Reklam
Reklam

Mahsur kalan 4 mürettebatın kurtarıldı

ABD'nin Georgia eyaleti açıklarında otomobil taşıyan ‘GOLDEN RAY’ isimli kargo gemisinin batması sonucu mahsur kalan 4 mürettebatın kurtarıldığı öğrenildi. Çevreye zarar verilmemesi için geminin kaldırılma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Mahsur kalan 4 mürettebatın kurtarıldı
10 Eylül 2019 - 15:31


ABD’nin Georgia eyaleti açıklarında alabora olan ‘GOLDEN RAY’ isimli kargo gemisinde mahsur kalan 4 kişilik mürettabat, kazadan bir gün sonra kurtarıldı.

Amerikan Sahil Güvenlik ekipleri, geminin gövdesinde delik açarak makine dairesinde çalıştığı belirtilen gemicileri kurtardı. Saatler süren operasyon sonrasında mürettebat hastaneye sevk edildi.

Sahil Güvenlik yetkilisi John Reed, kurtarma çalışmaları sırasında dışarıdaki sıcaklığın 49 santigrat dereceyi bulduğunu, gemi içindeki sıcaklığınsa bundan da fazla olabileceğini söyledi.

Çevreye zarar verilmemesi ve deniz yolunun yeniden açılması için geminin kaldırılma çalışmaları devam ediyor.

Yaklaşık 4 bin araç taşıyan Golden Ray gemisi, bilinmeyen bir nedenle pazar günü alabora oldu. Güney Koreli bir firmaya ait geminin 24 kişilik mürettebatından 20'si helikopterlerle kurtarılmış, 4'ü gemide mahsur kalmıştı.

Bu haber 250 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com