Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İki kruvaziyer Kepez'e yanaştı... Kuşadası'nı aratmıyor

Çanakkale Kepez Limanı’na dün iki kurvaziyerle toplam 687 turist geldi. Böylece 2010 yılında deniz yoluyla Çanakkale’ye 10 bin turistin gelip, tarihi ve turistik yerleri gezdiği bi

İki kruvaziyer Kepez'e yanaştı... Kuşadası'nı aratmıyor
23 Temmuz 2010 - 12:00


Çanakkale Kepez Limanı’na dün iki kruvaziyerle toplam 687 turist geldi. Böylece 2010 yılında deniz yoluyla Çanakkale’ye 10 bin turistin gelip, tarihi ve turistik yerleri gezdiği bildirildi.
 

Alınan bilgiye göre, Kuşadası'ndan Karadeniz'e giden Bahama bayraklı ''Seaborn Odyssey'' ile Yunanistan'dan İstanbul'a giden Malta bayraklı ''Aegean Odyssey'' isimli yolcu gemileri, dün sabah saatlerinde Kepez Limanı'na yanaştı. Gemilerden inen ABD, Rusya, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, İsveç, Peru, İrlanda, Almanya, İngiltere, Fransa ve İspanya uyruklu 687 turist, limanda kendilerini bekleyen otobüslere bindi. Turistlerin, kentin tarihi ve turistik alanlarını gezecekleri bildirildi. Tarihi Gelibolu Yarımadası Milli Parkı'ndaki şehitlik ve anıtları da gezecekleri belirtilen turistler, dün akşam saatlerinde kentten ayrıldı. Kepez Limanı Müdürü Evren Beceren, geçen yıl kruvaziyerlerle yaklaşık 10 bin turistin Çanakkale'ye geldiğini, 2010'da bu rakamın 30 bin civarında olmasının beklendiğini kaydetti.

Bu haber 2220 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com