYDIN TEK CAFEDE SAHIBI ADANALI ÇIKTI YÜREĞİM HIZLA ÇARPMAYA BAŞLADI KAPTANIM BAK TOROSLAR SANKİ DERKEN CAFE SAHIBI VE EŞİ ADANALIYIZ DEDILER TARSUS ULUKIŞLA VE SEN İNANIYORUMKİ HERYERDE YANIMDASIN BALKONA YENI PAPATYALAR HAZIRLIYORUM SENIN İÇİN RAHAT VE HUZUR İÇİNDE YAT YATAĞIN DENİZİN VE RÜZĞARIN TOPRAK ÇİM KOKUSU ILE DOLSUN BIRTANEM.
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  KAPTANIM NE INTER NE BAŞKALARI HİÇ KİMSE ARAMIZA GIREMIYECEK SEN HEP KALBİMDESİN PİPON TÜTÜNLERİN HEP YERINDE DUNYA VAROLDUKÇA SENİ YAŞATACAĞİM BIRTANEM .OĞLUMUZLA KARAR VERDIK BU AY SONU SENIN ÇOK SEVDIĞIN OKULUNDA ADINI YAŞATMAK ÜZERWE GÖREVE BAŞLIYACAĞIZ ELİMİZİ BIRAKMA IKIMIZDE SENI ÇOK SEVIYORUZ ŞEREFLİ OKYANUSLARIN MERT OĞLU CANIM KAPTANIM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BUGÜN KADIKOYDE DENIZI İZLEDİM SENI ALMANIN HUZURU İÇİNDE SANKİ MODADA OTURDUĞUMUZ YERDE OTURDUM HER YER SENINLE DOLU KÜÇÜK ÇOÇUKLARA DONDURMA ALIR ONLARI KONUŞTURURDUK AYNISINI YAPTIM .HAYAT SU GIBI AKIYOR BOŞLUĞUN DAGLARI DELDI KAPTANIM SENI ÇOK ÖZLEDİM BUGUN MODADAN ORKIDELER YOLLADIM YATAĞIN ÇİÇEKLERLE DOLSUN CANIM KAPTANIM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  EVET KAPTANIM BAKTIĞIM YER ÖNEMLİ İDİ BİZİM İÇİN PARA SESİNE HİÇ BAKMADIK MUTLULUK UFUKLARINA BAKTIK BAZEN HİÇ KONUŞMADAN SAATLERCE OTURUR KİTAP OKURDUK BULMACALAR MAKALELER AMA AYNİ YÖNE BAKTIK HEP SEVGİYE GÜVENİLİRLİĞE SENİ ÇOK ÖZLEDİM .YILLARCA SEFERDE OLUŞUNLABİLE YANLIZLIK YAŞATMADIN 200 GÜNÜ GEÇTİ YANLIZLIĞIMI HİSSEDİYORUM YERİN DOLMUYOR DÜN ADADA LOZAN BARIŞI KONFERANSINI DINLEDIM YÜREĞPİM YANDI PAYLAŞAMADIM DUYGULARIMI SENİ ARADIM YUREĞİMDE VARSIN DAIMA AMA YERİN BOŞDENİZE BAKIYORUM GERİ DÖNÜŞOLMAYACAKMI BIR TANECİK KAPTANIM.
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  canom.BUGÜNDE KALBIM HER ZAMANKİ GIBI SENINLE GENE BELİM OMURILIK SANCILARI VE İĞNELER HANI BU YIL YANIMDA OLUP AMELIYATTA ELİMİ TUTACAKTIN SENİ ÇOK ÖZLÜYORUM OĞLUMUZLA SENI ANDIK MIRAÇ KANDILINDE ELLERINI ÖPTÜK DUALAR GÖNDERDIK NURLA DOL CANIM KAPİTANOM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  CANO DÜN KOLEJDEN MEZUN ETTİĞİM BIRBIRINI TANIMAYAN AMA IKIMIZINDE ÇOK SEVDIĞIMİZ ALEVLE PINARI TANIŞTIRDIM ALEVIMIZ YILLARIN UNUTTURMADIĞI KÖTÜ TOHUM OYUNUN YILDIZI HALEN SEHİRTİYATROLARI STARI PINARIMIZ EDEBİYAT LİTERATÜRÜNE GEÇEN CANIMIZ OĞLUMUZ BÜYÜK YAZAR IKISI BIR ANDA KAYNAŞTI ONLARI DİNLERKEN BIR ARA PINAR KAPTAN PIPOSU ILE ÇOK YAKIŞIKLI İDİ DEDİ NE GÜZEL CANIM BİR TANEM TALEBELERİMİN TAHTINI EFENDİLİĞİNLE KİBARLIĞINLA DOLDURAN KAPTANIM SENİ DENİZCİ SELAMI İLE SELAMLIYORUM . SELAMIMIZ BOL YOLUN SEVGİ DOLU OLSUN DERDİM HATIRLIYORMUSUN GENE SENİ SEVGİ İLE SELAMLIYARAK YOLLAMIŞTIN YATAĞIN SEVGİ DOLU OLSUN.
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  canımgeceyarısı,senınleyimdün ALEVORALOĞLU İLE SANA GELDİK ,KİRALIKKONAKTA POLONYALI DADIDA ALEVE HAYRAN KALMIŞTIK ,HOCAM KAPTANIMIZI ZİYARET EDELİMDEDİ GELDİK ne sevgi verdin kaptanım talebelerim seni hiç unutmuyor zaten mümkünmü unutmak diyorum OTAĞTEPEDE AKŞAM İSTANBULU İZLEMEMİZdüşünüyorum ,BİZİSARARKEN AKŞAMINHÜZNÜ GELNEOLUR MAZİMİZE DÖNELİMGEÇENYILLARIYAKALIYALIMDELİRÜZGARLARAKAPILIPGİTMEKİSTİYORUMinan sana ne kırgın nede dargınımyanlızlığa alışmaya çalışıyorum ama bılıyorumki yanımdasın.yolladığım güzel kokuları kokluyorsun değilmi kapitanom nurla dolsun yatağın
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BİRTANEM SAATLER ASIR GİBİ .DENİZ HERGECE SAKİN SANKİ BANA GÜLÜYOR .KAPTANIN YANIMDA DER GİBİ BİLMİYORKİ YILLARCA ÖNCE 19 YAŞINDAKİ GENÇ KIZIN YÜTREĞİNDE KURDUĞUN İMPARATORLUK ÖMÜR BOYU SÜRECEK DENİZİN DALGALARI ALDIM SANMAYIN KAPTANIM YÜREĞİMDE .BUGÜN EROL EVLENİYOR SENİN İÇİN YARIM SAAT DURABİLİRİM.CİĞERİM HER GÜN YANIYOR YÜREĞİM KANIYOR SENSİZLİK ÇOK ZOR KAPİTANOM .MİS KOKULU ÇAM ÇİÇEKLERİYOLLUYORUM BİRTANEM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  dün gecetrabyada oto sergısıne gıttım senınde tanıdığım arkadaşım tek oglunu evlendırdı içim acıdı hep seni aradım.yıllarca görmedığım bır arkadaşım ,eşi ile geldi eskiarmatörmüş sen o gemılerde çalıştın.şimdi armaTÖR DEGIL NELER DÜŞÜNDÜM ARMATÖR OLMAYI ÇOKTAN HAKETMIŞTIN DÜRÜSTLUĞUN YETERDI KADERMI ACABA YOKSA KADERI BIZMI ÇIZIYORUZ ELİMDE OLSA SANA CANIM KAPTANIM SONSUZ ÖMÜR ALIRDIM,YATAĞINI SEVGİ DEMETLERİ İLE DOLDURUYORUM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BU KANDİL SENSİZ E3VET KAPTANIM İLK KANDİLİM BERABERSİZ BEN VE OĞLUMUZ ELLERİNDEN SAYGI VE KUCAKDOLUSU SWEVGİ İLE ÖPÜYORUZ .YERİN 8IHLAMUR ÇİÇEKLERİ İLE DOLSUN KOKUSU MİSLER GIBI HER YERI SARSIN NURTANEM DÜN GECE RÜYAMDA IDIN ,ILK TANIDIĞIMIZ YILLARDAKİ KAPTANIM BANA .HERŞEYİ BIRAKIP GELDİM DEDİN SANIRIM RABBİM SENİ LAYİK OLDUĞUN MERTEBEYE ULAŞTIRDI
 • 10 yıl önce
  SAYIN MUSTAFA CAN SİZİN ŞAHSINIZDA YÜKSEK DENİZCİLİK OKULUNUN İST TEK ÜNİ DENİZCİLİK FAK MENSUPLARININ VE BABA OLANLARIN AYRICA GELECEĞİN BABALARININDA BABALAR GÜNÜNÜ SEVGİ DOLU YÜREĞİMİZLE KAPTANIM MUZAFFERYARAN ADINA BEN VAHİDE YARAN KUTLUYORUM SEVGİ VE SAYGILARIMLA.....
