Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yanmar Türkiye'den İTÜ Denizcilik Fakültesi'ne Dizel Motor!

Yanmar motorlarının Türkiye ana Distribütör'ü Sakura Marin'in Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Ay, mezuniyetinden 25 sene sonra okuluna eğitimlerde kullanılması amacıyla Yanmar marka dizel motor bağışladı.

Yanmar Türkiye'den İTÜ Denizcilik Fakültesi'ne Dizel Motor!
26 Aralık 2020 - 15:08 - Güncelleme: 26 Aralık 2020 - 19:24

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO 95) Gemi Makinleri İşletme Mühendisliği mezunu ve Yanmar motorlarının Türkiye ana Distribütör'ü Sakura Marin'in Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Ay, mezuniyetinden 25 sene sonra okuluna eğitimlerde kullanılması amacıyla Yanmar marka dizel motor bağışladı.

Eğitim amacıyla İTÜ Denizcilik Fakültesi'ne verilen Yanmar marka dizel motorun kurulumu ve çalıştırılmasının tamamlandığı açıklandı.

Uygulamalı eğitim'de kullanılacak!

Bağışlanan motor, Pandemi sonrasında  İTÜ Denizcilik Fakültesi 4.sınıf öğrencilerinin ''Dizel Motorları'' dersinde sökme ve takma uygulamalı eğitimleri için model olarak kullanılacak.

Genç zabitlerin eğitimi için!

Statü Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Dandin; '' Sevgili Serkan Ay'ın okulumuza bağışı Yanmar M/E hayırlara vesile olsun. Kendisini tebrik ederim. Genç zabitlerin eğitimine bir nebze olsun katkı sağlanması için hayırlı olacağı kanaatindeyim.'' ifadelerini kullandı.

Kurulum ve çalıştırma törenine İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt ve Gemimo Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Canca da katıldı.

 


 


KAYNAK: DENİZHABER.COM ÖZEL HABER

Bu haber 2458 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com