Reklam
Reklam
Reklam

Kanada Donanması'ndaki 12 fırkateyne bakım yapılacak

Kanada Donanması’nın envanterinde bulunan 12 fırkateyne bakım yapılacak. Halifax snıfı fırkateynler 2040 yılı başlarında emekliye sevk edilecekler.

Kanada Donanması'ndaki 12 fırkateyne bakım yapılacak
03 Eylül 2019 - 09:41

Kanada, envanterinde bulunan Halifax sınıfı 12 adet fırkateyninin 2040'ların başında emekli oluncaya kadar devam eden bakım desteğini sağlamak için 7,5 milyar dolardan fazla yatırım yapıyor.

Bakım kapsamında Kanada Hükümeti, üçüncü anlaşmayı Irving Shipbuilding Inc. ile gerçekleştirdi ve 500 milyon dolar tutarında sözleşme imzaladı. 2020’lerde başlanılması planlanan çalışma en az üç fırkateynin bakımını içerirken ek çalışmalar eklendikçe sözleşmenin değerinin artması bekleniyor. 16 Temmuz 2016'da Kanada Hükümeti, Seaspan's Victoria Shipyards Limited ve Chantier Davie tersaneleriyle benzer sözleşmeler imzalamıştı.

Kanada Kraliyet Donanması, 12 adet firkateynden en az sekiz adedini her an hizmete hazır tutmak durumunda. Halifax sınıfı fırkateynlerin şu anda yedi tanesi Nova Scotia'daki limana bağlı, diğer beşi ise Esquimalt, British Columbia'da.

Halifax sınıfı firkateynlerin ve emekli Iroquois sınıfı muhriplerin yerini alması planlanan Su Üstü Muharebe Platformu’nun inşaatına 2020'lerin başında Irving'te başlanılması planlanıyor.

denizgazete

Bu haber 616 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com