Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SANMAR Yeni Römorkör Serisini Tanıttı!

SANMAR, 1995'ten beri inşa ve teslim ettiği Sanmar, Doğançay ve Ulupınar serilerinin üretimini bırakmaya karar verdiklerini, bunların yerine daha modern ve daha güçlü olan yeni tasarım römorkörleri üreteceklerini büyük bir gururla belirtti.

SANMAR Yeni Römorkör Serisini Tanıttı!
30 Haziran 2020 - 09:15 - Güncelleme: 30 Haziran 2020 - 15:56

Sanmar, ilk römorkör tasarımlarının önemini başarısının ayrılmaz bir parçası olarak görüyor ve kutluyor ancak, geçmişin geleceğe yol açması gerekliliğine dikkat çekiyor.  

Bu nedenle SANMAR, 1995'ten beri inşa ve teslim edilen Sanmar, Doğançay ve Ulupınar serilerinin üretimini bırakmaya karar verdiklerini büyük bir gururla belirtti. Bunların yerine daha yeni ve daha modern römorkörler üreteceklerini açıkladı.


 

Yeni tasarımlar yapı kalitesinden ve dayanıklılığından ödün vermiyor!

SANMAR, modern güç, performans, manevra kabiliyeti ve güvenilirlik talepleri için optimize edilmiş yeni römorkör çeşitlerini üretmeye devam ediyor.

Günümüze uygun olan ve daha yüksek yakıt verimliliği, daha düşük emisyon ve mürettebat konforu gibi zorundalıkları ve ayrıcalıkları, yapı kalitesinden ve dayanıklılığından ödün vermeden karşılayan tasarımlar ile alıcıların karşısına çıkıyor

Yeniçay; ‘’Birçok çeşit römorkör tasarımlarına dayanarak dikkatle geliştirildi!’’

Bu yeni tasarım kompakt römorkörlerden modern ve yüksek performanslı Yeniçay serisi (RAscal 1800), Z-tahrikli hat elleçleme ve daha küçük gemi elleçleme zorluklarına çözüm getirmek için Robert Allan Ltd. tarafından geliştirildi. 12 numaralı Yeniçay römorkörünün, tüm çalışma modlarında sınıfının en iyi deniz tutuşu, manevra kabiliyeti ve istikrarını sağlamak için önceden başarılı olmuş birçok çeşit römorkör tasarımlarına dayanarak dikkatle geliştirildiği vurgulandı.

Bozçay; ‘’Liman ve kıyı çekme görevleri için ideal, güvenli, sağlam bir römorkör.’’

Diğer bir römorkör serisi olan Bozçay serisinin (RApport 1900SX), genel liman ve kıyı çekme görevleri için ideal, güvenli, sağlam bir römorkör olduğu vurgulanıyor. İnşa ve stabilitesi için tüm uluslararası sınıflandırma standartlarını karşılıyor. Halihazırda yapım aşamasında olan 6 numaralı bu römorkör için pazarın, zor ve çok yönlü küçük işgücü ihtiyacı dolayısıyla gittikçe büyüdüğü belirtiliyor.

Sırapınar; Boğacay serisinin olağanüstü başarısı üzerine inşa edildi!

Bir diğer römorkör serisi ise Sırapınar serisi (RAmparts 220). Yüksek standartlarda bir makine otomasyonu ile tasarlandığı vurgulanan bu römorkör serisinin, yine bir Robert Allan Limited tasarımı olan, SANMAR’ın 40'tan fazla sayıda inşa ettiği 60-75 tonluk baba Boğacay serisinin olağanüstü başarısı üzerine inşa edildiği biliniyor.

Sırapınar, Boğaçay'a en yakın römorkördür ancak 2 metre daha kısa ve 0.4 metre daha az geniştir. Müşteri tarafından seçilen ana makine ve tahrik sistemine bağlı olarak, Sırapınar sınıfı 60 tona kadar çekme sağlayabilse de bugüne kadar teslim edilen çoğunluk 50 ton çekme gücüne sahip olacak şekilde donatılmıştır.

Şimdiye kadar teslim edilen bu 18 numaralı tasarımın mevcut örnekleri, genel tasarımları ve özellikle manevra, denizcilik ve istikrar performanslarından ötürü büyük beğeni topladı ve şu anda bunlardan biri İstanbul'daki Sanmar Tuzla tesisinde halihazırda yapım aşamasındadır.

Sanmar, bu değişikliklerin ve Bozçay, Yeniçay ve Sırapınar serilerinin dünya çapındaki öncü müşterilerce aynı kabul ve başarı seviyesine ulaşacağından emin görünüyor.


KAYNAK: KAPTAN HABER AJANSI


Bu haber 676 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com