Reklam
Reklam

Gelibolu'da 'Zıpkınla Balık Avlama' Yarışması Düzenlendi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde bu yıl 17.'si düzenlenen Uluslararası Gelibolu Altın Sardalya Kültür Ve Sanat Festivali kapsamında ilk kez "Zıpkınla Balık Avlama" yarışması yapıld

Gelibolu'da 'Zıpkınla Balık Avlama' Yarışması Düzenlendi
23 Temmuz 2010 - 07:46

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde bu yıl 17.'si düzenlenen Uluslararası Gelibolu Altın Sardalya Kültür Ve Sanat Festivali kapsamında ilk kez "Zıpkınla Balık Avlama" yarışması yapıldı.


Feneraltı mevkiinde düzenlenen "Zıpkınla Balık Avlama" yarışmasına 25 balık adam katıldı. Güvenlik önlemlerinin alındığı ve şamandıralarıyla Fener Altı mevkiinden denize giren dalgıçlar, ters akıntıya karşı görüş mesafesi olmaması nedeniyle zorlu anlar yaşadılar. Bütün zorluklara rağmen levrek, sarpa ve kefal gibi balıkları zorda olsa avlayabilen balıkadamlar dereceye girmek için mücadele etti.
Sabah 05.30 ile 10.00 saatleri arasında düzenlenen yarışmaya katılan balıkçılardan Kaan Erge doğal koşullar dışında asıl mücadeleyi deniz altındaki kirlilikle yaptıklarını anlatarak, "Buradaki amacımız balık avlamak değil. Asıl amaç denizlerdeki kirliliğe dikkat çekmek. Zaten istesek de artık avlanacak bir şey bulmakta zorlanıyoruz. Hani derler ya, hem etinden, hem suyundan yararlandığımız, bu nimetlerimizi yine bizler kirletiyoruz" dedi.


Yarışma sonrası balıkların ağırlıklarına ve boylarına göre yapılan değerlendirmeye göre, Kaan Ergen birinci, Ahmet Faruk Ayvaz ikinci, İlhan Meriç ise üçüncü oldu. Gelibolu Belediyesi, dereceye girenlere para ödülü ve çeşitli hediyeler verdi.


Bu haber 2679 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Kaan ERGE
  9 yıl önce
  Kaan denen arkadaşı nerden tanıyorsun? Been Kaan. Hayatımda hiç tüple dalmadım. Gece de asla ve asla dalmam. Kedi ulaşamadığı ciğere mundar der olayı. Bedavadan bok atmamak lazım. İSmini cismini ver de bilelim. Kimmişsin nerden yakından tanıyormuşsun?
 • ozan
  9 yıl önce
  bu kaan denen arkadası yakından tanırımramac avlanmak degıl dıyen sahsıyet aceba neden gece fenerler gırıp balık avlıyor neden tup kullanıp balık avlıyorrbunları acıklasın oncelıkler

denizhaber.com