Reklam
Reklam
Reklam

İran'ın petrol tankeri Venezuela'ya ulaştı

İran'a ait 5 petrol tankerinden ilkinin ABD'nin herhangi bir müdahale girişimiyle karşılaşmadan Venezuela kara sularına ulaştığı bildirildi.

İran'ın petrol tankeri Venezuela'ya ulaştı
25 Mayıs 2020 - 10:46 - Güncelleme: 25 Mayıs 2020 - 11:17

İran'ın petrol tankeri Venezuela'ya ulaştı

İran'a ait 5 petrol tankerinden ilkinin ABD'nin herhangi bir müdahale girişimiyle karşılaşmadan Venezuela kara sularına ulaştığı bildirildi.Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "İran ve Venezuela zor zamanlarda her zaman birbirlerine destek oldular" ifadesini kullandı.

Arreaza, Venezuela halkı için gelen ilk petrol tankerinin ülke kara sularına ulaştığını belirtti.Petrol tankeri "Fortune", ABD'nin herhangi bir müdahale girişimi ile karşılaşmadı.

Öte yandan Venezuelalı yetkililer geminin gelişini kutladı.

Dün, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Venezuela'ya akaryakıt taşıyan ülkesine ait petrol tankerlerine ABD'nin olası müdahalesinin Washington için sorunlara yol açacağı uyarısında bulunmuştu.

Dün, İran devlet televizyonu, akaryakıt taşıyan İran'a ait 5 petrol tankerinden ilkinin bugün Venezuela kıyılarına ulaşmasının beklendiğini duyurmuştu.

Haberde "Forest", "Faxon", "Petunia" ve "Clavel" adlı 4 petrol tankerinin de Atlas Okyanusu'nda Venezuela'ya doğru yola devam ettiği belirtilmişti.

İran'a ait tankerlerin toplam 1 milyon 53 bin varil akaryakıt taşıdığı kaydedilmişti.

Bu haber 360 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com