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  KAPTANIM. İLK BABALAR GÜNÜNÜ SESSİZ HÜZÜNLÜ ÖZLEM DOLU OĞLUMUZLA KUTLADIK MERCANLARIN KIRMIZI ÇİÇEK AÇMIŞ ORADA BİLE YATAĞIN TEK ZATEN HEP TEKTİN .BILIYORMUSUN SINIF ARKAdaşların ve talebelerim mesaj yolladılar can güney afrikadan aRADI KAPTAN ABIMIZIN BABALAR GUNU KUTLU OLSUN HOCAM DEDİ SENİNLE GURUR DUYDUM HER ZAMAN O NEZAKETİN SABRINLA HEP ERİŞİLMEZDİN ÖYLEDE KALDIN.SENİN ŞAHSINDA BÜTÜN OKUL CAMIASININ BABALAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  hayat yaşandığı kadar vardır gerisi ya hatıralaryada gelecektekihayallerdir hüsranı isebir tek yerdekabul ediyorum yaşamak mümkünken yaşayamamış olmak evet kaptanım bundan sonra yüregimde sadece hüsran var
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  hatırlanacak günler olacak göz yaşlı yada kahkahalarla dolu diyor okuduğum kitap canom senınle hayatımız hep gülerek geçti her yerde bir iz var.yazdan sonra kış gelecekve böylece yıllar geçecekeger böyleyse hayat sen bana yeni şarkıları söyle bende sana eski şarkıları haydi genç insan derdin seneler geçtikçe genç insan sözü yerini hadi öğretmenime sonrada evımızın annesine bıraktı bu ifadeleri söylemen için neler vermezdim hanı yeşil evde otururken BİR SABAH KALKACAKSIN BİR TANEM BEN YOKUM ŞARKISININ IKI SATIRINI SÖYLEMIŞTIM BIR GÜN ÖNCE SEFER DÖNÜŞÜNDÜ BAKTIN YUZUME SONRA AYASOFYAYA BAKTIN VE HİÇ UNUTAMIYACAĞIM ŞUNLARI SÖYLEDİN HER SABAH KALKACAKSIN BIR TANEM SENDE BENDE VARIZ KAPTANIM CANOM SÖZÜNÜ TUTAMADIN HER SABAH PİPONA BAKIP GÜL AĞACINI DİNLİYORUM . ÇİÇEKLERLE SENİN HUZURUNU BÜTÜNLEŞTİRİYORUM KAPİTANOM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  hatırlanacak günler olacak göz yaşlı yada kahkahalarla dolu diyor okuduğum kitap canom senınle hayatımız hep gülerek geçti her yerde bir iz var.yazdan sonra kış gelecekve böylece yıllar geçecekeger böyleyse hayat sen bana yeni şarkıları söyle bende sana eski şarkıları haydi genç insan derdin seneler geçtikçe genç insan sözü yerini hadi öğretmenime sonrada evımızın annesine bıraktı bu ifadeleri söylemen için neler vermezdim hanı yeşil evde otururken BİR SABAH KALKACAKSIN BİR TANEM BEN YOKUM ŞARKISININ IKI SATIRINI SÖYLEMIŞTIM BIR GÜN ÖNCE SEFER DÖNÜŞÜNDÜ BAKTIN YUZUME SONRA AYASOFYAYA BAKTIN VE HİÇ UNUTAMIYACAĞIM ŞUNLARI SÖYLEDİN HER SABAH KALKACAKSIN BIR TANEM SENDE BENDE VARIZ KAPTANIM CANOM SÖZÜNÜ TUTAMADIN HER SABAH PİPONA BAKIP GÜL AĞACINI DİNLİYORUM . ÇİÇEKLERLE SENİN HUZURUNU BÜTÜNLEŞTİRİYORUM KAPİTANOM .
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  KAPTANIM MEHMET TEOMANI OKURKEN HEP SENİ DÜŞÜNDÜM VE DEDİMKİ BAK DİNLE BİR TANEM,,BÜYÜMEYE BU ÖZLEM BU ÖZENTİ NİYE ÇOCUK SEN DAHA ÇOK KÜÇÜKSÜN DÜNYANSA ÇOK BÜYÜK BÜTÜN RENKLERİN PENBE SİYAHLARSASENDENUZAK HİÇ BÜYÜMEYE ÖZENMEÇOCUK,BİR BÜYÜRSENBİR DAHA KÜÇÜLEMEZSİNKEŞKE HİÇ BÜYÜMESEYDİK RAZIYIM TOROS YAYLALARINDA KARLARDA SENİNLE ELELE YÜRÜMEYE . BİLİYORMUSUN KALBİM ACIYOR .AMA OĞLUMUZA BAKIYORUM BU HAFTA ÇALIŞMALARINI BABALAR GÜNÜNE GÖRE PLANLADI SENINLE KUTLUYACAĞIZ ONA BAKINCA ACIMI UNUTMAYA ÇALIŞIYORUM AMA HER YER SENİNLE DOLU SABAHLARI SAHILDE HER GEMİYE YOLUN AÇIK OLSUN DERKEN SENIN BANA GÜLDÜĞÜNÜ HİSSEDİYORUM BIR TÜRLÜ ÖĞRENEMEDİĞİM GEMİ TABİRLERİ TEKRAR SÖYLÜYORUM GENE YANLIŞ OLDU KAPTAN DÜZELT DİYORUM İNANIYIRUMKİ GÜLÜYORSUN BİRTANEM KARANFILLER HEP AÇIYOR KOKULARI ÇOK GÜZEL SANA YOLLUYORUM CUMARTESI 30 KİŞİ TALEBELER GELDİ HEPSI 1975 MEZUNLARI SENİ ANDILAR TAVLA OYNADILAR BUTUN GUN KAPTAN KAPTAN ABİ SESLERİ BAHÇEMİZİ DOLDURDU . GÜL AĞACI ŞARKIMIZI SABAHDİNLİYORUM YATAĞINA YENİ AÇAN KARANFİLER GELİYOR UNUTMA
