Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Panama, İşaretlerini Devre Dışı Bırakan Gemileri Yaptırımla Tehdit Ediyor!

Panama denizcilik yetkilileri, uluslararası kısıtlamalardan kaçınmaya veya faaliyetlerini gizlemeye çalışan Panama bayraklı gemilere ve onlar tarafından kullanılan ortak taktiklere sert bir uyarı yaptı.

Panama, İşaretlerini Devre Dışı Bırakan Gemileri Yaptırımla Tehdit Ediyor!
02 Haziran 2020 - 10:20

Panama denizcilik yetkilileri, uluslararası kısıtlamalardan kaçınmaya veya faaliyetlerini gizlemeye çalışan Panama bayraklı gemilere ve onlar tarafından kullanılan ortak taktiklere sert bir uyarı yaptı. 

Panama Denizcilik Otoritesi, Uzun Menzilli Tanımlama ve Takip Sistemi'nin çalışmasını kasıtlı olarak devre dışı bırakan, kurcalayan veya değiştiren herhangi bir gemi için 10.000 dolara kadar yaptırım uygulayacağı ve / veya geminin Panama kayıtlarından kaldırılacağı veya işaretlerinin kaldırılacağı konusunda uyarıda bulundu.

Bildirim ayrıca, Panama'nın 24 saat boyunca tüm gemileri kayıt defterinde izlediğini ve LRIT veya AIS'inin rapor vermemesi durumunda derhal bir soruşturma başlatacağını bildiriyor. Filo Kontrol ve İzleme Bölümüne otomatik bir uyarı gönderileceğini, burada eksik sinyali haklı gösteren bir teknik rapor gösterilmesini isteyeceklerini aksi takdirde geminin yaptırımlarla karşılaşacağını söylüyor. Uyarı ayrıca, Panama'da pozisyon değiştirme veya ticari faaliyette bulunma yetkisi olmadan gözaltına alınabilecek veya kısıtlanabilecek tüm gemiler için geçerli.

Bu çaba, uluslararası tespit sistemlerinden kaçınmak isteyen gemiler tarafından yaygın olarak kullanılan taktikleri yıkmak için devam eden operasyonalar dizisinin bir parçası olarak tekrarlanıyor.

Panama’nın eylemi, ülkenin sicili büyüklüğünün yanı sıra bir elverişli bayrak olarak bilinmesi nedeniyle özellikle önemli görülüyor. Panama Denizcilik Otoritesi, sicilinin halihazırda 217 milyon brüt tonu temsil eden yaklaşık 8.000 gemi ile dünyanın okyanus filosunun yüzde 17'sini oluşturduğunu bildirdi.


Bu haber 291 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com