Reklam
Reklam

Uluslararası Uzay istasyonunda 5 ay kalan astronotlar dünyaya döndü

Uluslararası Uzay İstasyonunda 5 ay kalan ABD'den iki, İtalya'dan bir astronot, Rusya'dan da bir kozmonot Perşembe günü Kazakistan'ın Baykonur uzay üssüne indi.Amerikalı Randy...

Uluslararası Uzay istasyonunda 5 ay kalan astronotlar dünyaya döndü
15 Aralık 2017 - 10:15 - Güncelleme: 15 Aralık 2017 - 10:16

Uluslararası Uzay İstasyonunda 5 ay kalan ABD'den iki, İtalya'dan bir astronot, Rusya'dan da bir kozmonot Perşembe günü Kazakistan'ın Baykonur uzay üssüne indi.
Amerikalı Randy Bresnik, İtalyan Paolo Nespoli ve Rusya'dan Sergey Ryazanskiy Soyuz MS-05 uzay aracıyla mahalli saatle 14:37'de Kazakistan'ın Baykonur uzay üssüne iniş yaptı.
NASA tarafından yapılan açıklamada Uluslararası uzay istasyonunda 139 gün kalan astronotların insanlığın tek mikro yerçekimli laboratuvarında biyoloji, biyoteknoloji, fizik bilimi konusunda araştırmalar yaptığı belirtildi.
ABD'li astronot Bresnik, uzay istasyonuna destek paketi gönderen uzay gemisine bağlanan robot kolu tamir etmek için birkaç uzay yürüyüşü yaptı. Diğer üç astronotun Papa Fracis ile uzay istasyonundan chat yaptığı belirtildi.
NASA, dönen astronotların yerine görev değişimi yapmak için, Roscosmos'an Anton Shkaplerov ve Japon Uzay Araştırma Ajansından Norishige Kanai'in Pazar günü Kazakistan'ın Baykonur uzay üssünden uzaya gönderileceğini açıkladı. Pazar günü uzaya fırlatılacak astronotların Uluslararası Uzay İstayonundaki üç mürettebata katılacakları kaydedildi.


Bu haber 5521 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com