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  kaptanım 2 ocağa kadar hayat sudur derdim günlerdir diyemiyorum senin gibi güçlü bir erkek dikkatli sağlıklı vemoralli nasıl yenilir HALA İNANAMIYORUM .SENİ DÜŞÜNÜRKEN EĞER GÖZLERİMDEN YAŞ GELİRSE GARDENYA VE KARANFİLLER SOLUYOR YENİ FARK ETTİM .BENİMLE PAYLAŞIYOR VE HİSSEDİYORLAR .BU HAFTA BABALAR GÜNÜ HAZIRLIĞI VAR YOKLUĞUNU HİSSETTİRMEMEK İÇİN HER ÖNLEMİ ALIYORUM ADINA MEHMETÇİK VAKFINA BAĞİŞ YAPTIK OGLUMUZ BU FIKRI ÇOK BEĞENDİ SANA ALACAĞIMIZ HEDİYEYİ ORAYA MEHMEDİMİZE BAĞIŞLADIK .NUR TANEM YANIMDASIN BILIYORUM AMA ŞİMDİ NASIL SENİ ARIYORUM BİLEMEZSİN,OPERASYONDA YANIMDA KİM OLACAK SEN YOSUN SÖZÜNÜ BU SEFER TUTMADIN AÇIK DENİZLERE ATLASLARA GİTTİN HER SABAH DENİZE BAKIYORUM HABER VARMI DİYE AMA YAKINIMIZDAN GEMİ GEÇMİYOR SEN GEÇER BANADA HABER VERİRDİN BAHÇEDE DUT ERİKLER DOLDU HEPSİNİ SANA YOLLADIK CANIM KAPTANIM ORKİDELERİN BİNLERCE OLSUN BİRTANEM
 • vahideyaran
  10 yıl önce
  BJK SONUNDA ŞAMPİYON OLDU BİLİYORUM İNANIYORUM SEVİNÇ İÇİNDESİN CANIM BJKLİM .BABALAR GÜNÜNDE BJK ATKINI ŞAPKANI BAŞINA KOYACAGIZ.BU DUYGUYU YAŞAMANI NE ÇOK İSTERDİM BİELEMEZSİN KAPTANIM. BİZDE OĞLUMUZLA BJKLİ OLDUK SİYAH VE BEYAZ ÇİÇEK ALDIM BALKONU SÜSLEDİM DÜN KAPTAN ARKADAŞLARININ HANIMLARI GELDİ ÇİÇEKLERE HAYRAN KALDILAR KAPİTANOM 157 GUN BITTI SAHILDE YURURKEN TAŞLARA BAKIP SENDEN HABER GETİRDİLERMİ DİYORUM AMA BU SESSİZ SEFERİ ÇOK UZATTIRDIN YÜREĞİM SENİNLE ŞİMDİ RÜZGAR ÇIKTI GEMİLER LİMANA DOĞRU GİDİYORLAR GÖKYÜZÜ BULUTLU SENİN YÜZÜN PARLIYORDU SANKİ CANIM BÜTÜN BULUTLARI SELAM GÖTÜRMELERİ İÇİN GÖREVLENDİRDİM YAĞMURTANELERİ KADAR SEVGİ YOLLADIM BİRTANEM RAHAT UYU .
 • vahideyaran
  11 yıl önce
  KAPTANIM BENİ BEKLE GELİNCE AMELİYAT OLURSUN DEMİŞTİN SÖZ VERDİN İLK KEZ YAŞANTIMIZDA SÖZÜNÜ TUTMADIN BU HAFTA ACIBADEMDE ÇEKİMLER YAPILIRKEN HEP SENİ ARADIM GÜÇ VERMENİ BEKLEDİM BEYNİM KALBİM SENİNLEYDİ CANIM KAPTANIM BU GÜNDE MEZUNLAR GÜNÜNDE KONUŞMA GENE BANA KALDI HANİ SENİNLE GEÇEN YIL BERABERDİK KOLEJİN BAHÇESİNDE BENİM KONUŞMAMI GÜLER YÜZÜNLE DİNLEDİN MEŞHUR PİPONLA BUGÜN O KUKOYU HİSSETTİM AMA YERİN O ÇOK NADİR RASTLANAN ÇAM AĞACININ ALTINDAKİ KOLTUĞUN BOŞTU BAKAMADIM ORAYA BOĞA<ZA BAKIP GEMİLERE YOLUNUZ AÇIK OLSUN DEDİM HASRETİN YÜREĞİMDE HER YER BOŞ .PAZAR GÜNÜ SOKOLLU MEHMET PAŞA CAMIINE GIDIP SANA DUA ETTIM SEVDIĞIMİZ O YERLERİ BİR DAHA GEZDİM DEVİŞ CAFENİN ÇOCUKLARI KAPTAN HALA DÖNMEDİMİ DEDİLER YARIM BIRAKTIĞIN AYŞE KULİNİN KİTABINI BIRAKTIĞIN YERDEN BİTİRDİM BU HAFTA IKI KEZ RUYAMDAIDIN HERGECE GÖRMEK İÇİN DUA EDIYORUM SENİ ÇOK ÖZLEDİM ÖZLEDİK ERGUVANLAR SOLDU AMA RUHUN NURLA HER SANİYE DOLUYOR YASEMİNLER AÇTI ONLARI YOLLUYORUM ,
 • vahideyaran
  11 yıl önce
  CANIM KAPTANIM BUGÜN GENÇLİK BAYRAMIMIZ KUTLUYORUZ RUHUN BAYRAMIMIZI DUYUYOR BİLİYORUM HANİ BİR I9 MAYISGÜNÜ ÇANAKKALEDEN GELİRKEN BENİ ARADIN BALKONA ÇIK SENİ VE BAYRAMIMIZI KUTLUYORUM SESİMİZİ DUYUYORMUSUN DEMİŞTİN SAHİLE OLDUKÇA YAKIN GEÇİŞİNİ İZLEDİM VE BAYRAĞIMIZI ELİME SANA SALLAMIŞTIM BUGÜN HATIRLIYORUM 23 VE 19 MAYIS BAYRAMLARINI BURDA OLDUĞUN ZAMAN NE GÜZEL KUTLARDIK .KONUŞMALARIMI ÖNCE SANA OKUR BANA AYAKTA KARŞIMDA DURDA OKU DERDIN PEKİ ÖĞRETMENİM DİYEREK OKUR VE ALKIŞINI ALIRDIM HER GEÇEN GÜN YOKLUĞUNU HİSSEDİYORUM ENGİN DENİZLER DAR GELİYOR YÜREĞİME BU SABAH YÜRÜYÜŞTE AKASYALARA BAKTIM YEŞİLYÖY AKASYALARLA DOLDU SANA SEVGİ YÜKLÜ SELAM YOLLUYORLARBEYAZ MENDİL SALLIYORLAR YATAĞIN SEVGİ NUR DOLSUN KAPTANIM.
