Reklam
Reklam
Reklam

"SÖNDÜREN 10" ve "ÖZGÜR" Römorkörleri KKTC'ye Uğurlanıyor!

Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti’nin güçlü ve modern bir filoya sahip olmasına yönelik olarak römorkör filosunun yenilenmesi kapsamında modernizasyonu tamamlanan “SÖNDÜREN 10” ve “ÖZGÜR” römorkörleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun’un katılımıyla Doğu Akdeniz’e uğurlanacak.

"SÖNDÜREN 10" ve "ÖZGÜR" Römorkörleri KKTC'ye Uğurlanıyor!
17 Ekim 2020 - 14:02

UZMAR Tersanesi tarafından “SÖNDÜREN 10” römorköründe, SANMAR Tersanesi tarafından “ÖZGÜR” römorköründe kapsamlı bir tekne, makine ve yaşam mahalleri yenilemesi gerçekleştirildi.

Böylece modernize ve yenileme çalışması gerçekleştirilen römorkörler uzun yıllar daha sahada aktif olarak görev yapabilecek bir kabiliyete kavuşturuldu. Doğu Akdeniz’de varlık ve bayrak göstererek görev yapmak üzere birlikte uğurlanacak olan her türlü imkân ve kabiliyetle donatılmış “SÖNDÜREN 10” ve “ÖZGÜR” römorkörleri, Doğu Akdeniz’de seyir emniyeti ile deniz, can, mal ve çevre güvenliğinin arttırılmasına yönelik hayati görevler yerine getirmeye devam edecekler.

 

İlk tören 20.10.2020 Salı günü Saat 11.00'de UZMAR Tersanesi'nde ve ikinci Tören Saat 14.00'de SANMAR Tersanesi'nde gerçekleşecek.

 


KAYNAK: KAPTAN HABER AJANSI

Bu haber 1198 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com