Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ÜNAL BENLİALPER

ÜNAL BENLİALPER


Dalgalarla Düet Şöleni

20 Temmuz 2014 - 11:02

DALGALARLA DÜET ŞÖLENİ

İnsanda hayranlık uyandıran o inanılmaz görsel ihtişamı ile Gökyüzünün zirvesine yaslanan dolunay, gecenin Güneşi olmanın keyfini doyasıya yaşıyor. Onun hükmü altına giren yıldızlar ise birer birer dökülmeye başlıyor ayazlı gecenin son çiğ taneleri üstüne. 

Zaman sanki çıldırmışcasına dolu dizgin olmuş akıp gidiyor mavi düşler denizinin bilinmezliğinde. Dolunay'dan kaçan karanlığın son perdesi ise Kalemlik sırtlarındaki doğa harikası çam ağaçlarının tepelerinde başka gecelere doğru göz kırpıyor. Kuzey'den sessizce esmeye başlayan bin bir ot kokulu nostaljik rüzgarın insana huzur veren o sevgi dolu esintisi Tanyeri'nin uyanışını müjdeliyor. 

Uykudan yeni uyanmaya hazırlanan doğa en mükemmel görüntülerini bize sunabilmenin telaşı içinde. Körfezin dışında coşan denizin kaba sologanları ADA teknesinin puruvasına ulaşıyor. Dalgaların tekneyle olan düet şöleni ölümsüz bir sevgi olup, gönül avcısı, aşk hırsızı çapkın yakamozların ışıltılarında yüreklere akıyor.

Romantizmin ruhumuza huzur ve mutluluk veren vazgeçilmez rotasında kısa süreli de olsa seyir yapma fırsatını bulabilmek bizleri derinden heyecanlandırdı. Yeni tomurcuk olan düşlerimiz bizlere özlemini çektiğimiz hayatımızın sır perdelerini aralıyor. Denizin derin bilinmezliğinden Kainat'a yayılan sedef kaplı ışıklar, Patara sahillerinden Santorini adasına sel olup akıyor.

Hiç bitmesini istemediğimiz duygu yüklü ve insani ilişkilerin ön plana çıktığı bu huzur dolu seyrimize balık avından sonra da devam edeceğiz.

MERHABA, DENİZİN ÇILGIN ÇOCUKLARI MARTILAR
MERHABA, EGE'NİN BURAM BURAM SEVGİ KOKAN SULARI
MERHABA, HALİKARNAS BALIKÇISI
HOŞÇA KAL, ASALAK DÜŞÜNCE ARTIKLARIM 
HOŞÇA KAL, ŞEHRİN YORGUN KALDIRIMLARI
HOŞÇA KAL, MEDENİYETİN PETROL KOKAN DUVARLARI.

 
Ş.Ünal BENLİALPER
Kaptan-Denizci Yazar

Bu yazı 1991 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
denizhaber.com