 • vahideyaran
  11 yıl önce
  ÇOCUKLUK ANILARI DİNLİYEREK DOSYA YAPTIM CANOM .OĞLUMUZ BEĞENDİ GELECEK NESİLLERE DEDE ANISI KALSIN İSTEDİM BELLİ BİR GÜN ÇOK İSTEDİĞİN HALDE SAHİP OLAMADIĞIMIZ TORUNUMUZ OLURSA EGER SENİ DOSYANDAN TANIYACAK VE 76 YASINDAKİ DEDEM GİBİ TENİS OYNAYIP HER GÜN 5 KM YÜRÜYECEĞİM DİYECEK SABAH SPORDAN GELİRKEN GÖZLERİMDEN YAŞ DÖKÜLÜYORDU SEN KARŞIDAN GELİYORDUN DÜN AKŞAM İLK KEZ MEŞHUR OTLARINI HAZIRLADIM AMA SENİN KADAR BECEREMEDİM KAPTANIM HER YER GÜLLERLE VE DALLARI İLE ÇEVRİLİ KOKLARKEN KAPTANIMA SELAM OLSUN DİYORUM EVİN ÖNÜNE ÇAM DİKİYORUZ SENIN ADINIDA GÖVDESİNE YAZACAĞIZ BABALAR GÜNÜNE AZ KALDI BİZİMLESİN ELİN ELİMDE SEFER DÖNÜŞE GEÇSİN ARTIK KAPİTANOM ERGUVANLAR SANA DÖNÜK ÇİÇEK YOLLUYORLAR ,,,,,,.
 • vahideyaran
  11 yıl önce
  EVET OĞLUMUZLA İSTEDİĞİN ŞEKİLDE BÜTÜN KAPILARI DEĞİŞTİRDİK AMA YENİLENENLERE HÜZÜNLE BAKTIK NERDESİN KAPTANIM BU SEFER NE ÇOK SÜRDÜ NOKTA DENİZCİLİK VE DİĞERLERİ SENİ SEFERE ÇAĞIRIYORLAR HENÜZ DÖNMEDİ DEDİM İÇİM YANARAK HERKEZİN SÖYLEDİĞİ O KELİMELERİ ASLA SÖYLEMİYTECEĞİM .ÇÜNKÜ ŞİMDİ PASİFİKTESİN GECE YARISI BANA NERDEYİM BİL BAKALIM DER MACELLAN BOĞAZINI GEÇİYORUM DOĞA MUHTEŞEM DİYEREK BENİ NASIL HARİTAYA AÇMAYA ZORLARDIN BENDE SANA BATIDA DOĞUDA NE VAR BİL BAKALIM DER İKİMİZDE KAHKAHALARLA GÜLERDİK KAPTANIM SENİ ÇOK ÖZLEDİM . PAPATYA TOPLADIM KAYNATIP İÇERKEN SENİ ANDIM RUHUN YATAĞIN NİLÜFERLERLE DOLSUN BİRTANEM
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  İLK SENSİZ ANNELER GÜNÜ.BİTMEYECEK SANDIM GEÇEN YIL HEDİYE ETTİĞİN KÜPELERİ BUGÜN ILK KEZ SENİN İÇİN TAKTIM BİR KERE DAHA OĞLUMUZLA ÇOK İNCE ZEVKE SAHİP OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜK HER YERE ÇİÇEKLER KOYDUK DUALARINI YAPTIK GÜNEŞİN BATIŞINDA GÖKYÜZÜNE BAKARAK KAPTANIMYERİN GURUBUN KIZIL RENGİ İLE DOLSUN DEDİM ERİŞİLEMEYEN AMA HEP YANIMDA OLAN KAPTANIM RUHUM SENSİZ BOMBOŞ YILLARCA VERDİĞİN GÜVEN VE MUTLULUK BUGÜN HUZURUM OLDU OĞLUMUZA YOKLUĞUNU HİSSETTİRMEMEK İÇİN HEP SENİN GÜZEL ANILARINI ANLATTIM .HİLMİ SÖNMEZİN GEMİDE BENİ GÖRÜNCE HOCAM BURADA NE İŞİNİZ VAR DİYE BAĞIRIŞINI SEFER KALKAVANIN HOCAM DENİZCİLİKLE NE ALAKANIZ VAR DEMESİNİ VE KAPTANIMIN ONLARA BENLE KARŞİLAŞMADAN ÖNCE EŞİ OLDUĞUMU ASLA SÖYLEMEMESİNİ BU NEDENLE KİŞİLİĞİNE DUYDUĞUM SAYGININ HER GEÇEN GÜN ÇOĞALDIĞINI GEMİYİ DAHA GÜZEL YANAŞTIRIRIM DİYE ONLARA TAKILDIĞIMI EVET KAPTANIM BUGÜN HEP GÜZELLİKLERİ YAŞADIK İYİKİ SENİ TANIMIŞIM TANRININ ULU HEDİYESİ KAPİTANOM...
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  CANIM KAPTANIM EVETÖYLE ANSIZINANNELER GÜNÜ GELİVERDİ.HÜZÜNLÜ BİR YUMAKTAN ÇÖZÜLMÜŞ İPLİK GİBİ BU SEFER. BUYIL ANNELER GÜNÜ SENSİZ EKSİK GÜDÜK KALMIŞ,YETERSİZLİK HİSSİ İLE DOLU KURU GÖZLERİMDEKİ YAŞLAR İSTEMESEMDE DÜNYA BU DÖNECEK YAVAŞ YAVAŞ.AYRILIK SONRADAN KOR ODA YAVAŞ YAVAŞ İKİMİZİN FİDANI OĞLUMUZ VEDE SENSİZİLK ANNELER GÜNÜ ŞİMDİDEN BABALAR GÜNÜ ÇİÇEKLERİNİ YETİŞTİRİYORUM CAN KAPİTANOM. EN GÜZEL BABA İDİN RUHUN ANNELER VE BABALAR GÜNÜNÜN MUTLULUĞUNU HİSSETTSİN DİLERİMN.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  KAPTANIM DÜN HİDİV KASRINDA HER ZAMAN OTURDUĞUMUZ O AĞACIN ALTINDA OTURDUM .HANİ SENİNLE SAVANODAN DÖNÜŞÜNDE SABAH KAHVALTISI DAVETİMİ BAYANCIM KABUL EDİLDİ DEMİŞTİN.AĞACIN ÇEVRESİ PİPO KOKUYOR HER YER SENİNLE DOLUYORDU SENİ BENDEN ALAN DENİZ SAKİN HUZUR İÇİNDE GÖZÜKÜYORDU DERİN MAVİLERDEN EL SALLAYIP BURADAYIM SENİ İZLİYORUM HEP SENİNLEYİM DEDİĞİNİ KİTABINI BİTİR DEDİĞİNİ DUYDUM EVET BOĞAZIN SULARINDAN BANA BAKIP BOĞAZA GİRİŞ CİDDİYET VE DİKKAT İSTER DEDİĞİNİ HATIRLIYORUM .SENİ UNUTMAK NE MÜMKÜN KAPTANIM ARKANDAN BİNLEERCE DENİZCİ BAŞARILARI İLE GELİYOR SENİ ÇOK ÖZLEDİK TÜTÜNLERİN YERİNDE DURUYOR HERYIL TAKİP ETTİĞİN DENİZ KİTAPLARINI ALIP DEVAM ETTİRECEĞİM DENİZİN O ÇOK SVDİĞİN GÜZEL KOKUSU VE LALELER YATAĞINI SÜSLESİN CANIM KAPTANIM.