Reklam
Reklam
Reklam

Tersan Tersanesi, Norveç'e balıkçı gemisi inşa edecek

Tersan Tersanesi tarafından fabrikalı balıkçı gemisi inşası için Osterfjord AS ile sözleşme imzaladığı bildirildi. Tasarımını Marin Teknik’in yaptığı ve inşasına 2020’de başlanılması planlanan geminin 2021’in ortasında teslim edilmesi bekleniyor.

Tersan Tersanesi, Norveç'e balıkçı gemisi inşa edecek
21 Ağustos 2019 - 08:58

Tersan Tersanesi, Norveçli Osterfjord AS ile fabrikalı balıkçı gemisi inşa etmek için sözleşme imzaladı.

67 metre uzunluğunda 14,5 metre genişliğinde olacak şekilde inşa edilecek geminin tasarımı Norveçli Marin Teknik tarafından yapıldı.

Geminin Østerfjord AS tarafından Atlantik operasyonlarında kulanılacağı belirtilirken gemide balık işleme sisteminin de bulunacağı bildirildi.

İnşasına 2020’de başlanması planlanan geminin 2021’in ortasında teslim edilmesi bekleniyor.

“NORVEÇ PAZARINDAKİ VARLIĞIMIZI PEKİŞTİRECEK”

Tersan Tersanesi Satış ve Pazarlama Direktörü Şakir Erdoğan, bu gemiyi inşa etmekten gurur duyduklarını belirterek “Tersan olarak yeni inşa ile birlikte tecrübemizi de geliştireceğiz. Her adımımızda daha iyisini yapmak ve bizden beklentileri karşılamak için gayret ediyoruz” dedi.

Erdoğan, “Ayrıca bu geminin Norveç’in en büyük balıkçı firmalarında olan Østerfjord AS ile  işbirliğimizin de başlangıcı olmasını umuyoruz. Ayrıca bu sipariş, çeşitli teknolojilerle sipariş teslim ettiğimiz Norveç pazarındaki varlığımızı pekiştirecektir” açıklamasında bulundu.

balikci_gemisi.jpg

DENİZGAZETE

Bu haber 624 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com