Reklam
Reklam
Reklam

Stena Line gemilerini Sedef Tersanesi'nde uzatıyor!

İsveç merkezli Stena Line'ın iki gemisi Sedef Tersanesi’nde 36’şar metre uzatılıyor. Uzatma operasyonu gemilerin hem kargo hem de yolcu kapasiteleri arttırmak için yapılıyor.

Stena Line gemilerini Sedef Tersanesi'nde uzatıyor!
17 Ekim 2020 - 10:27

İsveç merkezli Stela Line, 2005 yılında inşa edilen RoPax gemileri Stena Lagan ve ikizi Stena Mersey’i baştan sona yenilenmek için Sedef Tersanesi’yle anlaştı. Gemiler 36’şar metre uzatılacak. 222’şer metrelik boya ulaşacak gemilerin bu yolla yüzde 30 fazla kargo taşıması sağlanacak.

Çalışmalar Ağustos’ta başladı!

Sedef Tersanesi’ndeki çalışmalar Ağustos ayında Stena Lagan’la başladı. Gemi ortadan kesildi ve ek yerleri hazırlandı. İlk gemi 2021 yılı başında teslim edilecek.

En uygun maliyetli çözüm!

Stena RoRo Başkanı Per Westling, gemileri genişletmek ve kapasiteli hızla arttırmak için en uygun maliyetli çözüme seçtiklerini söyledi. Westling, “Gemiler bu önce proje sayesinde hem daha büyük olacak hem de önemli ölçüde yükseltilecek. Müşteri için iyi bir değer yaratmanın yanı sıra yolcular için de olumlu deneyimler sunmaya ve çevresel etkiyi azaltmaya katkıda bulunmaktan memnunuz” dedi.

Gemide neler değişecek?

Gemilerdeki kabin sayıları 80 arttırılarak toplam 200’e çıkarılacak.

Gemilerin baş kısmı artık açılabilecek. Her iki yönde yapılacak yeni dahili rampalarla yükleme ve boşaltma hızlı ve kolay olacak.

Flap dümenleri ve 3 pruva pervanesiyle gemilerin manevra kabiliyetleri arttırılacak.

Egzoz gazı temizliği için hibrit yıkayıcılar, balast suyu için de yeni bir arıtma sistemi kurulacak.

Yolcu kapasitesi 970’e çıkartılacak. Araç taşıma kapasitesi 100 arttırılacak.

Yolcu bölümlerine yeni mağazalar, yolcu salonları ve yeni bir güneşlenme güvertesi yapılacak.

Bu haber 450 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com