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  DEĞERLİ DENİZATI DERGİSİNİN YAZARLARI .KİŞİLİĞİ KALBİ DÜRÜSTLÜĞÜ İLE DENİZ ALEMİNİN,UNUTULMAYACAK VE YERİ DOLDURULAMIYACAK AĞABEYINIZ SEVGİLİ KAPTANIMA DERGİNİZDE AYIRDIĞINIZ SAYFA İÇİN ONUN VE KENDİ ADIMA TEŞEKKÜR EDERİM .YERİ DOLDURULAMIYACAK CÜMLESİ SİMGE OLMUŞ ,OLMASINA RAĞMEN BU DEĞERLİ OKUL MEZUNLARININGELECEKTE NİCE TURGUT REİSLER BARBAROSLAR YETİŞTİRECEĞİNE BÜTÜN KALBİMLE İNANIYIRUM KAPTANIM GİBİ BENDE OĞLUMUZDA OKULUNUZLA GURUR DUYUYORUZ VE ONUN ADINI YAŞATMAYA ÇALIŞACAGIZ HEPİNİZE SAYGI VE SEVGİLERİMİ YOLLUYOR DÜNYA VAR OLDUKÇA BAŞARILARINIZIN ENGİN DENİZ GİBİ OLMASINI DİLİYORUM SEVGİ VE SAYGILARIMLA.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  CANIM KAPTANIM YÜREĞİM SEVGINLE DOLU. DÜN SABAH ALEVORALOĞLU ARADI KAGITHANETIYATROSUNA DAVET ETTI TALEBELIK YILLARINDA NE COK TAVLA OYNAMIŞTIN ONUNLADA KIRAMADIM GITTIM İŞTE SÜPRİZ ORADA BAŞLADI YER İKİ KİŞİLİKTİ SANADA AYIRMIŞ YANIMBOŞ GÖZÜKÜYOR AMA ELİNİ HİSSEDİYORUM NURTANEM YILLARCA ÖGRENCİLERİME BERABERCE VERDİĞİMİZ SEVGİYİ TOPLUYORUZ GÖKYÜZÜNÜN DENİZ MAVİSİNDEN BİZE SEVGİ YOLLUYORSUN .HERANRESMİN YANIMDA ONUNLA DERTLEŞİYOR BAZENDE BANA GÜLEREK EEE SONRA NE OLMUŞŞ DEDİĞİNİ HATIRLIYORUM GARDENYALA KAPTANIM İÇİN HEP AÇIN DEDIM BU SABAH İKİ TANE DAHA AÇMİŞ ONLARDA SENİ ÖZLEDİ PİPON ÇİÇEKLERİN YANINDA SENİ ÇOK ÖZLEDİM BU YAZILARI OKUDUĞUNU GÜLDÜĞÜNÜ BILIYOYORUM YATAĞINA MİSLER GİBİ ÇİÇEK KOKULARI YOLLUYORUM CANIM KAPİTANOM.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  eski adını değiştirip sheraton yaptıkları benim için hala mövenpick olan bınada yardım laşma derneği faaliyeti ile bulunurken seni ne çok sevenin olduğunu gördüm bilen ve yeni öğrenenlerin duyguları ifade edişlerini hissetinmi kaptanım seninle hep gurur duyuyorum pıponla herkezi satgı ile dinlemen beni daima teşvik etmen ve seninle eski halindeki sinema günlerimizi hatırlarken bak canım neler düşündüm .HER HAYAL YAŞANACAK CAN BULUR HER DÜŞ GERÇEKLEŞECEKBİR UMUT BULUR.KOLAY BULUNMAYAN TEK ŞEY GERÇEK DOSTLUKTUR AMA BİZ SENİNLE BU DOSTLUĞU YAŞADIK VE YAŞATTIK CUMARTESİ GECESİ BUNU BİR DAHA GÖRDÜM HÜZÜNLE,ELEM ARASIÇİLGINMEDCEZİR İLİŞKİSİ.OKYANUSLARI DENİZLERDEN AYIRAN MAVİ Kİ HER MAVİNİN BAŞKA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM AMA BU AYRILIKLAR SEVGİMİZİ OKYANUS DERİNLİĞİ KADAR PEKİŞTİRDİ BU YOLCULUĞUNDADA AYRILIĞIN GETİRDIĞİ HÜZÜN DOLU SEVGİMİZ OKYANUSUN MAVİSİ KADAR DERİNLEŞTİ YERİNDE ÇİÇEKLERLE KUCAKLAŞCANIM KAPTANIM.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  SENSİZ 104 GÜNOLDU.AKASYA KOKAN GECELERİ YALNIZ YAŞIYORUM AMA ELİNİ HEP HİSSEDİYORUM UZAKTA PARLAYAN IŞIĞIMDINHEP ÖYLE KALACAKSINYÜREĞİMLE SAVAŞIYORUM KAPTANIM NE KADAR DAYANABİLECEĞİM DÜN BAHARDA ALDIĞIMIZ GARDENYALARI ALDIM MİS GİBİ KOKUYOR PİPON YERİNDE DURUYOR AÇELYA GARDENYA EVIMIZIN ÖNÜNDEKİ AKASYALAR HEPSİ SENİ BEKLİYOR VE ŞARKIMIZI SÖYLÜYORLAR YÜREĞİMDEKİ DALGALAR SEMAYA ULAŞTI HERGEÇEN GÜN YOKLUĞUN SEMAYA ULAŞIYOR BU SEVGİYİ SEN YARATTIN KAPTANIM SAYGIN, TERBİYEN VE NEŞEN BENİ SANAHENÜZ ÜNİVERSİTE İKİNCİ SINIFTA İKEN HAYRAN BIRAKMIŞ YÜREĞİMDE GÖZÜMDE SENDE NOKTALANMIŞTI NURFAN GEMİSİ İLE İLK GİDİŞİNİ HATIRLIYORUM O GECE HİÇ UYUMADAN DERS ÇALIŞMIŞTIM EL SALLIYARAK BANA YARIN PEKİYİ ALACAKSIN DEDİN. EVET KAPTANIMSENİNLE BERABERLİĞİMİZİN İLK PEKİYİSİ O OLDU YILLARCA KARNEMİZ PEKİYİ DOLDU YÜREĞİM SENİNLE KAPİTANOM YATAĞIN GARDENYA KOKULARI İLE DOLSUN.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  DUYGU YÜKLÜ CEVABINIZA BİNLERCE TEŞEKKÜRLER ,SAMİMİYETİNİZE ATFEN BU TATSIZ İSMİN DEGİŞTİRİLMESİNİ BU ANDAN İTİBAREN BU MERDİVENE CIKARKEN GÜVENCE HALATINI TUT CÜMLESİNİ KULLANMAYI BERABERCE UYGULAYALIM BU ADI 3 OCAKTA DUYDUM İLK KEZ KAPTANIMDA BU ADI YANIMDA HİÇ KULLANMADI HADİ BU İŞİ BAŞARALIM YENİ NESİLLER GÜVEN ADI İLE TIRMANİŞA BAŞLASINLAR DİLEĞİM BU OLAY SON OLSUN HEPSİ EVİNE YÜREKLERİ ÖZLEM VE SEVGİ DOLU DÖNSÜNLER DEGERLİ KARDEŞ KAPTANIMI ANMA GÜNLERİNDE ÖNCE DUALARIMIZI YAPIYOR SONRA SEFER DÖNÜŞÜ KAPIDA SÖYLEDİĞİ GÜL AĞACI DEĞİLEM HER GEÇENE EĞİLEM TÜRKÜSÜNÜ HEP BERABER TEKRARLIYORUZ SINIF ARKADAŞLARIDA KATILIYOR .üç özelliği varki unutmak mümkünmü sabrı terbiyesi adil ve sevgi dolu yüreği ,size dünya durdukça ayakta mutlu bir yaşamla kalmanızı diliyorum saygılarımla
