Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
ZAFER MURAT ÇETİNTAŞ

ZAFER MURAT ÇETİNTAŞ


İzmir'in Balık Çiftlikleri

13 Eylül 2008 - 00:49

Kamuoyunu 3 yıldır meşgul eden balık çiftliklerine ,Çevre ve Orman  Bakanlığı tarafından yeni düzenlemeler getirilmiş ve bunun için 18 aylık idari süre  alınmıştı.

18 ay neki kısa sürede  bitiverdi ,havuzların içinde bulunan balıklar büyüdü  pazara sunuldu tüketildi kılçık bile kalmadı.
 
Daha önceki yazılarımdan birinde konu etmiştim,Balık çiftlikleri kendilerine sağlanan süre içinde bulundukları yerleri terk ederek açık denize çıkacaklardı,ancak bunu sadece İZMİR gurubu yaptı,İzmir dışındakiler halen eski konumda bekliyorlar.
 
Bilindiği gibi İZMİR büyük işgal yaşamış,işgal kuvvetleri kaçarken  her yeri yakıp yıkmıştı,İZMİR savaştan hemen sonra küllerinden doğup Ülkemizin en büyük,güzel ve gelişmiş ili oldu.

Dünyada savaş görmüş yıkıma uğramış hangi kent e baksanız en gelişmişler arasında yer almaktadır.

Çünkü bu kentlerde yaşayanlar aynı şeyleri yaşamamak için büyük özveri gösterip yaşadıkları kentlere sahip çıkmasını bilmişlerdir,İzmir ve civarındaki Balık çiftlikleri işte böyle bir özveri göstermiş ve kendilerine tanınan yasal süreler içinde üzerlerine düşeni yapmışlardır,diğerlerinin bu çalışmayı alkışlayıp örnek alması gerekmektedir.
 
İzmir de bulunan balık çiftliklerin den daha fazlasını beklemek haksızlık olur,çevreci olduğunu iddia edenlere gelince İzmir in diğer çevre sorunlarınla örneğin çöp,su,imar,yol, ve denizlerin doldurulmasıyla uğraşmalılar,Kordon boyu  doldurulurken hiç sesleri çıkmayan bu çevreciler balık çiftlikleri gündeme gelince aslan kesildiler.
 
Balık çiftlikleri nin kıyıları kirletmesi nedeniyle cilt kanseri olduğunu iddia eden ve ne iş yaptığı belli olmayan meçhul şahıs ile geçen yıl yanımda 5 arkadaşımla bir partinin ilçe merkezinde karşılaştım,Doktordan geldiğini tahlillerinin tertemiz olduğunu söylemesi üzere eşi çevreci kocasının aslında hastalık hastası olduğunu turp gibi olduğunun onlarca insan önünde söylemişti.
 
Aynı adam merkezi bodrumda bulunan bir turizm yatırım şirketi ile yakın ilişkisi nedeniyle bodrumda düzenlenen eylemlerde  aktörlük yapmıştı,Balık çiftliklerine karşı İzmir dede etkinlik düzenleyen bu şahıs  nasıl oldu bilmiyorum ama yakın bir zaman İzmir in en lüks semtlerinden çok pahalı bir konut aldığı yönünde iddialar var.
 
İzmir de bulunan balık çiftlikleri sınıfı geçtiler,diğerlerine gelince  ellerini çabuk tutsunlar İzmir i örnek alsınlar,aksi halde cilt hastası olduğunu iddia eden hastalık hastaları çoğalabilir.

Bu yazı 1606 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
denizhaber.com