Reklam
Reklam
Reklam

Zonguldak sahilinde deniz dibi temizliği yapıldı

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde çevre kirliliğine dikkati çekmek amacıyla dalgıçlar tarafından deniz dibi temizliği yapıldı. Temizlik çalışmasında, plastik atıklar, telefon, cam şişe, demir, otomobil lastikleri gibi çok sayıda atık malzeme çıkarıldı.

Zonguldak sahilinde deniz dibi temizliği yapıldı
02 Ağustos 2019 - 09:49

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ZESOB) organizesinde Zonguldak Liman Başkanlığı, Kozlu Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının desteğiyle düzenlenen etkinlikte, 6 dalgıç, Kozlu Limanı'nda temizlik çalışması gerçekleştirdi. Temizlik çalışmasında, plastik atıklar, telefon, cam şişe, demir, otomobil lastikleri gibi çok sayıda atık malzeme çıkarıldı. ZESOB A.Ş'nin eğitim müdürü İsmail Düztaşı, gazetecilere yaptığı açıklamada, denizlerin her geçen gün farklı nedenlerle kirlendiğini, bu duruma dikkati çekmek istediklerini söyledi. Deniz dibinden çok sayıda atık çıkardıklarını anlatan Düztaşı, "Temizleyebildiğimiz kadar denizin dibini temizleyeceğiz. Kozlu Plajı'nda da faaliyetimiz olacak. Halkımızdan bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Denizler hepimizin, denizlerimizi gelecek nesillere bırakmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

deniz_dibi_temizligi_2-004.jpgdeniz_dibi_temizligi_1-004.jpgdeniz_dibi_temizligi_3-004.jpgdeniz_dibi_temizligi_4-003.jpg

DENİZGAZETE


Bu haber 1290 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

denizhaber.com