 • MUSTAFA CAN
  11 yıl önce
  Eşinize olan sevginiz, yazdıklarınızı her okuduğumda gözlerimi nemlendiriyor. Muzaffer Ağabeyimizi bu kadar sevgiyi haketmek için eminim sizi en az sizin kadar sevmiştir.rrUmarım hakkın rahmetine kavuştuğumda arkamda benide sizin eşinizi sevdiğiniz kadar sevecek insanlar bırakacak kadar etrafıma sevgi dağıtabilmişimdir. Yoksa varolmanın ne anlamı kalırdı.rrMuzaffer Abimi tekrar saygıyla anıyor sizinde ellerinizden sevgiyle öpüyorum.rr
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  SEVGİLİ CAN KAPTANIM KADER BİRLİĞİ DİYE TANIMLADIĞIMIZ SONU ACI DOLU ADI DAHİ TATSIZ BI ŞEYTAN İPİNİ GÜVENCE ALTINA ALACAK BİR FORMÜL YOKMUDUR HER YIL BİR DEĞERMİ KAYBEDİLECEK OCAKLAR SÖNECEK ,BU ŞEYTANI ZAPTA RAPTA ALAMAZMIYIZ ÇOK BOL BİR FİLE İLE KAPLI OLAMAZMI BU BİR SEÇENEK İÇİM ACIYOR SAHİLDEN GEÇERKEN DUA EDİYOR RABBİM KORU BU ASLAN EVLATLARINI DİYORUM .100 GÜNÜ GEÇTİK 101 BİR GÜN BUGÜN YOKLUĞUN EVERESTİ AŞTİ DAĞLARA BAKIP NERDESİN CANO DİYORUM ARTIK YETER KİMSE ÖLMESİN VE LÜTFEN DEGERLİ KAPTANLAR BU ADI DEĞİŞTİRELİM İÇE HUZUR GÜVENCE VEREN BİR İSİM KOYALIM HEPİNİZDE AYNİ FİKİRDESİNİZ DAHA ÇIKARKEN MORAL İNİŞE GEÇİYORDUR GÜVENCE YOLU DEMELİ BU İPE DALGALAR RÜZGAR İÇ DÜNYADA GİZLİ KORKU VE BİRDE ŞEYTANIN ADI AZRAİLELE SAVAŞMİ YOKSA GEMİYE ÇIKIŞMİ BU SEVİMSİZ ADI LÜTFEN GÜVENCE HALATI DİYE DEĞİŞTİRELİM LÜTFEN DOST ELİMİ TUTUNUZ.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  DEGERLİ AKSU AİLESİ BUGÜN ÖĞRENDİM NE ACI TESADÜFTÜR BU KAPTANIM ,MUZAFFER YARAN İLE DEĞERLİ KARDEŞİMİZ SAYIN VE RAHMETLİ AKSU AYNİ KADERİ PAYLAŞTILAR HALA YÜREĞİM ACILAR İÇİNDE UNUTMAYACAK BU ACIYA ORTAK OLUYOR PAYLAŞIYOR. BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM SAYGILARIMLA VAHİDE YARAN
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  ÇOK SEVDİĞİN MEHMET BEY ,SENİ SEFER İÇİN ARADI UZUN OKYANUS SEFERİNDE DEDİM İMAYI ÇABUK ANLADI DOSTÇA İFADESİNE TEŞEKKÜR EDERİZ KAPTANIM HEMEN DENİZ ADINI DUYUNCA GELİYORUM DER MUTLU İFADE İLE VALİZ HAZIRLARDIN .ACABA HER SEFERE ÇIKAN SENİNLE AYNİ DUYGULARA SAHİPMİ 2 0CAKTA BILE BU FIRTINAMI DEMIŞTIN CESARETİNE KACINCI KEZ HAYRANLIK DUYMUŞTUM DALGALAR PENCEREYİ TIRMALIYOR JAWS GIBI EVE GELİYORDU HEP SAKİN DİRENÇLİ SABIRLI TOROS DAGLARININ MERTCESUR YÜREKLİ EVLADI DÜRÜSTLÜGÜN NAMIN 90 GÜNÜ GEÇTİK HALA DİLLERDE OĞLUMUZLA YIĞİT ADINI ŞEREFLE YAŞATIYORUZ BİR DAHA DÜNYAYA GELMEK VARSA Kİ VAR DİYORLAR KAPTANIM GENE SEN EVİMİZE GEL .YÜREĞİM SENİNLE DOLU BUGÜNÇUHA ÇİÇEKLERİ MENEKŞELER DİKTİM.SENLE ONLARIN TUTMASINI İZLERSENDE PİPONU KEYİFLE İÇERDİN. ÇAM AĞACI DİKTİM ONA ADINI VERDIK BIRAZ BÜYÜSÜN GÖVDESİNE ADINI TABELA İLE YAZDIRACAĞIZ ADIN BULUTLARA UZANSIN ÇAM KOKUSU YATAĞINI SARSIN RAHAT UYU YİĞİT KAPTANIM.
 • mehmet elagöz
  11 yıl önce
  muzaffer abımıze allahtan rahmet aıle fertlerıne sabırlar dılıyorum.sendekı hos goru ve ınsanlık umarım senden sonra senı tanıma serefıne ulasmıs tum ınsanlara bır ders olur rmevla mekanını cennet eder ınsaallah
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  KAPTANIM BU SAATLER SENİN FLORYA YOLUNDA SPORDA OLDUĞUN SAATLER .SAHİL SAKİN AYAK SESİNİ BEKLİYORUM DÜN DR TARIK ABİ AĞLIYARAK BENİMLE ACIMI PAYLAŞTI NE MUTLU KAPTANIM 90 GÜN OLDUĞU HALDE SENİHALA AYNİ DUYGULARLA ANIYOR VE YAŞIYORUZ ŞU ANDA VARLIĞINA ÖYLE MUHTACIM Kİ AMA HAYAT MAKARASI VE KADER ÇİZGİSİ KUMANDA EDEMEDİĞİMİZ TEK OLGU SENİ ÇOK ÖZLEDİM BARBAROSUN TORUNU ŞANLI KAPTANIM.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  UZUN BİRSESSİZLİKYERLEŞTİARAMIZA.ADETA SONSUZA UZANAN SESSİZLİK.ESKİ ŞARKIYI MIRILDANIYORUM.MEHTAP,İRİGÜLLERVE SENİN SEVGİ DOLUAKSİN.VELHASILO RÜYA DURUYOR YERLİ YERİNDE İLKBAHARDA DOLU DİZGİNYAŞAMAK YENİDENBAŞLAMAK YENİLİŞLERE BOYUN EĞMEK VARMI KAPTANIM NEREDESİN SOLUĞUNU DUYMAK İSTİYORUM ÖZLEMİM OKYANUSLARI AŞTI.......
