Reklam
Reklam
Reklam

Maersk'e ait gemi Malta'da 27 göçmeni kurtardı, kendi mahsur kaldı!

Dört gün önce Malta’nın arama-kurtarma bölgesinde bir tanker tarafından kurtarılan 27 kişilik bir göçmen grubu, Malta gemiden inmelerine izin vermeyi reddettiği için hala kargo gemisinde mahsur kalmış durumda.

Maersk'e ait gemi Malta'da 27 göçmeni kurtardı, kendi mahsur kaldı!
10 Ağustos 2020 - 09:25 - Güncelleme: 10 Ağustos 2020 - 09:59

Dört gün önce Malta’nın arama-kurtarma bölgesinde bir tanker tarafından kurtarılan 27 kişilik bir göçmen grubu, Malta gemiden inmelerine izin vermeyi reddettiği için hala kargo gemisinde mahsur kalmış durumda.

Göçmen grubunun 3 Ağustos'ta Libya'dan ayrıldığı, yüksek dalgalar ve kuvvetli rüzgarlarla sürüklenmeye başladıkları bildirdi.

Seyrini yarıda kesen gemi, 5 Ağustos sabahı göçmenleri almak üzere yönünü değiştirdi . Cenova İtalya'dan Tunus, La Skhira Limanı'na doğru seyreden Ürün tankeri MAERSK ETIENNE, 5 Ağustos'ta Malta'nın güneybatısındaki Gabes Körfezi'nde yasadışı göçmenleri kurtardı ve aynı günün akşamı Malta açıklarında demirledi.

5 ağustostan beri demirde bekleyen geminin 9 Ağustos itibariyle hala demirde olduğu belirtildi.

Etienne isimli tanker, hangi kıyı devletinin göçmenlerin karaya çıkmasına izin vereceği hakkındaki sonucu beklerken, kendisi de mahsur kalmış durumda.

Bu haber 363 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com