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  ne hayallerle ne ümitlerle mutlu olmak dileğimizdi tarihin yaşanmış sevgilerini zevkle okurduk bu duygularıartık hissetmek çok zor etrafımdaki boşluk bitmiyor seni bir daha görebilirmiyim kaptanım sevgi defterinin kapatılamıyacağını ve sel gibi büyüdüğünü öğrettin yokluğun bu duyguyu dahada güçlendirdi hava ne güzel deniz sana kavuşmanın huzuru içinde sakin ya bizler ve yuvamın .bomboş HERGÜN DAHA ÇOK ÖZLÜYORUZ 84 GÜNOLDU YOKSA ASIRMI .ERİKLERİN ÇİÇEKLERİ YERLERİ KAPLAMIŞ SANKİ SANA GELİYOR UÇUYORLAR YATAGIN LAVANTA ÇİÇEKLERİ ILE DOLSUN.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  CANIM KAPTANIM .YOKLUĞUN HERYERDE HİSSEDİLİYOR. BU BAHAR MAKEDONYAYI GEZECEKTİK SANA MAKEDONYAYI BEN ANLATACAKTIM ÖYLE İSTEMİŞTİN BEN ANLATIRKEN UYKUN GELİYORÇOK RAHATLIYORDUN BEN KIZINCADA GÜLÜYORDUN HER HALİNİ ÖZLÜYORUM YÜREĞİN YÜZÜN HUZURUN SEVGİN ACABA NEREDE BULUNABİLİR..GÜYA HER GEÇEN GÜN UNUTULURMUŞ DİYORLAR BUNU SÖYLİYENLERE HAYRETLE BAKIYORUM SEVGİ NASIL UNUTULUR DEGİL UNUTMAK HER AN ÇIĞ GİBİ PEKİŞİYOR.ERGUVAN RENGİ YATAĞININ RENGİ OLSUN RUHUN AYDINLIK OLSUN CANIM BENİM.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  NURTANEM CANIM KAPTANIM,ÖZLEMİN DAGLARI GEÇTİ BEKLİYORUM SEFERİN NE ZAMAN BİTECEK BU SEFER DENİZİNDEN AYRILAMIYACAKSIN AMA EVİN BİZLER SENİ ÇOK ÖZLEDİK DÜŞÜNÜYORUM ACABA SENİN KADAR SAYGILI DİNLEMESİNİ BİLEN VE HEP DESTEK OLAN KAÇ EŞ VARDIR YOKLUĞUNÇIĞ KADARBÜYÜYOR SEVGİN YÜREĞİMDE KAR TANELERİ KADAR ÇOĞALIYOR.BU HAFTA KAR YAĞDI BİLİYORMUSUN HER TANEDE SENİNSVGİNİ HİSSETTİM GEÇEN YIL SAHİLDE KARDA YÜRÜMÜŞ SPOR YAPMIŞTIKELİMDE SICAKLIĞIN KARTANELERİ İLE YOLLADIĞIN SEVGİYİ HİSSETTİM YATAGIN KARTANELERİ KADAR SEVGİ DOLSUN CANIM.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  DÜN ZİNCİRLİKUYUDAN GEÇERKEN OĞLUMUZA HİSSETTİRMEDEN SENİ YAŞAYARAK HİSSEDEREK GEÇTİM AMA OĞLUMUZDA YAŞLI GÖZLERİİLE SENİ YAŞIYORDU KONUŞMADAN AYNİ DUYGULARI PAYLAŞMIŞTIK ÇARESİ OLSA SANA ÖMÜR SATIN ALIRDIM.NUR TANEM HAYATIN NE ÇABUK ACIMASIZCA BU DOĞRULUK SEMBOLUNU HARCADIĞINI DÜŞÜNDÜM .OKYANUSLARIN DÜRÜSTLÜK ABİDESİ ARKADAN GELENLER SENİN İZİNDELER ONLARDA ASLANLAR GIBI 76 DEĞİL DAHADA UZUN ÇALIŞACAKLAR SENİN MARMARAYA YENİLDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM ARTIK ÇÜNKÜ DOĞRULUGUNHİÇ YENILMEDİ GİTTİĞİN YERLERDE ÖMÜR SATILIYORMU NE OLUR HABER VER BEKLİYORUM BİR TANEM.
 • vahide yaran
  11 yıl önce
  KAPTANIM,DEĞİL 52 GÜN 52 ASIRBİLE ŞEREFLİ ADININ DEVAMI İÇİN YETMİYECEK.52 Cİ GÜN DUAN DA SEVGİ DOLU METHİYELERLE YAPILDI OĞLUMUZ VAZİFELERİNİ MÜKEMMEL YAPTI DALGALARLA SAVAŞARAK KAZANIP HARCADIKLARIN BUGÜN SANA SEVGİ DOLU GERİ DÖNDÜ CANOM BAHÇEMİZDE İLK BAHAR ÇİÇEKLERİ AÇTİ ONLARIN SENİ BEKLEDİĞİNİ SELAMLADIĞINI BİLİYORUM .YUNUS EMREDİZELERİNDEKİNİ BERABER SÖYLİYELİM HADİ HER ZAMANKİ GİBİ CENNET BAĞININ GÜLLERİ KOKAR ALLAH DEYÜ DEYÜ EVET KAPİTANO GÜLLER SENİ SÖYLÜYOR YÜREGİM SENİNLE DOLU NE MUTLU OĞLUMUZA VA BANA ,BIRAKTIĞIN HAYSİYETLİ İSİM İLE AYAKTAYIZ SEN EKOLUNDE BAŞLATTIĞIN DÜRÜSTLÜK ÖRNEĞİNİ YENİ NESİLLER GURURLA SÜRDÜRECEKLER RAHAT UYU SEVGİLİ CAPİTANOM.
 • Güner Galipoğlu
  11 yıl önce
  Sevgili Arkadaşım Mustafa Can,rDiline sağlık, Öncelikle anlamadığım, kaptanları tır şöföründen farklı görmeyen bir ziyniyet ne maksatla kalkıp Piri Reis Üniversitesi kurup orada kaptan yetiştirme işine kalkışıyor. Yıllardır armatör camiasının kontrol edemediği ve edemiyeceği kurum olan Denizcilik Fakültesi ancak bu şekilde by pass edilebilir.Bizlerde neyazık ki bilerek yada bilmeyerek deniz ticaret odasına üyeliğimiz sebebiyle yıllardır verdiğimiz ödemeler maalesef bu şekilde karşımıza çıkmaktadır.Ayrıca deniz ticaret odasının armatörler birliği gibi kullanılmasıda ayrı bir fiyaskodur.r
 • 11 yıl önce
  DENİZ TİCARET ODASI YETKILILERI O KADAR AKILLIKİ PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ KURULMASI İÇİN İZMİR ŞUBESİNDEN TOPLANAN PARALARI KULLANIYOR.rKOMİK OLANIDA İZMİR ŞUBESİ BAŞKANI SN GEZA'DA BUNU MARİFETMİŞ GİBİ AÇIKCA SÖYLÜYOR.SADIK YA..rİZMİR'LİLER UYANIN ARTIK.rrGEZA BEY ŞİMDİYE KADAR İSTANBUL'A GÖNDERDİĞİNİZ PARALARI LÜTFEN İSTEYİN VE 9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İÇİN KULLANIN.rrİZMİR SİZİ AFFETMEYECEK....
 • Erkut Kpt.
  11 yıl önce
  Sn. Mustafa Can çok hoş bir sçyleşi yapmışsınız ancak hala daha söyleşinizin başında Piri Reis Üniversitesi ile ilgili sorulan bir sorunun yanıtında "herkesin kabul ettiği gibi İTÜ hala 1 numaradır" demişsiniz.Ben bunu kabul etmiyorum.zamanında denizlerdeki gemi adamı açığı kimin yüzündendi.daha zabit olur olmaz sürekli karaya geçme arzusuyla yanıp tutuşan mezunlarınızdan kaynaklanıyordu.bunu da herkes biliyor.Bu nedenle hedeflerimizi kurumlar hakkında özeleştiri yapmaya değil de "bu ortak kader yolunda beraber nasıl yol alabiliriz" e göre belirlemeliyiz diye düşünüyrum.rSaygılarımla...
 • Marinero
  11 yıl önce
  Öncelikle geçen günlerde kaybettiğimiz Muzaffer ağabeyimize Allah'tan rahmet dilerim.rrBenim burada bahsetmek istediğim mevzu;okulda öğrenciler tarafından yaşanan birtakım zorluklar.Aslında bu konuda işin hangi ucundan tutsam bilemiyorum!Aslında başlıkları belirlemek mantıklı...rr-Kredideki sayısındaki fazlalık,r-Staj konusunda yaşanan sıkıntı,r-Bölümdeki hoca yetersizliği vs. daha devam etsem çok rahatlıkla edebilirim ama bunlar zaten her fakültenin içinde yaşanan sorunlarada girdiği için bu konulara değineceğim.rrrKredi sayımız güvertede 157, makinada 163'tür.Bu kredi sayıları başka bir bölümde yoktur!!!rrStaj güvertede 12 ay,makinada 6 ay'dır.Bunlardan her iki bölümün 6 ay'ı uzun stajdır,görüldüğü üzere güvertede geriye bir 6 ay daha kalmakta ve bu 6 ay stajında 3. sınıfa kadar yapılması gerekmektedir.Yapılır yapılamaz değil ama yapıldığı takdirde yaz okulu yapma hakkınız bitmiş olur.rrStaj bulmakda bi sıkıntı tabi hatta bu kriz ortamında birçok firma kısa dönem stajyer almamaktadır!(Metin Kalkavan konusmasında krizin boyutunu söylemiştir zaten)rrBirde hoca yetersizliğinden bahsetmek istiyorum.Zaten ağabeyim yazısında bu sıkıntıdan birazda olsa bahsetmiştir.Ama ben dönem içindeki hoca yetersizliğini değilde yaz okulunda dersi veren hoca veya ağabeyilerimizin yetersizliğinden dolayı o ders alınamamakta ve önşart muhabbetinden dolayıda ağabeylerimin veya kardeşlerimin belkide okulu uzayacaktır.rrSon olarak bilgisayar dersinden bahsetmek istiyorum.Çünkü üniversitemizde en fazla kalınan derstir kendisi.Dikkatinizi çekerim üniversitemizde!Zaten buda doğal bi şeydir,size bilgisayar dersinde Amerika'da günde kaç bilgisayar atılır,Amerika'da kaç kişi bilgisayar kullanır,kaç cd çöpe atılır vs... gibi güzel soruların sorulmasındaki amaç neydir???rrAli ağabeyime, Mustafa ağabeyime ve okula katkısı olan herkese teşekkür ederim.Yeni Dekanımız Nil hocamızada yaptığı yeniliklerden dolayı teşekkürlerimide borç bilirim...
 • Mustafa Can
  11 yıl önce
  Sayın Barbaro Rodos rumuzlu arkadaşım,rrBilemiyorum vaktiniz var mı? Varsa eğer okulu buyrun ziyaret edin ben sizin mihmandarlığınızı yapacağım. Gerçekler hiç te öyle değil bunu gözlerinizle görün. Sonra sizden düzeltme yorumuda istemeyeceğim.rrKaptan Mustafa CAN
 • barbaros rodos
  11 yıl önce
  sayın mustafa bey,yapmayın bole seyler ne kadar toz pembe bır okul cizmissiniz.Okulun marinasındakı yatlar için kira alınıyor mu,alınıyorsa nereye gitti.Yoksa birileri giderken mi göturdu.Okulun bahcesındekı peyzaj duzenlemesını İBB yaptrdı,peki buralara harcanılan parayla yurt acılamazmıydı,ayrıca eski dönemde okulda acılan kurslardan gelen yardımlardan kazanılan paralar napıldı..rrAydın bey döneminde okuldan küstürülen ve ayrılan yaklasık 20 tane bu işin duayeni ve cogu okul mezunu hocalar nie ayrıldı,madem bu kadar ogretım uyesı acıgı bu ınsalar nicin geri kazanılmıyorda adete linc kampanalarıyla uzaklastırılıyor.Kalanlar ise liman ihaleleriyle cok cok zengın olmuslar ,Allah daha cok versin ne dıyelım.rrson olarak cok cok merak ettıgım bısey sormak ıstıyorum su anda o fakultede prof.unvanlı kac kısı vardır ve bunların kacı derse gırıor?rrsaygılarımla
 • Ali CÖMERT
  11 yıl önce
  Öğretim Görevlisi Kaptan Mustafa Can’a sağduyulu açıklamaları için, kendisiyle birlikte eski ve yeni tüm fakülte çalışanlarına da emek ve katkıları için teşekkür ederim. Fakültemizin önderliğinde Türk Denizcilik Eğitim ve Öğretiminin daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. rrAyrıca bir düzeltmem var. Meslek Şehidi Başmühendis Muzaffer YARAN’ın soyadı TURAN olarak yazılmış. Aynı Şekilde oğlu Koray YARAN da yanlış soyadıyla verilmiş. Bu vesileyle Meslek şehidi Başmühendis Muzaffer YARAN ağabeyime Allah’tan rahmet dilerim. Ailesine sabır ve metanet diler, oğlu Koray YARAN’a da tebrik ve teşekkürlerimi sunarım. rrBilindiği gibi Başmühendis Muzaffer YARAN 03.01.2009 tarihinde servis botundan Tuzla açıklarında demirdeki çalıştığı Çeşme Feribotuna çıkarken denize düşerek meslek şehidi oldu. Oğlu Koray YARAN Babasının Adına Üç İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğrencisine Burs Sağladı. Başmühendis Muzaffer YARAN, 54 yıllık meslek hayatını ömrünün sonuna kadar denizlerde çalışarak sürdüren denizci meslektaşımız, Yüksek Denizcilik Okulu Makine Bölümünden 1955 yılında mezun oldu. rrTürk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneğinin web sitesinde fotoğraflı bir haberle aşağıdaki bilgiler verildi: Meslektaşımızın oğlu Koray YARAN babası adına İTÜ Denizcilik Fakültesinin üç öğrencisine burs vererek anısını yaşatıyor. Oğlu, babası Başmühendis Muzaffer YARAN adına ve onun ağzından yazdığı yazıda fakültemiz öğrencilerine şöyle sesleniyor. “Niğde Ulukışla doğumlu olup Darboğaz köyünde büyüdüm. Toroslar, Krater gölleri, tarlalar oyun alanlarımızdı. Yeni kurulan genç devletimize duyduğumuz sevgi maddi yokluklarımızı telafi ediyordu. Gençliğe büyük önem veriliyor, imkânlar sağlanıyordu. Ben az gelirli bir ailenin ortanca oğlu idim, babamın imkânları kardeşime yetiyor bana meyve bahçelerinde görev veriliyordu. Niğde Ortaokulu, Haydarpaşa Lisesi Fen Bölümünü, olgunluk sınavlarını pekiyi derecede bitiren ben idealim olan mimari tahsili imkânsızlıklardan yapamayacaktım. Ulaştırma Bakanlığı imkânları ile sınavı kazanıp çok sevdiğim Yüksek Denizcilik Okulunu bitirdim. Öğrencilik yıllarımda gelecek nesillere destek olmak hedefim olmuştu. Yurdumun değerli gençleri, azim ve irfan sayesinde sizler başarıya ulaşırken, ruhumun huzur bulacağına inanıyorum. Başmühendis Muzaffer YARAN” Meslek şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyoruz. http://www.turkcaptains.com/guncel74.asprrBöyle mezunları olan bir okul yok olmaz. rrKapt. Ali CÖMERTr
 • sintine pompasi
  11 yıl önce
  köklü okulumuzun yatılı olduğu zamanı özlüyorum...

denizhaber.com